Ladislav Špaček
ico osobonost cestovatelských střed

Ladislav Špaček

mluvčí prezidenta

Původním povoláním pedagog vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize.

Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal řadu knih o etiketě: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, sérii Malých knih etikety – pro celou rodinu, pro manažery, u stolu, pro firmu a úřad, pro každý den, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro děti Dědečku, vyprávěj, a knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem či obsáhlá Business etiketa a komunikace. Jeho poslední knihou o tom, jak se správně chovat a oblékat ve společnosti, pokřtil v listopadu 2015. Tentokrát se jedná o publikaci obrazovou, o čemž svědčí název Obrazová etiketa. Věhlasný mistr etikety působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.

Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty s prezidentem Havlem

Datum přednášky 30.3.2016

Téma přednášky: Cesty s prezidentem Havlem

Dnes konzultant v oboru komunikace a etikety je výborný spisovatel. Vyhlášený elegán je prima společník!

Vystoupili: mořeplavec Richard Konkolski – téma Osamělé plavby a mluvčí prezidenta Ladislav Špaček – téma Cesty s prezidentem Havlem

Videogalerie

Cesty s prezidentem Havlem

Autor seriálu Etiketa působil 11 let jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se vrcholných společenských událostí, navštívil přes 50 zemí, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslový virtuóz a jeden z nejžádanějších českých umělců: díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví Pavel Šporcl úspěchy na významných pódiích, u všech generací posluchačů.

Karel Hvížďala

Karel Hvížďala

Působil v Mladém světě, poté v exilu SRN. Od 1990 šéfreportér a předseda představenstva MAFRA, 1994-1999 zakládá a rozjíždí časopis Týden.

Petr Fiala

Petr Fiala

Oblíbený zpěvák je od roku 1987 autor písniček valašskomeziříčské kapely Mňága a žďorp.

Karel Svoboda

Karel Svoboda

Politolog, působí na Katedře ruských a východoevropských studií IMS FSV UK.

Klára Kolouchová

Klára Kolouchová

Jako první rodilá Češka zdolala Mount Everest.

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.