Jakub Vágner

extrémní rybář

Držitel rekordů v lovu sladkovodních ryb má i světové rekordy All-tackle IGFA. Proslul v pořadu Fish Warrior na National Geographic Channel. Je finalistou 10. ročníku StarDance (3. místo). Studoval na Pražské konzervatoři kontrabas.

Ve 3. ročníku školu opustil a vyjel do Austrálie, kde se seznámil s mentorem Rexem Huntem, rybářskou celebritou. Poté pracoval jako rybářský průvodce „big game fishing“.

Mediálně se prosazuje hned po návratu z Austrálie. První TV pořad ČT „Jak na to“ má úspěch, podobně i 20-ti dílný seriál „S Jakubem na rybách“ v ČT i Slovenské televizi.

V roce 2010 šestidílný seriál pro National Geographic Channel „Fish Warrior“ mapuje největší sladkovodní ryby světa. 2011 začíná seriál „Rybí legendy Jakuba Vágnera“, dobrodružné dokumenty běží v prime time ČT. Série pokračuje na Discovery Channel. Navazuje druhá série „Rybí legendy“. Dlouholetý projekt „Sladkovodní giganti“ monitoruje 20 největších sladkovodních ryb planety s váhou nad 100 kg a délkou nad 2 m.

Drží světové rekordy „All-tackle“. Jeho největší sladkovodní rybou je Arapaima Gigas s 154 kg a délkou 307 cm. Jde o největší kus, co byl na rybářský prut sportovně uloven. Propaguje styl Chyť a pusť. Ryby po ulovení vrací do vody.

Fotogalerie

Nová Guinea i Rusko

Sympatický fešák úspěšně popularizuje rybolov. Natáčí pro National Geographic, Discovery...

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.