Karel Janeček
ico osobonost cestovatelských střed

Karel Janeček

matematik

Úspěšný matematik zajímavě vstupuje do kulturní sféry, bojuje proti korupci.

Podnikatel, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš v roce 1995 založil společnost RSJ, která je jedním z největších obchodníků na světových finančních trzích. Předseda dozorčí rady dnes přednáší finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci založil Nadační fond Neuron na podporu vědy a Nadační fond pomoci. RSJ je největší na londýnské derivátové burze, roku 2004 oficiální tvůrce trhu a třetí největší obchodník na chicagské CME Group. Významné postavení dosáhla zdokonalením vlastního systému matematických algoritmů pro obchodování s finančními deriváty.

Roku 2011 s Bernardem a hercem Krausem založili Nadační fond proti korupci. Cílem je rozvoj etických hodnot demokratické společnosti a podpora projektů odhalujících korupci ve veřejné správě s rozsáhlým ekonomickým dopadem. Předává Cenu za odvahu těm, co upozornili na korupci, podporuje protikorupční legislativu. Korupce má být odsuzovaná jako zločin.

2010 Nadační fond Karla Janečka podpory vědy. Podporují projekty výzkumu v matematice, ekonomii i medicíně. Mladé vědce v ČR i úspěšné české vědce, co se vrací ze zahraničí. 2013 fond přejmenován na Neuron. 2012 spustil projekt Pozitivní evoluce s cílem přispět zlepšení společenského klimatu. Pozitivní evoluci rozvíjí fondy, filantropii a návrhem nového volebního systému. Spolumajitel DOX a mecenáš festivalu Struny podzimu s propojením jazzu a klasiky, tradice a experimentu.

Úspěšný matematik zajímavě vstupuje do kulturní sféry, bojuje proti korupci. Podnikatel, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš v roce 1995 založil společnost RSJ.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Bhútán

Datum přednášky 2.3.2022

Téma přednášky: Bhútán

Vystoupili: spisovatelka Bára Nesvadbová – téma Rwanda a matematik Karel Janeček – téma Bhútán

Tanzanie

Datum přednášky 21.5.2014

Téma přednášky: Tanzanie

Vystoupili: matematik Karel Janeček – téma Tanzanie a fotograf Jan Šibík – téma Světové události

Videogalerie

Bhútán

Tanzanie

Pomáhat na svět dobrým věcem je krédo úspěšného podnikatele a bojovníka proti korupci, ale i filantropa a vizionáře, který také skáče na padáku…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Martha Issová

Martha Issová

Začínala hrát roku 2000 v Divadle Na Fidlovačce. V roce 2005 účinkuje v roli Paminy v Kouzelné flétně v Dejvickém divadle.

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

Pjer La Šéz

Pjer La Šéz

Provozuje soukromou terapeutickou ordinaci. Není „normální“ psycholog, ačkoli se tomuto oboru věnuje.

Michal Malátný

Michal Malátný

Kytarista všeuměl skládá hudbu i texty. Dosáhl vrcholu popularity, patří k nejoblíbenějším.

Ivo Jahelka

Ivo Jahelka

Folkový písničkář zhudebňuje strhující příběhy, které umí život. S ČT připravil zajímavý seriál Neznalost neomlouvá.

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela je jedním z vědců, kteří vypracovali projekt na záchranu Galapážských ostrovů.