Pavel Vrba
ico osobonost cestovatelských střed

Pavel Vrba

fotbalový trenér

Fotbalové reprezentaci ČR šéfuje od ledna 2014 poté, co opustil svoji životní štaci v Plzni. Západočeský tým pod jeho vedením zažil nebývalý rozkvět, v letech 2011 a 2013 vyhrál ligový titul a v obou případech se kvalifikoval do prestižní Ligy mistrů. Vrba se jako hráč probojoval do juniorských reprezentací, které později také koučoval. Na ligové scéně debutoval v Baníku Ostrava, slovenský titul získal v Žilině, odkud v roce 2008 zamířil do Plzně. V reprezentaci Vrba zažil výborný vstup do kvalifikace o ME 2016 při čtyřech vítězství proti Nizozemsku, Turecku, Kazachstánu a Islandu. Na jeho oslavné kotrmelce se těší hráči i fanoušci. Jednou by rád okusil zahraniční angažmá. Vrba je také pětinásobným vítězem ankety Trenér roku (2010-14). Nemá snad patent na úspěch? Jak vidí budoucnost našeho fotbalu? Kam jezdí čerpat energii a fotbalovou inspiraci?

Největší úspěchy (jako hlavní trenér):

Mistr slovenské ligy 2007, vítěz slovenského Superpoháru 2007; 2x mistr české ligy (2011, 2013), vítěz českého poháru 2010, vítěz českého Superpoháru 2011; 2x postup do základní skupiny Ligy mistrů (2011, 2013), osmifinále Evropské ligy 2012

Zažívá další skvělé období trenérské kariéry. V roli kouče národního týmu uspěl, když v předstihu dostal Česko na EURO 2016.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Fotbal ve světě

Datum přednášky 24.2.2016

Téma přednášky: Fotbal ve světě

Při životní štaci v Plzni dvakrát vyhrál domácí titul, dvakrát se kvalifikoval do prestižní Ligy mistrů.

Vystoupili: fotograf Jakub Ludvík – téma Amazonie a fotbalový trenér Pavel Vrba – téma Fotbal ve světě

Videogalerie

Fotbal ve světě

Pětinásobný vítěz ankety Trenér roku a kouč národního fotbalového týmu dostal Česko v předstihu na EURO 2016. Jeho oslavné kotrmelce baví hráče i fanoušky. Nemá snad patent na úspěch?

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Pavel Liška

Pavel Liška

Jako junior jezdil za Svazarm minikáry. V Liberci hrál v amatérském kroužku při Divadle F. X. Šaldy. Vystudoval JAMU v Brně.

Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Herecká diva se silným sociálním cítěním realizuje odvážnou charitu. Nemoc motýlích křídel se snaží tlumit pomocí společnosti Debra. Pomáhá na všech frontách, spolupracuje s UNICEF.

Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov

Český novinář, komentátor a publicista ruského původu, věnující se např. tematice Ruské federace nebo sociálně-politickému dění v České republice.

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

Michal Horáček

Michal Horáček

Esejista, textař, hráč a podnikatel byl po zásahu StB vyloučen z vysoké školy, poté se protloukal jako skladník a zároveň černý bookmaker v Chuchli.

Michal Novotný

Michal Novotný

Svou fotografickou kariéru odstartoval v osmnácti letech cestou stopem do začínající srbsko-chorvatské války. Následně absolvoval několik cest do zemí bývalého Sovětského svazu, zejména na Kavkaz.