Cestovatelské Středy začínají v Národním muzeu v Praze

datum

13.1.2014

Cestovatelské Středy začínají v Národním muzeu v Praze

Národní muzeum a Cestovní kancelář Livingstone zahájí 15. ledna tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea.

Cestovatelské středy v Národním muzeu zahajují i letos velké zahraniční hvězdy.

Premiéru obstará 15.1. 2014 v 19:00 slavný rakouský horolezec Kurt Diemberger - jediný žijící člověk planety, které má dva prvovýstupy na osmitisícovky. 22. ledna přijede rakouský horolezec Peter Habeler. Jeden z nejslavnějších horolezců světa jako první zdolal spolu s R. Messnerem Mount Everest bez kyslíku.

Od ledna do května se u přednáškového pultu vystřídá více než třicet zajímavých osobností z České republiky i zahraničí. Besedy v Národním muzeu mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde byla výjimečná. Osobnosti jsou vybroušené originály, publikum povedeně reaguje. Na koho se můžeme těšit v letošním roce?

V lednu nás čeká unikátní setkání hudebníka Karla Vágnera s fotbalistou Antonínem Panenkou, jehož bělehradská penalta vstoupila do dějin. Jeho nervy ze železa a čarování na hřišti obdivujeme dodnes. Ze známých cestovatelů se představí slavný potápěč Steve Lichtag Loveček, Jirka Kolbaba, Leoš Šimánek  či nejplodnější český spisovatel Miloslav Stingl.

Mimořádným darem jazyka zajisté zaujme bývalý velvyslanec v Austrálii Hynek Kmoníček s geniální pamětí. Je chodící encyklopedií znalostí. O zážitky z extrémního rybolovu na ostrově Nová Guinea se s diváky podělí Jakub Vágner. Cesty za zvířaty představí ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek. Nebude chybět ani Jaroslav Dušek, gejzír nápadů a myšlenek nezkrotného baviče stačí jen málokdo. Za horskou sekci zde vystoupí  Josef Rakoncaj a  Marek Holečekfyzicky i psychicky mimořádně vybavený borec je naší lezeckou špičkou. Své místo zde zaujmou i známí moderátoři, zahraniční zpravodajové či známí fotografové… Bude opravdu se na co těšit!

Příjemné pohoštění, africký stánek s exotikou a kávou z Ugandy, knihy, CD, DVD nabízí společnost BWINDI ORPHANS, která se stará o školu, sirotky a adopce na dálku v Ugandě. Smyslem akcí v NM je i podpora dobrých věcí v Africe... Besedy moderuje cestovatel Rudolf Švaříček. Lístky na pořady jsou v předprodeji na pokladnách Národního muzea.

kudyznudy.cz