Robert Porkert
ico osobonost cestovatelských střed

Robert Porkert

promotér

Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák, poté nastoupil do koncertní agentury Pragokoncerts jako produkční.

V roce 1993 založil agenturu Interconcerts, se kterou přivezl takové hvězdy, jako například RollingStones, Red Hot Chilli Peppers, Coldplay, Metalliku, Madonnu, Rihannu, Iron Maiden, Coldplay nebo Stinga. Na největší koncert - TheRollingStones na Letné v roce 2003 - přišlo skoro 90 tisíc lidí. Při propagaci koncertu DeepPurple (1993) byli první firmou, která použila billboardy k propagaci kulturní akce. Navíc jména partnerů nahrazovali jejich logy. V roce 2004 se agentura Interconcerts stala součástí globální agenturyClearChannel (dnes Live Nation) a společnost byla přejmenována na LiveNation Czech Republic. Díky tomuto napojení servíruje českým fanouškům dál největší hvězdy zábavního průmyslu. V posledních letech diverzifikuje byznys, kromě koncertů sází i na výstavy typu Tutanchamonova hrobka, Titanic či Bodies.

V prosinci 2015 se stal manažerem jedné z největších kapel na českém trhu, nedávno znovuobnovené Lucie. Prohloubí se tak spolupráce z minulých let. Live Nation se stala zastřešujícím promotérem veleúspěšného turné Lucie v roce 2014, které vidělo na 150 tisíc diváků.

„Lidé jdou už jen za megahvězdami a ty ‚středně dobré‘ už pro ně nejsou zajímavé,“ míní Robert Porkert.

Největší lahůdka:

Akcí, kterou asi už nikdo nezopakuje, není paradoxně ani výstava, ani koncert, ale šachový turnaj. Na něm se sešli velmistři v čele s Kasparovem a Karpovem. Svět rámusu, big beatu a velkých show najednou vystřídalo hrobové ticho a tikající hodiny.

Hvězdy, které Porkert přivezl:

Bryan Adams, Aerosmith, Christina Aguilera, Anastacia, ChuckBerry, Black Sabbath, Boney M, David Bowie, Nick Cave, EricClapton, JoeCocker, PhilCollins, DeepPurple, Depeche Mode, DuranDuran, Bob Dylan, Faith No More, Green Day, Iron Maiden, Jamiroquai, JethroTull, KellyFamily, Kiss, Mark Knopfler, LennyKravitz, AvrilLavigne, Linkin Park, Madonna, Manic Street Preachers, Marilyn Manson, Masive Attack, Megadeth, Metallica, Moby, Pearl Jam, Prodigy, ChrisRea, Red Hot Chilli Peppers, RollingStones, Seal, Shakira, Gwen Stefani, Sting, Tina Turner, RobbieWilliams, ZZ Top a řada dalších.

Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Kanada

Datum přednášky 17.2.2016

Téma přednášky: Kanada

Přivezl nám ACDC, Rolling Stones, Madonnu, Depeche Mode, Deep Purple, Boba Dylana, Metalliku, Red Hot Chili Peppers, Stinga, Shakiru i kontroverzní výstavy jako Bodies.

Vystoupili: promotér Robert Porkert – téma Kanada a herec Jiří Mádl – téma New York, Laponsko

Haiti

Datum přednášky 28.3.2012

Téma přednášky: Haiti

Promotér koncertů největších světových megastar. Například AC/DC, AEROSMITH, LOU REED, TOM WAITS, GUNS’N’ROSES, ROLLING STONES, MADONNA.

Vystoupili: režisér Pavol Barabáš – téma Pygmejové, děti džungle a promotér Robert Porkert – téma Haiti

Videogalerie

Kanada

Jeho tvář zná málokdo, rozhovory šetří. Vede největší koncertní agenturu Live Nation.

Haiti

Skrytá postava světového show byznysu s rozho-vory šetří, jeho tvář zná málokdo. Přesto do Čech přivezl největší světové megastar. Co vše poodhalí šéf LIVE NATION? Večer kontrastů nás přenese z pralesa až k Madonně…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jana Paulová

Jana Paulová

Pochází z umělecké rodiny, manžel je hudebník Milan Svoboda. Hrála v Divadle Semafor i Hudebním divadle Karlín, je členka Městských divadel pražských, hostuje v dalších scénách.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

Soňa Ticháčková

Soňa Ticháčková

Vystudovala FAMU, má za sebou desítky filmů českých i zahraničních. Spolupracuje s režiséry na výběru herců do filmů, seriálů a reklam.

Ondřej Calábek

Ondřej Calábek

Lektor řeší závislosti a motivace, osobní rozvoj, hypnózu, zbavení bolesti a scelení osobnosti.

Jiří Přibáň

Jiří Přibáň

Hostoval na řadě univerzit po celém světě: Berkeley, Brusel, Florencie, Pretorie, Sydney...

Jan Rejžek

Jan Rejžek

Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze, v 70. letech přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie.