Pavel Vrba
ico osobonost cestovatelských střed

Pavel Vrba

fotbalový trenér

Fotbalové reprezentaci ČR šéfuje od ledna 2014 poté, co opustil svoji životní štaci v Plzni. Západočeský tým pod jeho vedením zažil nebývalý rozkvět, v letech 2011 a 2013 vyhrál ligový titul a v obou případech se kvalifikoval do prestižní Ligy mistrů. Vrba se jako hráč probojoval do juniorských reprezentací, které později také koučoval. Na ligové scéně debutoval v Baníku Ostrava, slovenský titul získal v Žilině, odkud v roce 2008 zamířil do Plzně. V reprezentaci Vrba zažil výborný vstup do kvalifikace o ME 2016 při čtyřech vítězství proti Nizozemsku, Turecku, Kazachstánu a Islandu. Na jeho oslavné kotrmelce se těší hráči i fanoušci. Jednou by rád okusil zahraniční angažmá. Vrba je také pětinásobným vítězem ankety Trenér roku (2010-14). Nemá snad patent na úspěch? Jak vidí budoucnost našeho fotbalu? Kam jezdí čerpat energii a fotbalovou inspiraci?

Největší úspěchy (jako hlavní trenér):

Mistr slovenské ligy 2007, vítěz slovenského Superpoháru 2007; 2x mistr české ligy (2011, 2013), vítěz českého poháru 2010, vítěz českého Superpoháru 2011; 2x postup do základní skupiny Ligy mistrů (2011, 2013), osmifinále Evropské ligy 2012

Zažívá další skvělé období trenérské kariéry. V roli kouče národního týmu uspěl, když v předstihu dostal Česko na EURO 2016.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Fotbal ve světě

Datum přednášky 24.2.2016

Téma přednášky: Fotbal ve světě

Při životní štaci v Plzni dvakrát vyhrál domácí titul, dvakrát se kvalifikoval do prestižní Ligy mistrů.

Vystoupili: fotograf Jakub Ludvík – téma Amazonie a fotbalový trenér Pavel Vrba – téma Fotbal ve světě

Videogalerie

Fotbal ve světě

Pětinásobný vítěz ankety Trenér roku a kouč národního fotbalového týmu dostal Česko v předstihu na EURO 2016. Jeho oslavné kotrmelce baví hráče i fanoušky. Nemá snad patent na úspěch?

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Simona Babčáková

Simona Babčáková

Hrála ve filmech Zoufalci, U mě dobrý, Nestyda, Díra u Hanušovic, Vybíjená, Hodinový manžel, Největší z Čechů, Rodina je základ státu.

James Harries

James Harries

Uznávaný anglický hudebník z Manchesteru jako první na světě natočil album na mobil. Nahrávku bez úprav dal na stránky ke stažení.

Jakub Ludvík

Jakub Ludvík

Přední český fotograf, známý též jako „nejznámější fotograf známých tváří“, prorazil díky portrétům osobností včetně sportovních hvězd.

Václav Klaus

Václav Klaus

Exministr financí, předseda vlády a v letech 2003–2013 druhý prezident ČR. V politice dosáhl vrcholů, rozhýbal nejen naši vrcholnou scénu.

Tono Stano

Tono Stano

Proslavil se především portréty a akty.

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

Brání se titulu nejoceňovanější slovenský dokumentarista, ale asi není na světě festival horských či dobrodružných filmů, z něhož by neměl trofej, či dokonce několikanásobné ocenění.