To nej z roku 2015

To nej z roku 2015

datum

Fotky z

1.1.2016

Poděkování příznivcům cyklu Cestovatelské středy v Národním muzeu v roce 2015.

Od ledna do června se zde vystřídalo více jak 50 zajímavých osobností zajímavých osobností z České republiky i ze zahraničí. S velkým ohlasem se setkalo vystoupení zahraničního horolezce PETERA HABELERA. Tomu ale úspěšně sekundovali známí čeští horolezeci RADEK JAROŠ, který jako první Čech získal Korunu Himálaje – zdolal všech 14 osmitisícovek bez použití kyslíku, JAN TRÁVNÍČEK účastník společné expedice s Radkem Jarošem na K2, která slavila úspěchy i mediální.

Hudební svět zde reprezentoval houslový virtuos VÁCLAV HUDEČEK, muzikálový Drákula DANIEL HŮLKA či písničkář IVAN HLAS.

Za sportovce nás učarovala půvabná olympionistka GABRIELA SOUKALOVÁ a sedminásobný mistr ČR v badmintonu PETR KOUKAL.

Filmová scéna měla bohaté zastoupení. Svou nezdolnou energií nás pobavil MIROSLAV DONUTIL. Do přednáškové židle usedla naše nejžádanější herečka ANNA GEISLEROVÁ. Snovou destinaci Bhútán představila JITKA ČVANČAROVÁ.

Za režiséry se představili zvučná jména jako PETR A MATĚJ FORMANOVI, VÁCLAV MARHOUL a světově uznávaný filmař JIŘÍ MENZL.

Za mikrofonem se představil i náš nejúspěšnější spisovatel MICHAL VIEWEGH. Jeho knihy lámou rekordy, výjimečné jsou i filmy podle nich natočené. Publikum si nenechalo ujít vystoupení JOSEFA FORMÁNKA, jehož Prsatý muž zdomácněl v knihovnách i ložnicích.

S velkým ohlasem se setkala vystoupení ex-prezidenta VÁCLAVA KLAUSE, extrémního rybáře JAKUBA VÁGNERA a v neposlední řadě i kardinála DOMINIKA DUKY a mnohých dalších. Moderované diskuse s Rudou Švaříčkem se shledaly s velkým ohlasem. Před zahájením programu a během přestávky bylo možné pořídit nejen exotiku Bwindi Orphans – podpořit tak děti v Ugandě.

Za organizační tým CK LIVINGSTONE bychom tímto rádi poděkovali všem pravidelným i náhodným návštěvníkům Cestovatelských střed za jejich přízeň a těšíme se opět na viděnou v lednu 2016!

Fotogalerie

No items found.

Líbí se vám tato fotogalerie? Sdílejte ji!

ico fotogalerie

Další fotogalerie

Prohlédněte si fotky z minulých večerů a jiných akcí.