Martin Glaser
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Glaser

ředitel ND v Brně

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

Od roku 1998 působil jako kmenový režisér v Jihočeském divadle, od roku 2006 jako šéf činoherního souboru. Režíroval např. Havlovo Odcházení, Shakespearova Macbetha nebo Čechovovy Tři sestry. Získal cenu Josefa Balvína za nastudování hry Arabské noci, jeho inscenace hry Očištění byla na cenách Nadace Alfréda Radoka vyhlášena jako nejlepší uvedená česká hra, inscenace Nebezpečné vztahy byla zase oceněna jako nejpozoruhodnější umělecký počin na přehlídce České divadlo.

V listopadu 2013 se jako devětatřicetiletý stal ředitelem Národního divadla Brno. Úspěšný divadelní režisér a šéf činoherního souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích zvítězil v konkurzu na post, jehož se mnozí obávali. Jako režisér má prý mimo jiné slabost pro brutální grotesky či thrillery. Podaří se mu jako řediteli těmto „žánrům“ vyhnout? Režíroval více než 40 činoherních i operních inscenací v divadlech po celé ČR.

Přišel na chuť Brnu gastronomickému. Tento rozměr města je mu velmi sympatický. Podle jeho slov se zde strašně dobře jí, každou chvíli tady vznikne nový podnik, ať je to třeba malá kavárna, bistro nebo zajímavá restaurace. A jejich návštěva je příjemný způsob, jak se odmění za náročný pracovní den nebo týden.

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Francie

Datum přednášky 27.4.2016

Téma přednášky: Francie

Národní divadlo Brno přetváří na moderní scénu. Přivedl nové umělecké šéfy, nebojí se radikálních změn. Silný tým má zaděláno na velký úspěch. Přijde?

Země, které Martin Glaser jednoznačně propadl, je Francie. Každé dva tři roky se tam vrací a týden dva jezdí po zemi galského kohout a snaží se poznat některou z nenavštívených oblastí. Od té doby, co se z něj ve volném čase stal vášnivý zahrádkář, věnuje velkou pozornost úchvatným zahradám a parkům, které Francie svým návštěvníkům nabízí. A o těch bude mluvit nejvíc.

Vystoupili: novinář a spisovatel Tomáš Poláček – téma Stopem kolem světa a ředitel Národního divadla v Brně – téma Francie

Videogalerie

Francie

Režíroval Havlovo Odcházení, Shakespearova Macbetha i Čechovovy Tři sestry.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jiří David

Jiří David

Se skupinou Tvrdohlaví rozvířil tvorbu, nebojí se vyjádřit „nepohodlný“ názor.

Cyril Höschl

Cyril Höschl

Jeden z nejznámějších psychiatrů srozumitelně hovoří o duševním zdraví a nemocech.

Ivan Fíla

Ivan Fíla

Filmový režisér, scenárista a spisovatel má nominaci na Oscara i Zlatý glóbus.

Robert Vano

Robert Vano

Uznávaný umělec ve velkém světě má v ateliérové fotografii nezaměnitelný rukopis.

Andor Šándor

Andor Šándor

Náčelník zpravodajské služby je odborník na bezpečnost i hrozby terorismu. Hraje v kalepách...

Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová

Kniha Řízkaři o sexu, vztazích a tápání patří mezi nejprodávanější. Kniha Bestiář je nejvíce půjčovaná v knihovnách. Podle ní natočen stejnojmenný film. Proč je tak úspěšná...?