Jiří Lábus
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Lábus

herec

Rodák z pražských Vinohrad se o herectví zajímá od dětství. Roku 1968 nastoupil na DAMU, kde absolvoval rolí Mackieho Messera ve hře Žebrácká opera. V Armádním uměleckém souboru hrál i na vojně, po škole je přijat do divadla Studia Ypsilon. Geniální komediální talent uplatnil v řadě divadelních, filmových, rozhlasových i televizních rolí. Vedle Ypsilonky hostuje ve Viole, Divadle Kalich...

Za roli podváděného manžela ve Vianově hře Hlava Medúzy obdržel 1996 cenu Thálie. Českého lva za roli strýce Jakoba ve filmu Amerika i za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu Klauni. Spolupracuje s dlouholetým kolegou Oldřichem Kaiserem - Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Zeměkoule, Letem světem nebo Ruská ruleta. Vytváří nekonečný rozhlasový seriál Tlučhořovi. Arabela se dočkala v 90. letech pokračování, namlouvá i plyšovou postavu Jú Studia Kamarád. Jako dabér zvládá Obelixe či Marge v seriálu Simpsonovi. Namluvil audioknihu Harry Potter a kámen mudrců. S Petrem Čtvrtníčkem vytvořil hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Předčítá básně Ivana Jirouse.

Rodák z pražských Vinohrad se o herectví zajímá od dětství. Roku 1968 nastoupil na DAMU, kde absolvoval rolí Mackieho Messera ve hře Žebrácká opera.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty světem

Datum přednášky 8.2.2017

Téma přednášky: Cesty světem

Vystoupili: herec Jiří Lábus – téma Cesty světem a herec Martin Hofmann – téma Polynésie

Videogalerie

Cesty světem

Jeden z nejvýraznějších herců obohatil naši kinematografii desítkami rolí, aktuálně válí v Ypsilonce. Oplývá výrazným komediálním talentem, jeho fenomenální čaroděj Rumburak v Arabele vzbuzoval soucit i sympatie. Možná přijde i kouzelník…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jiří Lábus není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Milan Steigerwald

Milan Steigerwald

Hudbě se věnuje od dětství, ve dvanácti letech slyšel poprvé Smoke On The Water a to mu změnilo život.

Tomáš Poláček

Tomáš Poláček

Autostopem kolem světa jel cestovatel a novinář Tomáš Poláček. První cesty stopem absolvoval do Rumunska, Turecka a do kavkazských zemí.

David Vávra

David Vávra

Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademie výtvarných umění. Společně s Milanem Šteindlerem spoluzakládal v 70. letech divadlo Sklep.

Jan Rejžek

Jan Rejžek

Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze, v 70. letech přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie.

František Ortmann

František Ortmann

Excentrik s vousy fotí Jaromíra Jágra v USA, Bruce Springsteena, Karla Gotta... i Kabát.

David Černý

David Černý

Jedna z nejvýraznějších postav české výtvarné scény proslula především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik.