Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák, poté nastoupil do koncertní agentury Pragokoncerts jako produkční.

V roce 1993 založil agenturu Interconcerts, se kterou přivezl takové hvězdy, jako například RollingStones, Red Hot Chilli Peppers, Coldplay, Metalliku, Madonnu, Rihannu, Iron Maiden, Coldplay nebo Stinga. Na největší koncert - TheRollingStones na Letné v roce 2003 - přišlo skoro 90 tisíc lidí. Při propagaci koncertu DeepPurple (1993) byli první firmou, která použila billboardy k propagaci kulturní akce. Navíc jména partnerů nahrazovali jejich logy. V roce 2004 se agentura Interconcerts stala součástí globální agenturyClearChannel (dnes Live Nation) a společnost byla přejmenována na LiveNation Czech Republic. Díky tomuto napojení servíruje českým fanouškům dál největší hvězdy zábavního průmyslu. V posledních letech diverzifikuje byznys, kromě koncertů sází i na výstavy typu Tutanchamonova hrobka, Titanic či Bodies.

V prosinci 2015 se stal manažerem jedné z největších kapel na českém trhu, nedávno znovuobnovené Lucie. Prohloubí se tak spolupráce z minulých let. Live Nation se stala zastřešujícím promotérem veleúspěšného turné Lucie v roce 2014, které vidělo na 150 tisíc diváků.

„Lidé jdou už jen za megahvězdami a ty ‚středně dobré‘ už pro ně nejsou zajímavé,“ míní Robert Porkert.

Největší lahůdka:

Akcí, kterou asi už nikdo nezopakuje, není paradoxně ani výstava, ani koncert, ale šachový turnaj. Na něm se sešli velmistři v čele s Kasparovem a Karpovem. Svět rámusu, big beatu a velkých show najednou vystřídalo hrobové ticho a tikající hodiny.

Hvězdy, které Porkert přivezl:

Bryan Adams, Aerosmith, Christina Aguilera, Anastacia, ChuckBerry, Black Sabbath, Boney M, David Bowie, Nick Cave, EricClapton, JoeCocker, PhilCollins, DeepPurple, Depeche Mode, DuranDuran, Bob Dylan, Faith No More, Green Day, Iron Maiden, Jamiroquai, JethroTull, KellyFamily, Kiss, Mark Knopfler, LennyKravitz, AvrilLavigne, Linkin Park, Madonna, Manic Street Preachers, Marilyn Manson, Masive Attack, Megadeth, Metallica, Moby, Pearl Jam, Prodigy, ChrisRea, Red Hot Chilli Peppers, RollingStones, Seal, Shakira, Gwen Stefani, Sting, Tina Turner, RobbieWilliams, ZZ Top a řada dalších.

Datum aktualizace:

29.3.2023

Po pádu komunismu byl Robert jedním z prvních českých promotérů. Pedagog v oboru učitelství pro první stupeň začínal jako lepič plakátů a bedňák.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Haiti (Robert Porkert 2012)

Haiti (Robert Porkert 2012)

datum

Datum přednášky 28.3.2012

Skrytá postava světového show byznysu s rozho-vory šetří, jeho tvář zná málokdo. Přesto do Čech přivezl největší světové megastar. Co vše poodhalí šéf LIVE NATION? Večer kontrastů nás přenese z pralesa až k Madonně…

Videogalerie

Kanada

Jeho tvář zná málokdo, rozhovory šetří. Vede největší koncertní agenturu Live Nation.

Haiti

Skrytá postava světového show byznysu s rozho-vory šetří, jeho tvář zná málokdo. Přesto do Čech přivezl největší světové megastar. Co vše poodhalí šéf LIVE NATION? Večer kontrastů nás přenese z pralesa až k Madonně…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení