Lucie Hrozová
ico osobonost cestovatelských střed

Lucie Hrozová

horolezkyně

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala.

Jako první na světě dala obtížnost M14 lezenou pouze muži. Pravidelně získává Výstup roku. Studovala Právo v podnikání. Na co má právo lezecká špička...?

Její první krůčky v oblasti sportovních aktivit začaly celkem brzy: díky aktivně sportujícím rodičům vyzkoušela mnoho sportů, od lyžování, atletiku, lezení až po gymnastiku. V 10. letech se, ale rozhodla obětovat vše lezení, kterému naplno propadla. Vášní se jí tak stalo lezení ve skalách, horách, i na strmých ledopádech. Díky velké dřině a talentu se z Lucie stala nebývale úspěšná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví. Na svém kontě má přelezy, které dosud žádná jiná žena nezdolala. A do historie se také zapsala, když jako první žena na světě dokázala přelézt obtížnost M14 dosud lezenou pouze muži. Za své přelezy, které zdolala jako první žena na světě bývá pravidelně oceňována Výstupem roku. Jejím trenérem, od začátku až do současné doby, je otec, Libor Hroza st., jinak špičkový český (nezávodní) horolezec. Má vystudovanou Vysokou školu aplikovaného práva - obor Právo v podnikání.

Ve svém volném čase ráda provozuje různé aktivity převážně sportovního charakteru, jako je běhání, jóga, plážový volejbal a v zimě lyžování.

Co mě na lezení baví?

Celý lezecký svět, ranní probouzení v bivaku až po usínání pod miliony hvězd. Cvaknutí topové expresky, zašroubování šroubu do ledu, zvládnutí těžkého kroku, pokec s kamarády o lezení, plánování nových lezeckých cílů, prostě celý ten svět který se točí kolem lan, karabin a úžasných vertikál...

Jak jsem začala s lezením?

Táta horolezec a mě bylo osm let. Spíš mě tehdy bavily přemety a salta na kladině a jedinou chvílí ve vzduchu byla ta těsně před dopadem. A najednou stojím pod lezeckou stěnou, jiskřičky v očích a úcta k té obrovské výšce a převislé stěně. Nejistě si oblékám sedák a dělám první krůčky vzhůru, dolézám nahoru, netuším, že za pár let to pro mě bude vším, ale než jsem spuštěná dolů tak vím, že se toho jen tak nevzdám.

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Co ostatní nevidí

Datum přednášky 21.1.2015

Téma přednášky: Co ostatní nevidí

Vystoupili: světový horolezec Peter Habeler – téma Himálaj a světová horolezkyně Lucie Hroznová – téma Co ostatní nevidí

Videogalerie

Co ostatní nevidí

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech. Na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala. Jako první na světě dala obtížnost M14 lezenou pouze muži. Pravidelně získává Výstup roku.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Václav Berka

Václav Berka

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.

Ha Thanh Špetlíková

Ha Thanh Špetlíková

Exotická kráska pochází z Hanoje, v Česku žije od pěti let.

Vladimír Franz

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník, publicista, básník a dramatik kandidoval na prezidenta, poté na náměstka ministra kultury.

Karel Cudlín

Karel Cudlín

Oficiální fotograf Václava Havla získal 18 x prestižní Czech Press Photo. Jeho díla vlastní sbírky v Evropě, USA i Izraeli.

Adam Ondra

Adam Ondra

Již ve dvanácti letech se zařadil mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost.

Ondřej Hejma

Ondřej Hejma

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, dříve i dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.