Vladimír Mišík
ico osobonost cestovatelských střed

Vladimír Mišík

hudebník

NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA byl známý slogan v době jeho zákazu komunisty. Spojoval dobré lidi. Režisérka Němcová o tom stvořila dobrý film. Jeho otcem byl americký voják John Gaugan... Dva roky působil v ČNR za OF. V roce 1999 mu vyšla kniha Letní rozhovor. Po vážných zdravotních problémech se vrací na pódia za doprovodu skupiny Etc... a dalších hudebních hostů. V roce 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími poslední doby.

Otcem Vladimíra Mišíka byl americký voják John Gaugan, matkou slovenská zdravotní sestra Alžbeta, pracující koncem války v Německu pro Červený kříž. Již na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí. Po škole se skupina rozpadla a Vladimír Mišík se dostal do kapely Komety. V roce 1968 ale s Radimem Hladíkem založil kapelu The Special Blue Effect (později Blue Effect). V roce 1974 založil kapelu Etc…, se kterou hraje s krátkými přestávkami dodnes. Zároveň příležitostně koncertoval s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folk rockové formaci Čundrground. V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat s akustickým programem. V roce 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. V roce 1999 vyšla v nakladatelství Petrov kniha Vladimír Mišík – letní rozhovor s Ondřejem Bezrem. Po vážných zdravotních problémech se vrátil na pódia za doprovodu skupiny Etc… a dalších hudebních hostů. V říjnu 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, a to jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími z poslední doby.

Astronomové z hvězdárny na Kleti po něm pojmenovali planetku ve sluneční soustavě objevenou v roce 1995. Jméno Mišík pro planetku č. 18456 schválila Mezinárodní astronomická unie.
Adam Mišík (1997) je český zpěvák a herec, mladší syn hudebníka Vladimíra Mišíka. Od dětství hraje ve filmech a televizních seriálech a také v divadelních rolích.

Kromě herectví se věnuje i tanci (účinkoval jako imitátor Michaela Jacksona). Od roku 2008 zpíval v indie rockové skupině The Colorblinds V červnu 2013 se vydal na sólovou dráhu a podepsal smlouvu na své první sólové album a píseň „Tvoje světy“, kterou poprvé představil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. V anketě Český slavík Mattoni 2013 se stal objevem roku. V Hudebních cenách Óčka 2013 se stal objevem roku a na cenách Evropy 2 taktéž.
Mišíkovou přítelkyní byla modelka Diana Kratochvílová, poté ji vystřídala Denisa Spergerová, která zvítězila v soutěži Miss Czech Republic, vztah však vydržel jen několik málo měsíců.

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc... Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

USA

Datum přednášky 22.4.2020

Téma přednášky: USA

Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

Nadějný Vladimírův syn (narozen 1997) je zpěvák a herec. Hraje ve filmech, seriálech a divadlech, imituje Michaela Jacksona. Objev roku nezklame!

Vystoupili: hudebníci Vladimír Mišík a Adam Mišík – téma USA a spisovatelka Kateřina Tučková – téma Žítkovské bohyně

Videogalerie

USA

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Vladimír Mišík není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Tomáš Hanák

Tomáš Hanák

Známý herec, bavič a moderátor má silný šarm, vyhlášený fešák je přezdívaný „český Clooney“.

Zdeněk Merta

Zdeněk Merta

Jeho umělecká hemisféra je k nezastavení. Prošel si lekcí v Británii a USA. Jako klávesista začínal roku 1970 v Divadle Semafor, kapelu Kardinálové vedl o dvě sezóny později.

Milan Kovanda

Milan Kovanda

Absolvent zahraničních vojenských kurzů působil tři roky na oddělení speciálních sil na zahraničním velitelství NATO.

Jan Šibík

Jan Šibík

Unikátně dokumentuje okolní dění.

Jakub Vágner

Jakub Vágner

Držitel rekordů v lovu sladkovodních ryb má i světové primáty All-tackle IGFA.