Steve Lichtag
ico osobonost cestovatelských střed

Steve Lichtag

potápěč, filmař

Absolvoval Literárně dramatickou konzervatoř v Brně. Jako herec působil v divadlech v Karlových Varech a v Jihlavě. V roce 1979 odešel do USA, vyučoval herectví na Florida Academy of Dramatic Arts a tam také začal spolupracovat s divadlem Ta Fantastika. Od roku 1986 se Steve L. Lichtag začal věnovat výhradně filmu jako producent a později i jako režisér.

V roce 1988 natočil v Jihovýchodní Asii důležitý třídílný dokument Quo vadis Cambodia a v letech 1989-1991 v tehdejším SSSR šestidílný dokumentární seriál o gulazích, Sibiř-země žalu, země naděje.

Od roku 1995 průběžně realizoval šestidílné tématické dílo Hledání křišťálového světa a poté slavný dokument Carcharias – Velký Bílý, jenž měl premiéru v roce 2001 na NBC.V roce 2004 natočil další úspěšný film Tanec modrých andělů o nesmyslném a brutálním zabíjení velryb japonskými velrybáři.

Film se setkal s velkým ohlasem širokého publika nejen u nás, ale i ve světě. Snímkem Prapodivný svět z roku 2006 poukázal na kontroverzní legální elektroodlov ryb v českých řekách. Téhož roku dokončil zatím poslední film Mýtus jménem žralok, kde se opět vrací k tématu Velkých bílých žraloků. V roce 2002 napsal knihu Čekání na bílou smrt, která se stala rekordně rychle bestsellerem na knižním trhu, doposud bylo prodáno přes 20 tis. výtisků. Druhá kniha Tanec modrých andělů vyšla v roce 2006, první vydání bylo rozprodáno na vánočním trhu.

Je prezidentem nadace CRYSTAL PLANET, zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny. Spolupracuje úzce s takovými osobnostmi jako je William Parks, Dr. Erich Ritter, Jean-Michel Cousteau, Dr. Samuel Gruber, nebo Garry Atkinson. Stále tvoří a vytváří své původní projekty, je členem řady mezinárodních filmových porot a institucí, zabývajících se přírodou a její ochranou. Jméno Lichtag je na seznamu žádaných hostů filmových festivalů a odborných eventů po celém světě.

V roce 2007 se stal osmým držitelem prestižní ceny Kantuta, která je udělována pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.

Absolvoval Literárně dramatickou konzervatoř v Brně. Jako herec působil v divadlech v Karlových Varech a v Jihlavě.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Tři roky s Miloslavem Stinglem – Malým, Velkým Okimou

Datum přednášky 17.2.2021

Téma přednášky: Tři roky s Miloslavem Stinglem – Malým, Velkým Okimou

Kdo je Steve Lichtag? Snad mi bude stačit 5000 znaků :). Režisér, scénárista, respektovaný dokumentarista, herec – viděli jste ho v Holkách z porcelánu, pořadatel festivalu „Voda – moře – oceány“, prezident nadace CRYSTAL PLANET, která se zaměřuje na ochranu podvodní flóry a fauny. napsal velmi úspěšné knihy: „Čekání na bílou smrt“, „Tanec modrých andělů“. Jeho filmy si raději najděte na ČSFD, je jich hodně, v jednom z nich se potápí s Velkým, Bílým žralokem, bez klece! Chápete? Navíc je neskutečně vtipný, má nadhled a každé setkání s ním je SVÁTEK RADOSTI A SMÍCHU – tak si to užijte s námi!

Potápěč, filmař Steve Lichtag – téma Tři roky s Miloslavem Stinglem

Aldabra

Datum přednášky 18.5.2016

Téma přednášky: Aldabra

Dobrodružná 3D výprava na zakázanou Aldabru překonala veškerá očekávání, chce ji samotné studio Disney.

Vystoupili: potápěč a filmař Steve Lichtag – téma Aldabra a běžec na lyžích Martin Koukal – téma Himálaj – Čo Oju

Aldabra

Datum přednášky 4.3.2015

Téma přednášky: Aldabra

Slavný potápěč a respektovaný režisér se jako první potopil bez klepce k bílým žralokům.

Vystoupili: herec Miroslav Donutil – téma Na cestě a potápěč a filmař Steve Lichtag – téma Aldabra

Divoká příroda versus 3D

Datum přednášky 19.2.2014

Téma přednášky: Divoká příroda versus 3D

Vystoupil: potápěč a filmař Steve Lichtag – téma Divoká příroda versus 3D

Afrika

Datum přednášky 27.6.2012

Téma přednášky: Afrika

Vystoupili: potápěč a filmař Steve Lichtag a herečka Jitka Čvančarová – téma Afrika

Tibet šamanů

Datum přednášky 6.4.2011

Téma přednášky: Tibet šamanů

Vystoupili: potápěč a filmař Steve Lichtag a herečka Jitka Čvančarová – téma Tibet šamanů

Poslední lovci velryb

Datum přednášky 28.4.2010

Téma přednášky: Poslední lovci velryb

Vystoupil: potápěč a filmař Steve Lichtag – téma Poslední lovci velryb

Videogalerie

Tři roky s Miloslavem Stinglem – Malým, Velkým Okimou

Kdo je Steve Lichtag? Snad mi bude stačit 5000 znaků :)

Aldabra

Slavný potápěč a respektovaný filmař se první potopil bez klece k bílým žralokům. Férový chlap je výjimečný, umí napsat bestseller i natočit světový film. 3D výprava na Aldabru překonává očekávání. Je vtipný a originální.

Aldabra

Férový chlap je výjimečný, umí napsat bestseller i natočit světový film. Dobrodružná 3D výprava na zakázanou Aldabru překonala veškerá očekávání, chce ji samotné studio Disney.

Divoká příroda versus 3D

Slavný potápěč, herec, motocyklový závodník a respektovaný filmař nejen podmořského světa je férový chlap a báječný showman s věčným humorem. Optimismus a stálý smích je příjemně nakažlivý…

Afrika

Slavný potápěč a celosvětově proslulý režisér natáčí dokumenty po celém světě. V Africe se potápěl třeba za obávaným velkým bílým žralokem. S Jitkou Čvančarovou se s vámi podělí o svoje zážitky z černého kontinentu.

Tibet šamanů

Světový filmař se zdárně přesunul od moře a žraloků na střechu světa. Tibetem plným emocí úspěšně „protančila“ i herecká diva Jitka Čvančarová. Ukázky z připravovaného kontroverzního filmu dokáží šokovat…

Poslední lovci velryb

Premiéra unikátního filmu světového režiséra o ostrově velrybářů Lembata s gejzírem vyprávění.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Václav Malý

Václav Malý

Konsekrován byl 11. ledna 1997 v Praze. Je předsedou české rady Iustitia et pax ČBK, která se zabývá dodržováním lidských práv v ČR i ve světě a vystupuje proti jejich porušování.

Radim Jančura

Radim Jančura

Student Agency je dnes největší prodejce letenek, vlastní Dům pánů z Lipé, ovládá dopravu Praha-Brno, úspěšně konkuruje ČD a proniká i na německé železnice.

Jakub Klepal

Jakub Klepal

Výkonný ředitel Nadace Forum 2000 je renesanční osobnost s velkým přesahem. V mladičkém věku vládne obrovské škále aktivit.

Leopold Sulovský

Leopold Sulovský

Horolezec roku 1991 má nej český výstup nejvyšší hory světa.

Om Dance Academy

Om Dance Academy

Bollywoodský tanec vypráví příběh, vychází ze slov a nálady písně.

Garik Avanesian

Garik Avanesian

Poznáme prastarou Hedvábnou stezku, praktické informace usnadní cestování.