Michal Prokop

zpěvák

Kolej Yesterday ze čtvrté desky Framus 5 je považovaná za zásadní album 80. let. Na úspěchu se podílel Ladislav Kantor z C&K Vocal, a muzikanti Jan Hrubý s Petrem Pokorným z Etc..., která tehdy nemohla vystupovat pro Mišíkův zákaz koncertování. Alba Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým a Snad nám naše děti... se staly legendami. Získaly zlaté i platinové desky.

M. Prokop vystudoval VŠ ekonomickou a obor kulturologie na Filozofické fakultě UK. Působil i v roli náměstka ministra kultury, předsedy Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. V letech 1998–2001 ředitel projektu Praha Evropské město kultury 2000. V letech 2000–2013 uváděl pořad Krásný ztráty na ČT. Možno získat i knižně. V muzeu...?

Pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována s kapelou Framus Five, zahájil už v době vysokoškolských studií. Hudební osobnost s širokým záběrem činností - skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky, titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze nebo zpěvák roku časopisu Melodie a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat a člen Síně slávy cen Anděl 2018.

Na konci 90. let uváděl politicky orientovaný pořad Nic ve zlým v televizi Prima. Od roku 2000 moderoval v České televizi do prosince 2013 televizní talk show Krásný ztráty. Vydal také knižní podobu těchto televizních rozhovorů ve dvou knihách. V roce 2014, po třiceti letech, se znovu dočkala reedice kultovní deska Kolej Yesterday, klenot domácí hudební scény.

Fotogalerie

Cestovatelské středy v Národním muzeu - logo

Nejbližsí termín: 27.4.2022

Místo konání: Nová budova Národního muzea

Koncert

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.