Miroslav Donutil
ico osobonost cestovatelských střed

Miroslav Donutil

herec

Geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje. Hvězdné chvíle prožil v Národním divadle, nezdolnou energií však udivuje nejen na pódiích. Planetou cestuje nejen hlasově v televizním pořadu Na cestě. Odhalí, kde udělali soudruzi z východu chybu...?

Skvělý český herec sice vyrůstal ve Znojmě, ale většinu svého dětství prožil v Brně. Ve zdejším divadle Husa na Provázku působil plných 17 let a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Všichni si asi vybavíme Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu, Kašpárka v Donu Šajnovi, Richarda III. a další postavy v Shakespearománii, starého Karamazova v Bratrech Karamazových či Ríšu v Pohádce máje. Právě s jeho hereckou generací se stalo divadlo Husa na provázku legendárním.

Zásadní byl v jeho kariéře rok 1990, kdy se stal členem činohry pražského Národního divadla. Na zdejších prknech se takřka okamžitě stal jednou z největších hvězd souboru a zároveň začal být obsazován i do stěžejních rolí v dodnes populárních komediích jako např. Tankový prapor, Černí baroni, Dědictví aneb Kurvhošigutntag, Pelíšky či Pasti, pasti, pastičky (ocenění Český lev). Miroslav Donutil ale umí i vážnější postavy jako byly filmy Pevnost, Lea, Želary nebo Nuda v Brně (nominace na Českého lva).  

Mimo film a divadlo známe Miroslava Donutila i jako výborného dabéra, oblíbená jsou jeho vystoupení v televizních pořadech.

Geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Na cestě

Datum přednášky 20.6.2018

Téma přednášky: Na cestě

Jeden z nejpopulárnějších herců strhává pozornost, kam vkročí. I v muzeu! Všichni hltáme pořad Na cestě. Nejlépe vše prožívat naživo!

Vystoupili: herec Miroslav Donutil – téma Na cestě a japanistka Vlasta Čiháková Noshiro – téma Japonsko

Na cestě

Datum přednášky 4.3.2015

Téma přednášky: Na cestě

Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje.

Vystoupili: herec Miroslav Donutil – téma Na cestě a potápěč a filmař Steve Lichtag – téma Aldabra

Videogalerie

Na cestě

Miroslav Donutil vypráví zážitky z cest při natáčení pořadu Na Cestě s Jiřím Bartoškou, Vladimírem Sísem nebo Václavem Havlem.

Na cestě

Geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Hvězdné chvíle prožil v Národním divadle, nezdolnou energií však udivuje nejen na pódiích. Planetou cestuje nejen hlasově v televizním pořadu Na cestě.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Miroslav Náplava

Miroslav Náplava

Spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů.

Petr Šabach

Petr Šabach

Český spisovatel, známý svými humoristickými romány a povídkami. Jeho otec byl voják z povolání.

Simona Babčáková

Simona Babčáková

Hrála ve filmech Zoufalci, U mě dobrý, Nestyda, Díra u Hanušovic, Vybíjená, Hodinový manžel, Největší z Čechů, Rodina je základ státu.

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer

První český vítěz Ligy mistrů v dresu Liverpoolu, držitel poháru UEFA a fotbalista roku 2005 si vyzkoušel nádherné repre góly i nelehké „manažování“ české reprezentace.

Richard Fuchs

Richard Fuchs

Bývalý šéfkuchař restaurace hotelu Four Seasons, CottoCrudo. Perfekcionista v nejostřeji sledovaném místě českého gastro prostoru vyčnívá nezvyklou pokorou.

Petr Fejk

Petr Fejk

Ex ředitel pražské Zoo. Petr Fejk byl ředitel České národní budovy v New Yorku.