Vladimír Mišík
ico osobonost cestovatelských střed

Vladimír Mišík

hudebník

NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA byl známý slogan v době jeho zákazu komunisty. Spojoval dobré lidi. Režisérka Němcová o tom stvořila dobrý film. Jeho otcem byl americký voják John Gaugan... Dva roky působil v ČNR za OF. V roce 1999 mu vyšla kniha Letní rozhovor. Po vážných zdravotních problémech se vrací na pódia za doprovodu skupiny Etc... a dalších hudebních hostů. V roce 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími poslední doby.

Otcem Vladimíra Mišíka byl americký voják John Gaugan, matkou slovenská zdravotní sestra Alžbeta, pracující koncem války v Německu pro Červený kříž. Již na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí. Po škole se skupina rozpadla a Vladimír Mišík se dostal do kapely Komety. V roce 1968 ale s Radimem Hladíkem založil kapelu The Special Blue Effect (později Blue Effect). V roce 1974 založil kapelu Etc…, se kterou hraje s krátkými přestávkami dodnes. Zároveň příležitostně koncertoval s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folk rockové formaci Čundrground. V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat s akustickým programem. V roce 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. V roce 1999 vyšla v nakladatelství Petrov kniha Vladimír Mišík – letní rozhovor s Ondřejem Bezrem. Po vážných zdravotních problémech se vrátil na pódia za doprovodu skupiny Etc… a dalších hudebních hostů. V říjnu 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, a to jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími z poslední doby.

Astronomové z hvězdárny na Kleti po něm pojmenovali planetku ve sluneční soustavě objevenou v roce 1995. Jméno Mišík pro planetku č. 18456 schválila Mezinárodní astronomická unie.
Adam Mišík (1997) je český zpěvák a herec, mladší syn hudebníka Vladimíra Mišíka. Od dětství hraje ve filmech a televizních seriálech a také v divadelních rolích.

Kromě herectví se věnuje i tanci (účinkoval jako imitátor Michaela Jacksona). Od roku 2008 zpíval v indie rockové skupině The Colorblinds V červnu 2013 se vydal na sólovou dráhu a podepsal smlouvu na své první sólové album a píseň „Tvoje světy“, kterou poprvé představil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. V anketě Český slavík Mattoni 2013 se stal objevem roku. V Hudebních cenách Óčka 2013 se stal objevem roku a na cenách Evropy 2 taktéž.
Mišíkovou přítelkyní byla modelka Diana Kratochvílová, poté ji vystřídala Denisa Spergerová, která zvítězila v soutěži Miss Czech Republic, vztah však vydržel jen několik málo měsíců.

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc... Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

USA

Datum přednášky 22.4.2020

Téma přednášky: USA

Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

Nadějný Vladimírův syn (narozen 1997) je zpěvák a herec. Hraje ve filmech, seriálech a divadlech, imituje Michaela Jacksona. Objev roku nezklame!

Vystoupili: hudebníci Vladimír Mišík a Adam Mišík – téma USA a spisovatelka Kateřina Tučková – téma Žítkovské bohyně

Videogalerie

USA

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Vladimír Mišík není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jaromír Štětina

Jaromír Štětina

Zkušený válečný reportér je i skvělý dokumentarista a spisovatel. Uměl se dostat do klíčových chvil Ruska, Čečny, Afghánistánu, Gruzie.

Bolek Polívka

Bolek Polívka

Herec, mim a dramatik se po studiích herectví na brněnské JAMU (1972) stal spoluzakladatelem Divadla Husa na provázku.

Libor Uher

Libor Uher

Jako druhý Čech v historii, při expedici na osmitisícovky K2 a Broad Peak vedené Leopoldem Sulovským, vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa.

Miloslav Šmídmajer

Miloslav Šmídmajer

Založil Filmový klub náročného diváka, kde s rizikem promítal zakázané filmy, zval na besedy skvělé filmaře - Miloše Formana, Miroslava Ondříčka a další.

Garik Avanesian

Garik Avanesian

Poznáme prastarou Hedvábnou stezku, praktické informace usnadní cestování.

Lucie Výborná

Lucie Výborná

Řadu let moderovala Koncerty Lidí dobré vůle z Velehradu, k roku 2011 moderovala na ČT1 kvíz „Autoškola národa“ a každoročně také vodní špektákl Svatojanské Navalis.