Viktor Dyk
ico osobonost cestovatelských střed

Viktor Dyk

zpěvák

Pochází z umělecké rodiny, vyrůstal ve zkušebně rodičů. Matka je jazzová zpěvačka a otec pianista, skladatel a textař. Bratranec je známý zpěvák Vojta Dyk z kapely Nightwork.

Podílel se na činnosti kapel Božská těla, Dorota B.B., WAW!?, Plavalaguna, Autsider a naposledy Gaia Mesiah.

Spolupracuje s umělci jako Alice, Jiří Korn & Rebels, Verona, Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Leona Machálková, Lucie Bílá, Bára Basiková, Monkey Business, J.A.R., 4life, Vlasta Horváth, Petr Poláček, Le Monde a dalšími. Hraje v muzikálech Excalibur, Obraz Doriana Graye, Němcová! a Láska je láska. Od roku 2006 je stálý člen RockOpera – představuje krále Kreona v rockové opeře Antigona a Oidipus Tyranus. Je spoluautor soundtracků k filmům Snowboarďáci a Ro(c)k podvraťáků a písní filmu Bestiář. Nazpíval hymnu fotbalové Slavie.

Podílel se na činnosti kapel Božská těla, Dorota B.B., WAW!?, Plavalaguna, Autsider a naposledy Gaia Mesiah.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Indie

Datum přednášky 12.4.2017

Téma přednášky: Indie

Vystoupili: textař Michal Horáček – téma Nepál a zpěvák Viktor Dyk – téma Indie

Videogalerie

Indie

Potomek slavného spisovatele a anarchisty hraje skvěle na piano, kytaru, baskytaru a perkuse. Živel s duší rockera potřebuje být stále v akci. Zahrál v Indii, zahraje i v Národním muzeu!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Viktor Dyk není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Halina Pawlovská

Halina Pawlovská

Vyniká vtipem, verbální obratností a schopností dělat si legraci i ze sebe. Smějeme se s ní v TV pořadech Banánové rybičky, V žitě i Zanzibar.

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

F. A. Brabec

F. A. Brabec

Filmový kouzelník 3x získal Českého lva za nejlepší kameru filmů Jízda, Král Ubu a Kytice.

Jiří Stivín

Jiří Stivín

Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, přecházení mezi hudebními styly. Studoval kameru na FAMU, po absolutoriu se ale věnuje výhradně hudbě.

Tomki Němec

Tomki Němec

Fotografii se začal věnovat v 80. letech na neoficiální fotografické scéně. Spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách.

Lucie Výborná

Lucie Výborná

Řadu let moderovala Koncerty Lidí dobré vůle z Velehradu, k roku 2011 moderovala na ČT1 kvíz „Autoškola národa“ a každoročně také vodní špektákl Svatojanské Navalis.