V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.

Coby studenta Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Českých Budějovicích ho objevil režisér Karel Janák pro filmovou komedii Snowboarďáci (2004). Ta ho katapultovala mezi mladé herecké talenty českého filmu. Po úspěchu Snowboarďáků si s parťákem Vojtou Kotkem zahráli v dalších Janákových komediích Rafťáci (2006) a Ro(c)k podvraťáků (2006).

V roce 2006 se objevil ve filmu režisérky Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli a postupně se stal stálicí českého filmového plátna. V roce 2007 dostal příležitost v graffiti komedii Tomáše Vorla Gympl. Následující rok mu přinesl další role – ve velkofilmu Bathory, komedii Taková normální rodinka a komorním snímku Děti noci. Za roli v tomto filmu získal – jako vůbec historicky nejmladší – Křišťálový glóbus za nejlepší mužský herecký výkon na MFF Karlovy Vary.

Objevil se v několika televizních komediích a seriálu Znamení Koně, v komedii Ulovit miliardáře (2009) a ve filmových pohádkách Peklo s princeznou (2009) a V peřině (2010). S Bohdanem Slámou natočil snímek Čtyři slunce. Ve 27 letech napsal a zrežíroval svůj první film Pojedeme k moři.

Od roku 2013 už není jenom herec – ale i investor a podnikatel. Vrhnul se na výrobu elektrických koloběžek Hugo Bike a ze startupové dílny ji pomáhá změnit v regulérní firmu. Věří, že se z garážového nápadu může stát perspektivní podnik.

Datum aktualizace:

20.2.2023

V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

New York, Laponsko

Teenagerovský idol patří k nejslibnějším mladým hercům. Propaguje koloběžky HUGO Bike, píše scénáře a divadelní hry, zabodoval komedií Pojedeme k moři. Co příště?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení