Martin Dejdar
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Dejdar

herec

Populární český herec, moderátor, producent, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO. Rodák z Vysokého Mýta se svým otcem, který byl povoláním námořník, se Martin v mládí podíval do řady exotických zemí. Ještě jako předškolák navštívil například Jihoafrickou republiku. Více než plavení se po moři jej však lákalo herectví. Lásku k divadlu zřejmě zdědil po prarodičích. Babička hrála jako ochotnice a děda byl divadelní režisér. Poté, co dokončil chrudimské gymnázium, nastoupil na pražskou DAMU. Už během studií působil Dejdar v avantgardní divadelní skupině Pražské pětky Mimoza.

Krátce po absolutoriu, v roce 1987, se mu naskytla příležitost účinkovat v klubovém divadle Studio Ypsilon. Netrvalo dlouho a Dejdar se spolu s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem stal jednou z hlavních postav „Ypsilonky“.

Martin Dejdar se prosadil jako herec výrazné tváře a temperamentu už v 80. letech minulého století. Byl a je velmi oblíbený, veřejnost ho zaregistrovala především jako baviče a klauna. Ve filmu debutoval v roce 1985 v povídkovém snímku Zelená léta. Ale na svou osudovou roli čekal až do roku 1994, kdy si zahrál svérázného milovníka rokenrolu ve filmovém muzikálu „Šakalí léta“, který byl oceněn několika Českými lvy. Dejdar tuto cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli dostal za film „Učitel tance“ Jaromila Jireše. Příznivé recenze si vysloužil i titulní úlohou ve snímku Amerika. Později hrál roli politického vězně v seriálu Zdivočelá země.

Kromě herectví Martin Dejdar využil svůj nezaměnitelný hlas i pro dabing. Svůj hlas propůjčil postavičce Barta Simpsona v americkém animovaném seriálu The Simpsons. Nezapomenutelná je také jeho parodie na populární ruskou pohádku Mrazík.

Populární český herec, moderátor, producent, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO. Rodák z Vysokého Mýta.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Florida

Datum přednášky 20.4.2016

Téma přednášky: Florida

Herec, moderátor, bavič, dabér a hokejista ztvárnil nespočet filmových rolí. Známý ze všech televizí, moderuje, sportuje a drží se v kondici.

Vystoupili: herec Martin Dejdar – téma Florida a galerista Zdeněk Sklenář – téma Čína

Videogalerie

Florida

Bejby z Šakalích let exceloval v seriálu Zdivočelá země, daboval Barta, řádil v soutěži Česko Slovensko má talent, válel jako metalový Ozzák v Comebacku. Žije na slunné Floridě.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Josef Rakoncaj

Josef Rakoncaj

Lézt začínal na turnovských pískovcích, brzy ho ale zlákaly velehory. Během své kariéry dvaašedesátiletý Josef Rakoncaj absolvoval více než 30 expedic.

Michal Címala

Michal Címala

Nyní se věnuje street artu a konceptuální tvorbě

Oldřich Vacek

Oldřich Vacek

I seriozní ředitel botanické zahrady Praha může být dobrý horolezec, drsný cestovatel… a nadšený pěstitel vín.

Tomáš Halík

Tomáš Halík

Komunistickým režimem mu bylo zakázáno vyučovat, zaměstnán byl nejdříve jako podnikový psycholog, později jako psychoterapeut pro drogově závislé.

Miroslav Karas

Miroslav Karas

Akční zpravodaj působil pro ČT v polsku a Rusku.

Petr Nikl

Petr Nikl

Oblíbený kumštýř má hravý projev. Jeho výstavy slaví velké úspěchy.