Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na  niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala

ověnčený Oscarem významně rozšířil zlatý fond české kinematografie. V Budapešti uvedl Mozartovu operu Cosi fan tutte, píše knihy, doma i v zahraničí sbírá ocenění jako na běžícím páse.

...

Má za sebou divadelní režie ve Švýcarsku, Německu, Francii, Finsku, Norsku, Švédsku, Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku a Itálii. Vydal několik knih. V roce 2005 byl film Ostře sledované vlaky zvolen mezi 100. nejlepšími filmy světové kinematografie všech dob časopisem TIME.

Co říká „svému“ večeru v NM?

"Většinou nemám připravené, co budu vyprávět. Záleží na tom, co zajímá přítomné hosty. Procestoval jsem díky filmu velký kus světa, přes Evropu, Asii až po Ameriku a Latinskou Ameriku, viděl jsem spoustu filmů, poznal hodně zajímavých lidí. O tom mohu vyprávět.

www.jirimenzel.cz

FILMY:

1966 – Ostře sledované vlaky

1967 – Rozmarné léto

1968 – Zločin v šantánu

1969 – Skřivánci na niti

1976 – Na samotě u lesa

1980 – Postřižiny

1983 – Slavnosti sněženek

1985 – Vesničko má středisková

2006 – Obsluhoval jsem anglického krále

Datum aktualizace:

19.3.2023

Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Filmové přehlídky v cizině

Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jiří Menzel není v žádné fotogalerii.