Martin Dejdar
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Dejdar

herec

Populární český herec, moderátor, producent, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO. Rodák z Vysokého Mýta se svým otcem, který byl povoláním námořník, se Martin v mládí podíval do řady exotických zemí. Ještě jako předškolák navštívil například Jihoafrickou republiku. Více než plavení se po moři jej však lákalo herectví. Lásku k divadlu zřejmě zdědil po prarodičích. Babička hrála jako ochotnice a děda byl divadelní režisér. Poté, co dokončil chrudimské gymnázium, nastoupil na pražskou DAMU. Už během studií působil Dejdar v avantgardní divadelní skupině Pražské pětky Mimoza.

Krátce po absolutoriu, v roce 1987, se mu naskytla příležitost účinkovat v klubovém divadle Studio Ypsilon. Netrvalo dlouho a Dejdar se spolu s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem stal jednou z hlavních postav „Ypsilonky“.

Martin Dejdar se prosadil jako herec výrazné tváře a temperamentu už v 80. letech minulého století. Byl a je velmi oblíbený, veřejnost ho zaregistrovala především jako baviče a klauna. Ve filmu debutoval v roce 1985 v povídkovém snímku Zelená léta. Ale na svou osudovou roli čekal až do roku 1994, kdy si zahrál svérázného milovníka rokenrolu ve filmovém muzikálu „Šakalí léta“, který byl oceněn několika Českými lvy. Dejdar tuto cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli dostal za film „Učitel tance“ Jaromila Jireše. Příznivé recenze si vysloužil i titulní úlohou ve snímku Amerika. Později hrál roli politického vězně v seriálu Zdivočelá země.

Kromě herectví Martin Dejdar využil svůj nezaměnitelný hlas i pro dabing. Svůj hlas propůjčil postavičce Barta Simpsona v americkém animovaném seriálu The Simpsons. Nezapomenutelná je také jeho parodie na populární ruskou pohádku Mrazík.

Populární český herec, moderátor, producent, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO. Rodák z Vysokého Mýta.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

František Straka

František Straka

Fotbalový trenér a bývalý reprezentant je účastník MS 1990 v Itálii. Je zatím poslední trenér, který dovedl tým AC Sparta Praha do základní skupiny Ligy mistrů UEFA.

Pavel Bém

Pavel Bém

Jako první a dosud jediný Čech vystoupil na obě nejvyšší hory světa, Everest i K2. Na obávanou K2 navíc bez kyslíku.

Jiří Stivín

Jiří Stivín

Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, přecházení mezi hudebními styly. Studoval kameru na FAMU, po absolutoriu se ale věnuje výhradně hudbě.

Pjer La Šéz

Pjer La Šéz

Provozuje soukromou terapeutickou ordinaci. Není „normální“ psycholog, ačkoli se tomuto oboru věnuje.

Michal Prokop

Michal Prokop

Rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy. Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

Slávek Janoušek

Slávek Janoušek

Písničkář známý hlavně folkovému publiku již od poloviny 80. let.