Michal Prokop
ico osobonost cestovatelských střed

Michal Prokop

zpěvák

Rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy.

Kolej Yesterday ze čtvrté desky Framus 5 je považovaná za zásadní album 80. let.  Alba Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým a Snad nám naše děti... se staly legendami. Získaly zlaté i platinové desky.

M. Prokop vystudoval VŠ ekonomickou a obor kulturologie na Filozofické fakultě UK. Působil i v roli náměstka ministra kultury, předsedy Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. V letech 2000–2013 uváděl pořad Krásný ztráty na ČT. Možno získat i knižně.

Na konci 90. let uváděl politicky orientovaný pořad Nic ve zlým v televizi Prima. Od roku 2000 moderoval v České televizi do prosince 2013 televizní talk show Krásný ztráty. Vydal také knižní podobu těchto televizních rozhovorů ve dvou knihách. V roce 2014, po třiceti letech, se znovu dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday“, klenot domácí hudební scény.

Rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy. Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Koncert tria Prokop–Hrubý–Marcel

Datum přednášky 27.4.2022

Téma přednášky: Koncert tria Prokop–Hrubý–Marcel

Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled.

Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

Vyvrcholení sezóny 2022. Atypický večer. Imran Musa Zangi, Klaudius Kryšpín a Jitka Čvančarová. Michal Prokop společný koncert po besedě

USA

Datum přednášky 11.3.2020

Téma přednášky: USA

Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

Vystoupili: psychoterapeut Jan Benda – téma Mnichem na Srí Lance a zpěvák Michal Prokop – téma USA.

Videogalerie

Koncert tria Prokop–Hrubý–Marcel

Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

USA

Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Martin Bursík

Martin Bursík

Bývalý místopředseda vlády miluje horolezectví. Už před revolucí procestoval Tibet a načerno přešel „utečeneckým“ sedlem do Nepálu.

Jaromír Štětina

Jaromír Štětina

Zkušený válečný reportér je i skvělý dokumentarista a spisovatel. Uměl se dostat do klíčových chvil Ruska, Čečny, Afghánistánu, Gruzie.

Jakub Ludvík

Jakub Ludvík

Přední český fotograf, známý též jako „nejznámější fotograf známých tváří“, prorazil díky portrétům osobností včetně sportovních hvězd.

Jaroslav Róna

Jaroslav Róna

Silné ohlasy budí kontroverzní druhá největší socha v ČR, alegorie Odvahy v Brně. Kůň má dlouhé nohy, nepotřebuje podstavec...

Anna Polívková

Anna Polívková

Po studiu státní konzervatoře navštěvovala katedru nonverbálního divadla při HAMU.

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková

Prvotinu „Dobře mi tak“ vydala 2014, o rok později zaujala románem „To prší moře“ a 2016 vydala „Bábovky“, které se nyní filmově zpracovávají.