Jitka Čvančarová

herečka

Česká herečka, zpěvačka, modelka a moderátorka. Vystudovala muzikálové herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. V letech 2000–2008 byla ve stálém angažmá v Městském divadle v Brně. Nyní je na volné noze a hostuje v několika pražských a brněnských divadelních scénách.Od roku 2004 moderovala v Televizi Prima pořad Autosalon.

Působí také jako modelka. V roce 2010 soutěžila ve čtvrté řadě taneční show veřejnoprávního programu ČT1 StarDance ...když hvězdy tančí. Jitka Čvančarová je od roku 2007 patronkou charitativní organizace DebRA ČR. Ta se jako jediná v ČR věnuje pomoci a podpoře lidí žijících s vzácnou vrozenou vadou kůže epidermolysis bullosa congenita (EB), pro niž se vžilo označení „nemoc motýlích křídel“. V roce 2010 začala organizovat vlastní dobročinný projekt 12 plus 12.

Jitka Čvančarová vystudovala Střední průmyslovou školu stavební v rodném Mělníce, následně muzikálové herectví na JAMU v Brně. V letech 2000–2008 byla v angažmá v Městském divadle Brno. Nyní je na volné noze a pravidelně hostuje na čtyřech pražských divadelních scénách. Je vyhledávanou filmovou a televizní herečkou.

Za svou dosavadní divadelní kariéru ztvárnila více než 30 rolí. Byla čtyřikrát nominovaná na cenu Thálie, poprvé v roce 2000, poslední její dvě nominace, a to hned ve dvou kategoriích, jsou z roku 2007. Byla tváří letních Shakespearovských slavností na Pražském Hradě v r. 2008, kde v Komedii omylů po tři roky ztvárňovala hlavní ženskou roli Adriany.

Mezi její filmovou tvorbu patří např. role ve filmech Kdopak by se vlka bál (2009), který slavil úspěch nejen na filmovém festivalu Berlinale, Sněžná noc (2009) či Muži v naději (2011). Účinkovala v několika úspěšných televizních seriálech - Četnické humoresky, Ordinace v Růžové zahradě či Dokonalý svět. Ztvárnila role v několika televizních inscenacích a filmových pohádkách.

Cestovatelská vášeň ji svedla dohromady s cestovateli a dokumentaristy Rudou Švaříčkem a Stevem Lichtagem. Na společné měsíční cestě po Tibetu sbírali v roce 2010 materiál pro dokumentární film.

Od roku 2007 je patronkou charitativní organizace DebRA ČR. Ta se jako jediná v ČR věnuje pomoci a podpoře lidí žijících s vzácnou vrozenou vadou kůže epidermolysis bullosa congenita (EB), pro niž se vžilo označení „nemoc motýlích křídel“. V roce 2010 začala organizovat vlastní dobročinný projekt 12 plus 12, jehož cílem je podpora právě organizace DebRA ČR.

Úzce spolupracuje s Dětským fondem OSN UNICEF. Je ambassadorkou projektu na vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu v africkém Mali.

www.jitkacvancar.cz

Fotogalerie

No items found.

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.