Jiří Lábus
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Lábus

herec

Rodák z pražských Vinohrad se o herectví zajímá od dětství. Roku 1968 nastoupil na DAMU, kde absolvoval rolí Mackieho Messera ve hře Žebrácká opera. V Armádním uměleckém souboru hrál i na vojně, po škole je přijat do divadla Studia Ypsilon. Geniální komediální talent uplatnil v řadě divadelních, filmových, rozhlasových i televizních rolí. Vedle Ypsilonky hostuje ve Viole, Divadle Kalich...

Za roli podváděného manžela ve Vianově hře Hlava Medúzy obdržel 1996 cenu Thálie. Českého lva za roli strýce Jakoba ve filmu Amerika i za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu Klauni. Spolupracuje s dlouholetým kolegou Oldřichem Kaiserem - Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Zeměkoule, Letem světem nebo Ruská ruleta. Vytváří nekonečný rozhlasový seriál Tlučhořovi. Arabela se dočkala v 90. letech pokračování, namlouvá i plyšovou postavu Jú Studia Kamarád. Jako dabér zvládá Obelixe či Marge v seriálu Simpsonovi. Namluvil audioknihu Harry Potter a kámen mudrců. S Petrem Čtvrtníčkem vytvořil hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Předčítá básně Ivana Jirouse.

Rodák z pražských Vinohrad se o herectví zajímá od dětství. Roku 1968 nastoupil na DAMU, kde absolvoval rolí Mackieho Messera ve hře Žebrácká opera.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty světem

Datum přednášky 8.2.2017

Téma přednášky: Cesty světem

Vystoupili: herec Jiří Lábus – téma Cesty světem a herec Martin Hofmann – téma Polynésie

Videogalerie

Cesty světem

Jeden z nejvýraznějších herců obohatil naši kinematografii desítkami rolí, aktuálně válí v Ypsilonce. Oplývá výrazným komediálním talentem, jeho fenomenální čaroděj Rumburak v Arabele vzbuzoval soucit i sympatie. Možná přijde i kouzelník…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jiří Lábus není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela je jedním z vědců, kteří vypracovali projekt na záchranu Galapážských ostrovů.

Anna Geislerová

Anna Geislerová

Milující máma hraje přirozeně a excelentně. Nejzajímavější a nejžádanější herečka současna okouzluje publikum dokonale propracovanými rolemi.

Ha Thanh Špetlíková

Ha Thanh Špetlíková

Exotická kráska pochází z Hanoje, v Česku žije od pěti let.

Michal Címala

Michal Címala

Nyní se věnuje street artu a konceptuální tvorbě

Miroslav Náplava

Miroslav Náplava

Spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů.

Martin Hofmann

Martin Hofmann

Činoherní herectví vystudoval na pražské DAMU. V době studií začal hostovat v pražském Rokoku, kam nastoupil do angažmá.