Lucie Hrozová
ico osobonost cestovatelských střed

Lucie Hrozová

horolezkyně

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala.

Jako první na světě dala obtížnost M14 lezenou pouze muži. Pravidelně získává Výstup roku. Studovala Právo v podnikání. Na co má právo lezecká špička...?

Její první krůčky v oblasti sportovních aktivit začaly celkem brzy: díky aktivně sportujícím rodičům vyzkoušela mnoho sportů, od lyžování, atletiku, lezení až po gymnastiku. V 10. letech se, ale rozhodla obětovat vše lezení, kterému naplno propadla. Vášní se jí tak stalo lezení ve skalách, horách, i na strmých ledopádech. Díky velké dřině a talentu se z Lucie stala nebývale úspěšná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví. Na svém kontě má přelezy, které dosud žádná jiná žena nezdolala. A do historie se také zapsala, když jako první žena na světě dokázala přelézt obtížnost M14 dosud lezenou pouze muži. Za své přelezy, které zdolala jako první žena na světě bývá pravidelně oceňována Výstupem roku. Jejím trenérem, od začátku až do současné doby, je otec, Libor Hroza st., jinak špičkový český (nezávodní) horolezec. Má vystudovanou Vysokou školu aplikovaného práva - obor Právo v podnikání.

Ve svém volném čase ráda provozuje různé aktivity převážně sportovního charakteru, jako je běhání, jóga, plážový volejbal a v zimě lyžování.

Co mě na lezení baví?

Celý lezecký svět, ranní probouzení v bivaku až po usínání pod miliony hvězd. Cvaknutí topové expresky, zašroubování šroubu do ledu, zvládnutí těžkého kroku, pokec s kamarády o lezení, plánování nových lezeckých cílů, prostě celý ten svět který se točí kolem lan, karabin a úžasných vertikál...

Jak jsem začala s lezením?

Táta horolezec a mě bylo osm let. Spíš mě tehdy bavily přemety a salta na kladině a jedinou chvílí ve vzduchu byla ta těsně před dopadem. A najednou stojím pod lezeckou stěnou, jiskřičky v očích a úcta k té obrovské výšce a převislé stěně. Nejistě si oblékám sedák a dělám první krůčky vzhůru, dolézám nahoru, netuším, že za pár let to pro mě bude vším, ale než jsem spuštěná dolů tak vím, že se toho jen tak nevzdám.

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Matěj Homola

Matěj Homola

Český zpěvák a kytarista. Se svým bratrem Janem Homolou hraje v české hudební skupině Wohnout.

Miloslav Stingl

Miloslav Stingl

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů.

Václav Marhoul

Václav Marhoul

Se svým filmovým vojskem obsadil ztracený Tobruk. Scénárista, režisér, herec a výborný manažer si vyzkoušel, jaké to je válčit v zákopech severní Afriky.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov

Český novinář, komentátor a publicista ruského původu, věnující se např. tematice Ruské federace nebo sociálně-politickému dění v České republice.

Ivo Jahelka

Ivo Jahelka

Folkový písničkář zhudebňuje strhující příběhy, které umí život. S ČT připravil zajímavý seriál Neznalost neomlouvá.