Bára Hrzánová

Bára Hrzánová

herečka

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

Jedinečná a dokonale svá se již dávno vymanila ze zjednodušujícího označení dcery slavného otce a řadu let divadelním, filmovým i televizním divákům dokazuje, že je výraznou a osobitou herečkou. Její uměleckou dráhu ostatně lemují i prestižní ocenění Ceny Alfreda Radoka a Ceny Thálie.

Po absolvování pražské DAMU nastoupila do angažmá v Národním divadle, kde podle svých slov zažila nejkrásnější nebo jedny z nejkrásnějších let u divadla. Pak přešla do Divadla Na zábradlí. První výraznější filmovou rolí Báry Hrzánové byla mentálně postižená Johanka v Renčově filmu REQUIEM PRO PANENKU (1991). Dvakrát byla nominovaná na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - ve filmech DÍKY ZA KAŽDÉ NOVÉ RÁNO a SPIKLENCI SLASTI.

V roce 2001 opustila stálé angažmá a působí na volné noze. Účinkuje na několika pražských scénách, řadu let hrála v Divadle v Řeznické, v Činoherním klubu nebo Branickém divadle. Životní rolí se pro ni stala postava Heleny Součkové v původně nenápadném představení Hrdý Budžes na jevišti Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, za niž získala Cenu Thálie. V posledních letech nachází Barbora Hrzánová zázemí především v Divadle Na Jezerce. Kromě divadla se od devadesátých let několikrát ročně objevuje také před filmovou i televizní kamerou. Hrála v televizním seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, získala 1. cenu v anketě Neviditelný herec ve 12. ročníku této soutěže za herecký výkon v rozhlasové pohádce s písničkami Pipi Dlouhá punčocha. Zpívá ve skupině Condurango. Stala se patronkou projektu Koza ProTibet. Načetla populární Lichožrouty.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.