Petr Hájek
ico osobonost cestovatelských střed

Petr Hájek

architekt

Ke stavbám ho inspirují přírodní vědy. Krkonošské centrum vzdělávání je otiskem horské topografie, Multifunkční sál v Litomyšli je hudebním nástrojem, DOX+ je dozvukovou komorou, vodárenská věž periskopem. 

K nejznámějším realizovaným stavbám patří: Horní nám. Olomouc, Jiřské nám. na Pražském hradě, Arcidiecézní muzeum Olomouc, objekty na Zámeckém návrší v Litomyšli, Vily v Berouně a Černíně, Obytné kontejnery, Dům Chameleon, Národní pavilon mezinárodní výstavy La Biennale di Venezia, DOX, Vodárenská věž Prahy 7, Krematorium pro zvířata – Věčná loviště. Získal řadu ocenění (Grand Prix Obce architektů, Evropská cena Freiraum no.2, Stavba roku, Čestné uznání Klubu za starou Prahu, česká nominace na evropskou cenu Miesvan der Rohe.

Pedagog Fakulty architektury ČVUT v Praze jmenován profesorem. Vede autorský ateliér navrhování na Fakultě architekturyv Praze a na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Předseda představenstva fondu na podporu umění a talentu Art-Now, zakladatel Laboratoře Experimentální Architektury. 2017 vyhrál soutěž na konverzi jatek v Ostravě na galerii. Roku 2018 získal titul Architekt roku. 

Připravuje komplex Invalidovny, kino OKO, Muzeum živlů v Peci pod Sněžkou, Sál Karlovarského symfonického orchestru, hospic „Nová Cibulka“…

Získal titul architekt roku. Dotvářel Pražský hrad, terasy Paláce Lucerna, Zámek Litomyšl, galerie DOX a DOX+, Olomouc…

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

USA

Datum přednášky 8.2.2023

Téma přednášky: USA

Spisovatelka Kateřina Tučková – téma Žítkovské bohyně, spisovatelka Bára Nesvadbová – téma Rwanda a architekt Petr Hájek – téma USA

ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Petr Hájek není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Cyril Höschl

Cyril Höschl

Jeden z nejznámějších psychiatrů srozumitelně hovoří o duševním zdraví a nemocech.

Tomáš Dvořák

Tomáš Dvořák

Vícebojař, trojnásobný mistr světa, světový rekordman v desetiboji a halový mistr Evropy v sedmiboji.

Krištof Kintera

Krištof Kintera

Široce rozkročený umělec má přesah do mnoha zajímavých směrů. Studoval na AVU v ateliérech Jiřího Lindovského, Aleše Veselého, Michaela Bielického a Milana Knížáka.

Jan Čenský

Jan Čenský

Chlap vyhraněných názorů podepsal petici Několik vět. Mapa zámořských objevů byl herecký debut, následoval seriál Zkoušky z dospělosti.

Bohumil Vurm

Bohumil Vurm

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche.

Bohdan Holomíček

Bohdan Holomíček

Perfektně zachycuje osoby a dění v kultuře nezávislé na komunistickém režimu. Svět kolem je velké téma k focení, dokumentuje výtečně divadelní scénu, ale i další kulturní aktivity.