Petr Koukal
ico osobonost cestovatelských střed

Petr Koukal

badmintonista

Sedminásobný mistr ČR 2007 až 2014 dramaticky překonal vážné onemocnění, vyhrál svůj největší boj.

Vlajkonoš české výpravy LOH v Londýně ukazuje abnormální charakter. Svým nadačním fondem spustil projekt STK pro chlapy.

V juniorských letech jeden z nejlepších v Evropě je dnes nejlepší český badmintonista, mnohonásobný mistr ČR a účastník Olympijských her 2008 v Pekingu a v Londýně 2012. Když začal hrát svůj nejlepší badminton a prosazovat se v nejužší světové konkurenci, přišla nepříjemná zpráva. V září 2010 lékaři diagnostikovali rakovinu varlat. Ihned podstoupil chirurgický zákrok a náročnou chemoterapii. Díky včasnému nálezu měl šanci se uzdravit. Vrátí se po měsících náročné léčby mezi nejlepší badmintonisty světa? Dostane šanci na olympiádě? Boj s osudem zaznamenal časosběrný dokument Cesta snu. Film i Petrův boj s nemocí po velkém dramatu končí na OH v Londýně rolí vlajkonoše české olympijské výpravy. Nadčasový příběh pojednává o člověku, který pro své sny udělá maximum ve složitých podmínkách sportovce v neprotěžovaném sportu. Petrův příběh je příklad a motiv pro mnoho dalších nemocných lidí, kteří díky němu také uvěří v NÁVRAT. Na základě své zkušenosti založil Nadační fond Petra Koukala. Jeho projektem STK PRO CHLAPY se snaží zrušit tabu mužského zdraví jako společenského tématu a upozornit na důležitost podceňovaných preventivních prohlídek. Nyní je v začátku další olympijské kvalifikace, v jejímž konci by rád letěl na olympiádu do Ria v pozici hráče světové top 30 s medailovými ambicemi. Během kariéry podnikl mnoho cest do Asie, kde je badminton jedním z nejpopulárnějších sportů. Zajímavý životní příběh výrazně zpříjemní setkání s jeho životní partnerkou Gabrielou Soukalovou. Významná česká biatlonistka získala na OH v Soči dvě stříbrné medaile. Její životní příběhy v mnohém překvapí a pobaví. Navíc můžete: prohlédnout si vybavení na badminton i biatlon zakoupit film Cesta snu Petra Koukala (100 Kč jde na nadační fond PK) osahat si olympijské medaile, nechat si podepsat plakáty nebo fotky obou sportovců.

Sedminásobný mistr ČR 2007 až 2014 dramaticky překonal vážné onemocnění, vyhrál svůj největší boj.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Asie

Datum přednášky 15.4.2015

Téma přednášky: Asie

Vystoupil: badmintonista Petr Koukal – téma Asie

Videogalerie

Asie

Sedminásobný mistr ČR 2007 až 2014 dramaticky překonal vážné onemocnění, vyhrál svůj největší boj. Vlajkonoš české výpravy LOH v Londýně ukazuje abnormální charakter. Svým nadačním fondem spustil projekt STK pro chlapy.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Aleš Najbrt

Aleš Najbrt

Od roku 1984 vytváří design aktivit Pražské divadelní pětky. Pracoval jako art director časopisu Reflex a šéfredaktor časopisu Raut.

Daniel Stach

Daniel Stach

Obrovský přehled obdivujeme u televizní obrazovky. Slušně sportuje i cestuje.

Adam Gebrian

Adam Gebrian

Týdně tvoří seriál o současné architektuře pro Respekt, dříve pro Lidové noviny. Veřejný prostor komentoval v pořadu Gebrian vs. na Stream.cz.

Magda Vášáryová

Magda Vášáryová

Po úspěšné kariéře herečky vystudovala sociologii. Překvapila (stejně jako to dělala Maryška) a směle vkročila do světa politiky a diplomacie.

Richard Fuchs

Richard Fuchs

Bývalý šéfkuchař restaurace hotelu Four Seasons, CottoCrudo. Perfekcionista v nejostřeji sledovaném místě českého gastro prostoru vyčnívá nezvyklou pokorou.

Miloslav Stingl

Miloslav Stingl

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů.