Úspěšný matematik zajímavě vstupuje do kulturní sféry, bojuje proti korupci.

Podnikatel, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš v roce 1995 založil společnost RSJ, která je jedním z největších obchodníků na světových finančních trzích. Předseda dozorčí rady dnes přednáší finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci založil Nadační fond Neuron na podporu vědy a Nadační fond pomoci. RSJ je největší na londýnské derivátové burze, roku 2004 oficiální tvůrce trhu a třetí největší obchodník na chicagské CME Group. Významné postavení dosáhla zdokonalením vlastního systému matematických algoritmů pro obchodování s finančními deriváty.

Roku 2011 s Bernardem a hercem Krausem založili Nadační fond proti korupci. Cílem je rozvoj etických hodnot demokratické společnosti a podpora projektů odhalujících korupci ve veřejné správě s rozsáhlým ekonomickým dopadem. Předává Cenu za odvahu těm, co upozornili na korupci, podporuje protikorupční legislativu. Korupce má být odsuzovaná jako zločin.

2010 Nadační fond Karla Janečka podpory vědy. Podporují projekty výzkumu v matematice, ekonomii i medicíně. Mladé vědce v ČR i úspěšné české vědce, co se vrací ze zahraničí. 2013 fond přejmenován na Neuron. 2012 spustil projekt Pozitivní evoluce s cílem přispět zlepšení společenského klimatu. Pozitivní evoluci rozvíjí fondy, filantropii a návrhem nového volebního systému. Spolumajitel DOX a mecenáš festivalu Struny podzimu s propojením jazzu a klasiky, tradice a experimentu.

Datum aktualizace:

21.3.2023

Úspěšný matematik zajímavě vstupuje do kulturní sféry, bojuje proti korupci. Podnikatel, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš v roce 1995 založil společnost RSJ.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Bhútán

Tanzanie

Pomáhat na svět dobrým věcem je krédo úspěšného podnikatele a bojovníka proti korupci, ale i filantropa a vizionáře, který také skáče na padáku…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení