Martin Glaser
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Glaser

ředitel ND v Brně

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

Od roku 1998 působil jako kmenový režisér v Jihočeském divadle, od roku 2006 jako šéf činoherního souboru. Režíroval např. Havlovo Odcházení, Shakespearova Macbetha nebo Čechovovy Tři sestry. Získal cenu Josefa Balvína za nastudování hry Arabské noci, jeho inscenace hry Očištění byla na cenách Nadace Alfréda Radoka vyhlášena jako nejlepší uvedená česká hra, inscenace Nebezpečné vztahy byla zase oceněna jako nejpozoruhodnější umělecký počin na přehlídce České divadlo.

V listopadu 2013 se jako devětatřicetiletý stal ředitelem Národního divadla Brno. Úspěšný divadelní režisér a šéf činoherního souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích zvítězil v konkurzu na post, jehož se mnozí obávali. Jako režisér má prý mimo jiné slabost pro brutální grotesky či thrillery. Podaří se mu jako řediteli těmto „žánrům“ vyhnout? Režíroval více než 40 činoherních i operních inscenací v divadlech po celé ČR.

Přišel na chuť Brnu gastronomickému. Tento rozměr města je mu velmi sympatický. Podle jeho slov se zde strašně dobře jí, každou chvíli tady vznikne nový podnik, ať je to třeba malá kavárna, bistro nebo zajímavá restaurace. A jejich návštěva je příjemný způsob, jak se odmění za náročný pracovní den nebo týden.

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Francie

Datum přednášky 27.4.2016

Téma přednášky: Francie

Vystoupili: novinář a spisovatel Tomáš Poláček – téma Stopem kolem světa a ředitel Národního divadla v Brně – téma Francie

Videogalerie

Francie

Režíroval Havlovo Odcházení, Shakespearova Macbetha i Čechovovy Tři sestry. Národní divadlo Brno přetváří na moderní scénu. Přivedl nové umělecké šéfy, nebojí se radikálních změn. Silný tým má zaděláno na velký úspěch. Přijde?

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Michal Thoma

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost.

Marek Eben

Marek Eben

Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák (1957) je synem hudebního skladatele Petra Ebena a synovcem skladatele Ilji Hurníka.

Jiří Šorm

Jiří Šorm

Žil dobrodružně se kmeny Himbů a Křováků, pomáhal po tsunami na Srí Lance, poznal pralesy Amazonie, Nové Guineje i Bornea, Austrálii, Mexiko, Peru, Bolívii…

Jakub Vágner

Jakub Vágner

Držitel rekordů v lovu sladkovodních ryb má i světové primáty All-tackle IGFA.

Radim Špaček

Radim Špaček

Velkou výzvou pro něj byla nabídka natočit film Pouta. Strašně se bál, že zklame. Moc mu záleželo na tom, aby to dopadlo výborně.

Jiří Kolbaba

Jiří Kolbaba

30 let už Jiří cestuje po velkém světě. Původním povoláním grafický designér světa reklamy je dnes jedním z nejznámějších fotografů.