Petr Janda
ico osobonost cestovatelských střed

Petr Janda

zpěvák a kytarista

Zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!

Ve skupině Sputnici začíná s kytarou v roce 1959. Od 1963 jede už Olympic ve stejnojmenném klubu v pražské Spálené ulici. Válcují nahrávací studia, gramofonové desky, rádia i televize... Lámou rekordy!

Spolu se skupinou Olympic se dostal do nahrávacích studií, na gramofové desky, do rádia a televize, skupina byla podporována časopisem Mladý svět, měla možnost vystupovat v zahraničí. Skupina se zúčastňovala Festivalů politické písně Sokolov. Ve skupině hrál na sólovou kytaru a působil jako skladatel, zpěvák a od druhé poloviny šedesátých let jako vedoucí skupiny. V letech 1974–1976 se umístil v populární anketě Zlatý slavík časopisu Mladý svět na 8.–10. místě a ještě lépe se umisťovala jím vedená skupina Olympic, když v tehdy velmi populární anketě dokonce dosáhla trojnásobného vítězství v letech 1981–1983 a další tři vítězství získala v nástupnické soutěži Český slavík.

Zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Olympic a svět hudby

Datum přednášky 24.3.2021

Téma přednášky: Olympic a svět hudby

Začínal už roku 1959 se Sputniky, od 1962 válí se skupinou Olympic ve stejnojmenném klubu. Válcují nahrávací studia, rádia i televize… Stále láme nové rekordy! Poodhalíme i studio Propast. Správný rocker je pořád plný energie. Zahraje i vám!

Zpěvák a kytarista – téma Olympic a svět hudby

Austrálie

Datum přednášky 6.4.2022

Téma přednášky: Austrálie

Vystoupili: zpěvák Petr Janda – téma Austrálie, hudebník Jaroslav Hutka – téma Holandsko a analytik Břetislav Tureček – téma Ukrajina – Rusko

Austrálie a Nový Zéland

Datum přednášky 1.4.2020

Téma přednášky: Austrálie a Nový Zéland

Vystoupili: herečka Ester Kočičková – téma Indie a resorty a zpěvák a kytarista Petr Janda – téma Austrálie a Nový Zéland

Videogalerie

Olympic a svět hudby

Zpěvák, skladatel, kytarista a majitel nahrávacího studia je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!

Austrálie

PETR JANDA je frontman legendární skupiny OLYMPIC. S kytarou umí i dnes!

Austrálie a Nový Zéland

Legenda populární hudby stále umí!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Libor Uher

Libor Uher

Jako druhý Čech v historii, při expedici na osmitisícovky K2 a Broad Peak vedené Leopoldem Sulovským, vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa.

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer

První český vítěz Ligy mistrů v dresu Liverpoolu, držitel poháru UEFA a fotbalista roku 2005 si vyzkoušel nádherné repre góly i nelehké „manažování“ české reprezentace.

Karel Svoboda

Karel Svoboda

Politolog, působí na Katedře ruských a východoevropských studií IMS FSV UK.

Jan Homola

Jan Homola

Český hudebník, výtvarník, fotograf a průkopník skateboardingu v České republice.

Pavel Anděl

Pavel Anděl

Pavel Anděl je český herec, hudebník, hudební publicista, televizní dramaturg a moderátor.

Michael Kocáb

Michael Kocáb

Hudebník , bývalý ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny, a podnikatel.