Ladislav Špaček
ico osobonost cestovatelských střed

Ladislav Špaček

mluvčí prezidenta

Původním povoláním pedagog vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize.

Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal řadu knih o etiketě: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, sérii Malých knih etikety – pro celou rodinu, pro manažery, u stolu, pro firmu a úřad, pro každý den, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro děti Dědečku, vyprávěj, a knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem či obsáhlá Business etiketa a komunikace. Jeho poslední knihou o tom, jak se správně chovat a oblékat ve společnosti, pokřtil v listopadu 2015. Tentokrát se jedná o publikaci obrazovou, o čemž svědčí název Obrazová etiketa. Věhlasný mistr etikety působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.

Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty s prezidentem Havlem

Datum přednášky 30.3.2016

Téma přednášky: Cesty s prezidentem Havlem

Dnes konzultant v oboru komunikace a etikety je výborný spisovatel. Vyhlášený elegán je prima společník!

Vystoupili: mořeplavec Richard Konkolski – téma Osamělé plavby a mluvčí prezidenta Ladislav Špaček – téma Cesty s prezidentem Havlem

Videogalerie

Cesty s prezidentem Havlem

Autor seriálu Etiketa působil 11 let jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se vrcholných společenských událostí, navštívil přes 50 zemí, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Garik Avanesian

Garik Avanesian

Poznáme prastarou Hedvábnou stezku, praktické informace usnadní cestování.

Vladimír Nosek

Vladimír Nosek

Špičkový lékař, primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou, ale také skvělý horolezec, který dosáhl i vrcholu Mount Everest.

Zdeněk Šámal

Zdeněk Šámal

Profesně je spojen s televizí veřejné služby. V ČT začínal jako redaktor, reportér a moderátor, později zpravodaj ČT v Rusku, nakonec šéfredaktor zpravodajství.

Antonín Baudyš ml.

Antonín Baudyš ml.

Vystudoval bakalářský stupeň filosofie na Hochschule für Philosophie v Mnichově. Jeden rok studoval teologii na Université Fribourg a dva roky religionistiku na Filosofické fakultě UK v Praze.

Milan Calábek

Milan Calábek

Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.

Tono Stano

Tono Stano

Proslavil se především portréty a akty.