Miroslav Donutil

Miroslav Donutil

herec

Geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje. Hvězdné chvíle prožil v Národním divadle, nezdolnou energií však udivuje nejen na pódiích. Planetou cestuje nejen hlasově v televizním pořadu Na cestě. Odhalí, kde udělali soudruzi z východu chybu...?

Skvělý český herec sice vyrůstal ve Znojmě, ale většinu svého dětství prožil v Brně. Ve zdejším divadle Husa na Provázku působil plných 17 let a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Všichni si asi vybavíme Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu, Kašpárka v Donu Šajnovi, Richarda III. a další postavy v Shakespearománii, starého Karamazova v Bratrech Karamazových či Ríšu v Pohádce máje. Právě s jeho hereckou generací se stalo divadlo Husa na provázku legendárním.

Zásadní byl v jeho kariéře rok 1990, kdy se stal členem činohry pražského Národního divadla. Na zdejších prknech se takřka okamžitě stal jednou z největších hvězd souboru a zároveň začal být obsazován i do stěžejních rolí v dodnes populárních komediích jako např. Tankový prapor, Černí baroni, Dědictví aneb Kurvhošigutntag, Pelíšky či Pasti, pasti, pastičky (ocenění Český lev). Miroslav Donutil ale umí i vážnější postavy jako byly filmy Pevnost, Lea, Želary nebo Nuda v Brně (nominace na Českého lva).  

Mimo film a divadlo známe Miroslava Donutila i jako výborného dabéra, oblíbená jsou jeho vystoupení v televizních pořadech.

Fotogalerie

Online večery

Na cestě

Miroslav Donutil vypráví zážitky z cest při natáčení pořadu Na Cestě s Jiřím Bartoškou, Vladimírem Sísem nebo Václavem Havlem.

Všechny online večery

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.