Jakub Szántó
ico osobonost cestovatelských střed

Jakub Szántó

reportér ČT

Kde je jádro konfliktu, který gradoval útokem Hamásu 7. října? Co je Gaza a proč se stala synonymem utrpení? Je cesta ven? Kde se v Gaze nejlépe najíte, čím za oběd zaplatíte a jaké tam jezdí taxíky? Co dal Marcus Antonius jako svatební dar své ženě, egyptské královně Kleopatře? Odpovíme.

Studia sociálních věd UK a Středoevropskou univerzitu v Budapešti ukončil doktorátem moderních dějin. Jako reportér začal 1999 na TV Nova, 2006 přešel do ČT.

2013-2018 působil jako první stálý zpravodaj na Blízkém východě. Laureát Novinářské ceny 2014 za pokrytí majdanské revoluce Ukrajiny získal 2017 Peroutkovu cenu. Literární prvotina Za oponou války o zkušenosti z válek, převratů a revolucí má Magnesia Litera 2018. V roce 2020 vydal Z Izrastiny s láskou o Izraeli, Palestinách a jejich obyvatelích.

Zahraniční zpravodaj České televize na Blízkém východě je velký znalec regionu. Věhlas stále stoupá.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Izrael – Palestina

Datum přednášky 8.3.2023

Téma přednášky: Izrael – Palestina

Jako televizní reportér začal v roce 1999 na TV Nova, v roce 2006 přešel do České televize.

V letech 2013–2018 působil jako první stálý zpravodaj na Blízkém východě. Na zpravodajském postu pobýval se svou ženou, novinářkou a úspěšnou televizní scenáristkou Lenkou Szántó, a dvěma syny.

Tento věčer nám představí hlavně Palestinu.

Reportér ČT Jakub Szántó – téma Izrael – Palestina, moderátor ČT Daniel Stach – téma Nový Zéland a reportér Janek Kroupa – téma Irák

Videogalerie

Izrael – Palestina

Zahraniční zpravodaj České televize Jakub Szántó je mimořádný znalec regionu Blízkého východu.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Michal Novotný

Michal Novotný

Svou fotografickou kariéru odstartoval v osmnácti letech cestou stopem do začínající srbsko-chorvatské války. Následně absolvoval několik cest do zemí bývalého Sovětského svazu, zejména na Kavkaz.

Lucie Hrozová

Lucie Hrozová

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala.

David Černý

David Černý

Jedna z nejvýraznějších postav české výtvarné scény proslula především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

Erich Von Däniken

Erich Von Däniken

Jeho odpůrci z řad vědců ho zarputile nazývají švýcarským hoteliérem, zatímco miliony lidí po celém světě již 40 let hltají jeho knihy.

Michal Thoma

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost.