Eva Samková
ico osobonost cestovatelských střed

Eva Samková

snowboardistka

Pochází z Vrchlabí a sportuje odmalička. Lezla po skalách, jezdila na vodu, na koních, tancovala... Do cesty vstoupily zlomeniny nohy i ruky a v roce 2008 přesedlala od snowboardingu na snowboardcross. 2010, 2011 a 2013 je juniorská mistryně světa. Duet s Bárou Polákovou Poď si se stal hitem YouTube. Baví ji koně, saxofon, surfing... S trenérem Markem Jelínkem tvoří skvěle sehraný tandem. V NM si užijeme oba.

Žije aktivně 365 dní v roce. Její srdce ale patří snowboardingu, ve kterém už 10 let závodí. Je olympijskou medailistkou a mistryní světa ve snowboardcrossu. Má doma zlato ze Zimních olympijských her 2014 v Soči a bronz z následujících ZOH v Pchjongčchangu. Na X Games v Aspenu získala dvakrát druhé místo. Letošní rok jí přinesl vytoužené zlato ze světového šampionátu. Ani na chvíli se nezastaví. I když má málo času, vždy si najde chvíli na koně nebo na saxofon, baví ji surfing a má spoustu dalších plánů. Jejím mottem je: „Budu jezdit tak dlouho, dokud mě to bude naplňovat a nebude mi vadit cestovat z jednoho konce světa na druhý.“

Pochází z Vrchlabí a sportuje odmalička. Lezla po skalách, jezdila na vodu, na koních, tancovala...

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Soči – USA – Korea

Datum přednášky 5.2.2020

Téma přednášky: Soči – USA – Korea

Na X Games v Aspenu byla 2x druhá. Nechce být druhá...

Šikovně provádí Alpami v TV. Její tipy potěší!

Vystoupili: architekt Josef Pleskot – téma Francie a snowboardistka Eva Samková – téma Soči – USA – Korea

Videogalerie

Soči – USA – Korea

Má zlato ZOH 2014 v Soči, bronz ZOH Koreje i zlato z mistrovství světa.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Eva Samková není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

Dana Holečková

Dana Holečková

Snad od narození ji to táhlo ke zvířatům. Jako úplně malá byla přesvědčena, že zvířata jsou chytřejší než lidi, neboť rozumí naší řeči a my ne.

Jan Benda

Jan Benda

Žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Vede kurzy emoční inteligence, manažerské dovednosti, koučování, teambuilding, intuice a kreativita, řešení konfliktů, zvládání stresu...

Michal Horáček

Michal Horáček

Esejista, textař, hráč a podnikatel byl po zásahu StB vyloučen z vysoké školy, poté se protloukal jako skladník a zároveň černý bookmaker v Chuchli.

Kuba Ryba

Kuba Ryba

Český hudební skladatel, textař, spisovatel.

Robert Porkert

Robert Porkert

Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák.