Martin Glaser

Martin Glaser

ředitel ND v Brně

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

Od roku 1998 působil jako kmenový režisér v Jihočeském divadle, od roku 2006 jako šéf činoherního souboru. Režíroval např. Havlovo Odcházení, Shakespearova Macbetha nebo Čechovovy Tři sestry. Získal cenu Josefa Balvína za nastudování hry Arabské noci, jeho inscenace hry Očištění byla na cenách Nadace Alfréda Radoka vyhlášena jako nejlepší uvedená česká hra, inscenace Nebezpečné vztahy byla zase oceněna jako nejpozoruhodnější umělecký počin na přehlídce České divadlo.

V listopadu 2013 se jako devětatřicetiletý stal ředitelem Národního divadla Brno. Úspěšný divadelní režisér a šéf činoherního souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích zvítězil v konkurzu na post, jehož se mnozí obávali. Jako režisér má prý mimo jiné slabost pro brutální grotesky či thrillery. Podaří se mu jako řediteli těmto „žánrům“ vyhnout? Režíroval více než 40 činoherních i operních inscenací v divadlech po celé ČR.

Přišel na chuť Brnu gastronomickému. Tento rozměr města je mu velmi sympatický. Podle jeho slov se zde strašně dobře jí, každou chvíli tady vznikne nový podnik, ať je to třeba malá kavárna, bistro nebo zajímavá restaurace. A jejich návštěva je příjemný způsob, jak se odmění za náročný pracovní den nebo týden.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.