Bára Hrzánová
ico osobonost cestovatelských střed

Bára Hrzánová

herečka

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

Jedinečná a dokonale svá se již dávno vymanila ze zjednodušujícího označení dcery slavného otce a řadu let divadelním, filmovým i televizním divákům dokazuje, že je výraznou a osobitou herečkou. Její uměleckou dráhu ostatně lemují i prestižní ocenění Ceny Alfreda Radoka a Ceny Thálie.

Po absolvování pražské DAMU nastoupila do angažmá v Národním divadle, kde podle svých slov zažila nejkrásnější nebo jedny z nejkrásnějších let u divadla. Pak přešla do Divadla Na zábradlí. První výraznější filmovou rolí Báry Hrzánové byla mentálně postižená Johanka v Renčově filmu REQUIEM PRO PANENKU (1991). Dvakrát byla nominovaná na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - ve filmech DÍKY ZA KAŽDÉ NOVÉ RÁNO a SPIKLENCI SLASTI.

V roce 2001 opustila stálé angažmá a působí na volné noze. Účinkuje na několika pražských scénách, řadu let hrála v Divadle v Řeznické, v Činoherním klubu nebo Branickém divadle. Životní rolí se pro ni stala postava Heleny Součkové v původně nenápadném představení Hrdý Budžes na jevišti Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, za niž získala Cenu Thálie. V posledních letech nachází Barbora Hrzánová zázemí především v Divadle Na Jezerce. Kromě divadla se od devadesátých let několikrát ročně objevuje také před filmovou i televizní kamerou. Hrála v televizním seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, získala 1. cenu v anketě Neviditelný herec ve 12. ročníku této soutěže za herecký výkon v rozhlasové pohádce s písničkami Pipi Dlouhá punčocha. Zpívá ve skupině Condurango. Stala se patronkou projektu Koza ProTibet. Načetla populární Lichožrouty.

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Indie

Datum přednášky 27.1.2016

Téma přednášky: Indie

Talentovaná herečka s ohromnou fantazií obdržela Thálii za Hrdého Budžese, který v divadlech baví dodnes.

Vystoupili: herečka Bára Hrzánová – téma Indie a houslista Pavel Šporcl – téma Svět s houslemi

Videogalerie

Indie

Hrála v Národním divadle i Na zábradlí, namluvila audioknihu Lichožrouti, miluje kozy a libuje si v rolích neviditelných postav. V rádiu hrála pomalou spermii. Exceluje v práci očí, umí tleskat nohama.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Marek Eben

Marek Eben

Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák (1957) je synem hudebního skladatele Petra Ebena a synovcem skladatele Ilji Hurníka.

Karel Hvížďala

Karel Hvížďala

Působil v Mladém světě, poté v exilu SRN. Od 1990 šéfreportér a předseda představenstva MAFRA, 1994-1999 zakládá a rozjíždí časopis Týden.

Michael Kocáb

Michael Kocáb

Hudebník , bývalý ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny, a podnikatel.

Břetislav Tureček

Břetislav Tureček

Břetislav Tureček se specializuje se na oblast Blízkého východu.

Stanislav Mayer

Stanislav Mayer

Standa Mayer promítne nejtěžší adventure závod světa Red Bull X -Alps, kde dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii závodu.

Petr Janda

Petr Janda

Zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!