Jan Rosák
ico osobonost cestovatelských střed

Jan Rosák

moderátor

Narodil se v malém moravském městečku Ivanovice na Hané. Po přestěhování do Prahy zde dokončil základní a střední školu a bohužel nedostudoval práva.

Do srdcí diváků se zapsal zejména díky televizním pořadům Videostop, Studio Rosa, Magion, Bingo nebo Riskuj! Třikrát vyhrál ve své kategorii anketu popularity TýTý. V současné době se k soutěži Videostop vrátil, ovšem na TV Barrandov.

V době svého aktivního působení před kamerou se věnuje většinou moderování zábavných pořadů pro tehdejší Československou, později Českou televizi. Nezapomenutelným se stal v pořadu MAGION, vysíláném od r. 1984, na který tehdejší generace diváků vzpomíná i dnes po dlouhých letech. O rok později se Rosákovi naskýtá možnost moderovat velmi oblíbenou a úspěšnou soutěž VIDEOSTOP (1985), ve které se soutěží nad otázkami z československé kinematografie.

Po devíti letech, v roce 1994, se vrací zpátky na televizní obrazovky a vrhá se do moderování vědomostní soutěže RISKUJ!, která se ve své době těšila značné oblibě. O rok později, v roce 1995, moderuje soutěž BINGO, která je do současné doby jeho poslední.

Jan Rosák je českými diváky stále považován za špičku českého moderátorského řemesla. Má za sebou uvádění jednorázových show, jako volba Miss ČR, Miss desetiletí, Fotbalista roku, Sportovec roku, Zlatá mříž, Anno atd.

Mezi jeho koníčky "vede" jednoznačně sport, a to v mnoha podobách. Mezi nimi pak hlavně tenis (nejčastěji na různých turnajích známých osobností), automobilové závody na okruzích a fotbal. Je člen prestižního klubu AMFORA, se kterým procestoval kus světa.

Za rozhlasový mikrofon poprvé usedl v roce 1971. O pět let později začal namlouvat „šoty“ do Televizních novin Československé televize.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Z Austrálie do Brazílie

Datum přednášky 23.4.2014

Téma přednášky: Z Austrálie do Brazílie

Vystoupili: moderátor Jan Rosák a producent Petr Salava – téma Z Austrálie do Brazílie

Videogalerie

Z Austrálie do Brazílie

Hvězda TV obrazovek prokazuje všude své kvality. Pětinásobný držitel cen TýTý v kategorii moderátorů se na jevišti neztratí...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jan Rosák není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jana Wolfová

Jana Wolfová

V současnosti Kintari sdružuje řadu umělců, studentů, cestovatelů, učitelů, lékařů a dalších zájemců o Indonésii a asijskou kulturu.

Vladimír Mišík

Vladimír Mišík

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc... Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

Jan Rak

Jan Rak

I jaderná fyzika může být zajímavá. Když někdo opravdu umí...30 let pracuje v oboru ultra-relativistické jaderné fyziky v Cernu a na univerzitách v Německu, USA, Finsku...

Barbora Literová Slavíková

Barbora Literová Slavíková

Sličná šéfová nejúspěšnějšího českého geografického časopisu říká: „Život je jako řeka. Co do ní hodím, někde vyplave. Snažím se tam házet jen dobré věci.“

Tono Stano

Tono Stano

Proslavil se především portréty a akty.

Václav Berka

Václav Berka

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.