Cestovatelské středy
Program 2024

14. ročník je nabitý zajímavými osobnostmi!

Únor jsme uzavřeli v duchu horolezectví v podání lezce Máry Holečka, skialpinisty Roba Gálfyho a horského vůdce Jaro Michalka.

Březen zahájila oblíbená herečka populárních Bobulí nebo Vlastníků Tereza Ramba, režisér kultovních Samotářů, Příběhů obyčejného šílenství nebo Knoflíkářů Petr Zelenka a spisovatelka a novinářka časopisu Reflex Adéla Knapová.

Duben osvěží Markéta Irglová, Martin Hofmann, Šimon Pánek, Jiří Kolbaba, Václav Žmolík, Bára Seidlová a další zajímavé osobnosti.

INDONÉSKÝ VEČER umocní umělci Indonésie a tance Kintari. BAMBUSOVÝ ORCHESTR ANGKLUNG, BOJOVÝ TANEC DAJAKŮ, RONY MARTON, MÓDNÍ PŘEHLÍDKA... a hlavně prima trojice, která Indonésii miluje. JIŘÍ KOLBABA považuje Bali za druhý domov. Cestovatel RUDA ŠVAŘÍČEK prožil v Indonésii léta, preferuje nejvýchodnější ostrov NOVÁ GUINEA. Moderátor VÁCLAV ŽMOLÍK tu absolvoval slavné CAMEL TROPHY KALIMANTAN, ale navštívil i Jávu a Bali.

Detail programu
Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba

fotograf

Horká Indonésie a chladivý Island

Známý cestovatel ukáže svou oblíbenou Indonésii. Strhující projev plný zajímavostí nadchne i vás! Super snímky pozvou i na Island v září.

Václav Žmolík

Václav Žmolík

redaktor ČR i ČT

Camel Trophy Kalimantan

Uváděl pořad Aréna, zakládal Studio 6 a 13. komnatu. V ČRo po letech v Radiožurnálu moderuje Dvojku a má vlastní talk show Hovory pod plátnem.

Ruda Švaříček

Ruda Švaříček

cestovatel

Nová Guinea - Tamtamy času

Moderátor pořadu podpoří Indonéský večer projekcí. Autorský kolektiv J. HANZELKA – M. ZIKMUND, M. STINGL, R. ŠVAŘÍČEK je za knihou i audioknihou TAMTAMY ČASU.

Finální večer má přesah.

Režisér Petr Vachler v roce 2023 natočil zajímavý film Tajemství a smysl života, vyvolávající mnoho otázek. Zkusíme odpovědět… Netradiční pohled přidá Barbora Seidlová, která ve filmu hraje.

Šoumen Martin Písařík projel na motorce černý kontinent. Exotická Afrika někdy mění životy...

Detail programu
Martin Písařík

Martin Písařík

herec

Moto Afrika

Herce, dabéra a hudebníka proslavila Afrika na motorce a seriál Ordinace v růžové zahradě. Super je i na pódiu. I v Národním...

Petr Vachler

Petr Vachler

filmař

Tajemství a smysl života

Šikovný producent, scénárista a režisér rád provokuje. Chodí roky bos a medituje. V novém filmu pátrá po smyslu bytí. Není sám...

Barbora Seidlová

Barbora Seidlová

herečka

Itálie

Proslavila ji role princezny Zubejdy, krásky Terezy ze Snowborďáků i nový film Tajemství a smysl života. Působí v Divadle Bolka Polívky, miluje cestování.

ico fotogalerie

Fotogalerie z večerů 2023

Prohlédněte si fotky. Byli jste u toho? Pokud ne, těšíme se na vás příště.