Bára Hrzánová
ico osobonost cestovatelských střed

Bára Hrzánová

herečka

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

Jedinečná a dokonale svá se již dávno vymanila ze zjednodušujícího označení dcery slavného otce a řadu let divadelním, filmovým i televizním divákům dokazuje, že je výraznou a osobitou herečkou. Její uměleckou dráhu ostatně lemují i prestižní ocenění Ceny Alfreda Radoka a Ceny Thálie.

Po absolvování pražské DAMU nastoupila do angažmá v Národním divadle, kde podle svých slov zažila nejkrásnější nebo jedny z nejkrásnějších let u divadla. Pak přešla do Divadla Na zábradlí. První výraznější filmovou rolí Báry Hrzánové byla mentálně postižená Johanka v Renčově filmu REQUIEM PRO PANENKU (1991). Dvakrát byla nominovaná na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - ve filmech DÍKY ZA KAŽDÉ NOVÉ RÁNO a SPIKLENCI SLASTI.

V roce 2001 opustila stálé angažmá a působí na volné noze. Účinkuje na několika pražských scénách, řadu let hrála v Divadle v Řeznické, v Činoherním klubu nebo Branickém divadle. Životní rolí se pro ni stala postava Heleny Součkové v původně nenápadném představení Hrdý Budžes na jevišti Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, za niž získala Cenu Thálie. V posledních letech nachází Barbora Hrzánová zázemí především v Divadle Na Jezerce. Kromě divadla se od devadesátých let několikrát ročně objevuje také před filmovou i televizní kamerou. Hrála v televizním seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, získala 1. cenu v anketě Neviditelný herec ve 12. ročníku této soutěže za herecký výkon v rozhlasové pohádce s písničkami Pipi Dlouhá punčocha. Zpívá ve skupině Condurango. Stala se patronkou projektu Koza ProTibet. Načetla populární Lichožrouty.

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Indie

Datum přednášky 27.1.2016

Téma přednášky: Indie

Talentovaná herečka s ohromnou fantazií obdržela Thálii za Hrdého Budžese, který v divadlech baví dodnes.

Vystoupili: herečka Bára Hrzánová – téma Indie a houslista Pavel Šporcl – téma Svět s houslemi

Videogalerie

Indie

Hrála v Národním divadle i Na zábradlí, namluvila audioknihu Lichožrouti, miluje kozy a libuje si v rolích neviditelných postav. V rádiu hrála pomalou spermii. Exceluje v práci očí, umí tleskat nohama.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Václav Dejčmar

Václav Dejčmar

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Mnislav Zelený Atapana

Mnislav Zelený Atapana

Předmětem zájmu jsou indiánské kmeny Latinské Ameriky, hlavně Amazonie, zajímá ho i archeologie a historie.

Jiří Pavlica

Jiří Pavlica

Vystudoval muzikologii v Olomouci, uměleckým vedoucím souboru Hradišťan je od roku 1978.

Roman Šmucler

Roman Šmucler

Po absolutoriu stomatologie na Karlově univerzitě nastoupil na zdejší Stomatologickou kliniku, kde pracuje dodnes ve funkci vedoucího lékaře Centra fotonické medicíny.

David Černý

David Černý

Jedna z nejvýraznějších postav české výtvarné scény proslula především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik.

Leoš Válka

Leoš Válka

Majitel největší české soukromé galerie původně úspěšně podnikal v Austrálii. Po návratu domů se rozhodl změnit svůj život a věnovat se podpoře umění.