Ilja Mazánek
ico osobonost cestovatelských střed

Ilja Mazánek

arabista

Vystudoval souběžně fakulty zahraničního obchodu a orientalistiky-arabistiky na VŠE Praha, MGU Moskva a Stanford v Kalifornii. 17 let působil v české diplomacii, kde se zabýval blízkovýchodními a severoafrickými zeměmi.

V poslední dekádě působí v soukromém sektoru. Angažuje se v oblasti letecko-letištního průmyslu. Je předsedou zahraniční sekce Hospodářské komory ČR. Domluví se anglicky, rusky, arabsky, francouzsky a dalšími jazyky. Špičkový znalec oblasti se dostal do řady unikátních a "běžným smrtelníkům" často nedostupných míst. Nadělme si porci tajemna, mystiky a zajímavostí od brilantního vypravěče... Unikátní arabský svět od Jemenu přes Saúdskou Arábii až po Maroko. Pestrý život, odlišné kultury, zvyky, rituály a tradice. Málo známá náboženství a překvapivé souvislosti, které pojí Evropu s různorodým regionem. Postřehy ze široké škály zemí Blízkého východu.

17 let působil v české diplomacii, kde se zabýval blízkovýchodními a severoafrickými zeměmi.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Arabský svět

Datum přednášky 1.2.2017

Téma přednášky: Arabský svět

Vystoupili: diplomat Hynek Kmoníček – téma Střední Asie a arabista Ilja Mazánek – téma Arabský svět

Videogalerie

Arabský svět

Předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory otevírá íránský trh i českým exportérům. Perfektně zná arabskou ekonomiku, kulturu i historii. Nejen u kulatého stolu dokáže zázraky. Čeho si cení u Peršanů a Arabů?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Václav Bělohradský

Václav Bělohradský

Netradiční sociolog je řazen k postmoderním myslitelům a žákům Jana Patočky. Vystudoval na Filozofické fakultě UK v Praze češtinu a filosofii.

Daniel Hůlka

Daniel Hůlka

Muzikálový Dracula či Monte Cristo zpívá v opeře Stavovského divadla, věnuje se i zajímavé sólové tvorbě.

Halina Pawlovská

Halina Pawlovská

Vyniká vtipem, verbální obratností a schopností dělat si legraci i ze sebe. Smějeme se s ní v TV pořadech Banánové rybičky, V žitě i Zanzibar.

Jan Homola

Jan Homola

Český hudebník, výtvarník, fotograf a průkopník skateboardingu v České republice.

James Harries

James Harries

Uznávaný anglický hudebník z Manchesteru jako první na světě natočil album na mobil. Nahrávku bez úprav dal na stránky ke stažení.

Robert Porkert

Robert Porkert

Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák.