Jan Rosák

Jan Rosák

moderátor

Narodil se v malém moravském městečku Ivanovice na Hané. Po přestěhování do Prahy zde dokončil základní a střední školu a bohužel nedostudoval práva.

Za rozhlasový mikrofon poprvé usedl v roce 1971. O pět let později začal namlouvat "šoty" do Televizních novin Československé televize.

Do srdcí diváků se zapsal zejména díky televizním pořadům Videostop, Studio Rosa, Magion, Bingo nebo Riskuj! Třikrát vyhrál ve své kategorii anketu popularity TýTý. V současné době se k soutěži Videostop vrátil, ovšem na TV Barrandov.

V době svého aktivního působení před kamerou se věnuje většinou moderování zábavných pořadů pro tehdejší Československou, později Českou televizi. Nezapomenutelným se stal v pořadu MAGION, vysíláném od r. 1984, na který tehdejší generace diváků vzpomíná i dnes po dlouhých letech. O rok později se Rosákovi naskýtá možnost moderovat velmi oblíbenou a úspěšnou soutěž VIDEOSTOP (1985), ve které se soutěží nad otázkami z československé kinematografie.

Po devíti letech, v roce 1994, se vrací zpátky na televizní obrazovky a vrhá se do moderování vědomostní soutěže RISKUJ!, která se ve své době těšila značné oblibě. O rok později, v roce 1995, moderuje soutěž BINGO, která je do současné doby jeho poslední.

Jan Rosák je českými diváky stále považován za špičku českého moderátorského řemesla. Má za sebou uvádění jednorázových show, jako volba Miss ČR, Miss desetiletí, Fotbalista roku, Sportovec roku, Zlatá mříž, Anno atd.

Mezi jeho koníčky "vede" jednoznačně sport, a to v mnoha podobách. Mezi nimi pak hlavně tenis (nejčastěji na různých turnajích známých osobností), automobilové závody na okruzích a fotbal. Je člen prestižního klubu AMFORA, se kterým procestoval kus světa.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.