Jiří Mádl
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Mádl

herec

V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.

Coby studenta Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Českých Budějovicích ho objevil režisér Karel Janák pro filmovou komedii Snowboarďáci (2004). Ta ho katapultovala mezi mladé herecké talenty českého filmu. Po úspěchu Snowboarďáků si s parťákem Vojtou Kotkem zahráli v dalších Janákových komediích Rafťáci (2006) a Ro(c)k podvraťáků (2006).

V roce 2006 se objevil ve filmu režisérky Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli a postupně se stal stálicí českého filmového plátna. V roce 2007 dostal příležitost v graffiti komedii Tomáše Vorla Gympl. Následující rok mu přinesl další role – ve velkofilmu Bathory, komedii Taková normální rodinka a komorním snímku Děti noci. Za roli v tomto filmu získal – jako vůbec historicky nejmladší – Křišťálový glóbus za nejlepší mužský herecký výkon na MFF Karlovy Vary.

Objevil se v několika televizních komediích a seriálu Znamení Koně, v komedii Ulovit miliardáře (2009) a ve filmových pohádkách Peklo s princeznou (2009) a V peřině (2010). S Bohdanem Slámou natočil snímek Čtyři slunce. Ve 27 letech napsal a zrežíroval svůj první film Pojedeme k moři.

Od roku 2013 už není jenom herec – ale i investor a podnikatel. Vrhnul se na výrobu elektrických koloběžek Hugo Bike a ze startupové dílny ji pomáhá změnit v regulérní firmu. Věří, že se z garážového nápadu může stát perspektivní podnik.

V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

New York, Laponsko

Datum přednášky 17.2.2016

Téma přednášky: New York, Laponsko

Film Snowborďáci zrodil hvězdu, na vlně popularity jde z role do role.

Vystoupili: promotér Robert Porkert – téma Kanada a herec Jiří Mádl – téma New York, Laponsko

Videogalerie

New York, Laponsko

Teenagerovský idol patří k nejslibnějším mladým hercům. Propaguje koloběžky HUGO Bike, píše scénáře a divadelní hry, zabodoval komedií Pojedeme k moři. Co příště?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Miroslav Bárta

Miroslav Bárta

Český egyptolog a archeolog. Od roku 2005 působí jako zástupce vedoucího výzkumu archeologické lokality Abúsír (Egypt). Od roku 2013 je ředitelem Českého egyptologického ústavu.

Jakub Kohák

Jakub Kohák

Charismatický režisér a herec tvoří netradiční reklamy pro věhlasné firmy. Na festivalu v Cannes byl v prestižním světovém výběru Young Directors (nejlepší mladý režisér).

Ondřej Nikl

Ondřej Nikl

Odvážný mladý „dravec“ vyráží za smělými expedicemi na slanou vodu již deset let do celého světa.

Oldřich Vacek

Oldřich Vacek

I seriozní ředitel botanické zahrady Praha může být dobrý horolezec, drsný cestovatel… a nadšený pěstitel vín.

Martha Issová

Martha Issová

Začínala hrát roku 2000 v Divadle Na Fidlovačce. V roce 2005 účinkuje v roli Paminy v Kouzelné flétně v Dejvickém divadle.

Laco Deczi

Laco Deczi

Naprosto intuitivním člověkem, jenž žije tím, co je teď – neobrací se do minulosti a nehledí ani do budoucnosti.