Václav Neužil
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Neužil

herec

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

Pravda, ten poslední – Čtvrtá hvězda – nesl zřetelný rukopis tvorby jeho současné mateřské scény, Dejvického divadla. A právě tam Václav Neužil exceluje v inscenacích jako Ucpanej systém, Racek nebo Kafka ’24. Absolvent JAMU hrál mimo jiné pár měsíců v brněnském divadle pro děti Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl i v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Jeho první role v Dejvickém divadle byla postava Oty v dramatu Spříznění volbou (režie J. A. Pitínský).

V roce 2011 získal cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v oblasti činohry. Hrál také ve filmových snímcích Maharal, Strážce duší, Zoufalci, jako věčný student pedagogické fakulty Radim, a Muži v říji. Diváci kabelové televize HBO ho mohli vidět v kultovním pořadu Na stojáka!

V současnosti dotočil film Andělé režisérky Alice Nellis podle předlohy Michala Viewegha a zároveň exceluje vedle Ivana Trojana a dalších kolegů z Dejvického divadla v televizním komediálním seriálu Čtvrtá hvězda.

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Portugalsko

Datum přednášky 11.5.2016

Téma přednášky: Portugalsko

Vystoupili: režisér Petr Horký – téma Století Miroslava Zikmunda a herec Václav Neužil – téma Portugalsko

Videogalerie

Portugalsko

Proslavil se díky rolím na prknech Dejvického divadla, ve Vyprávěj, Zázraky života či ve filmech Muži v říji a Alois Nebel. Po boku Ivana Trojana exceluje v seriálu Čtvrtá hvězda. Získal cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v činohře.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Václav Neužil není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Martin Frouz

Martin Frouz

Fotograf a dokumentarista, který je velmi úzce spolupracující s archeology při terénních výzkumech.

Karel Loprais

Karel Loprais

Je dodnes jednou z největších osobností Rallye Dakar.

Milan Cais

Milan Cais

Zapsal se do obecného povědomí především jako zpěvák, bubeník, textař, skladatel a scénograf skupiny Tata Bojs, kterou založil společně s Mardošou.

Václav Koubek

Václav Koubek

Svou kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově.

Milan Knížák

Milan Knížák

Působí v oborech výtvarné umění (malba, socha, design a móda, architektura), hudba, literatura, teorie, dějiny loutkářství... Hobby se přeměnilo v profesionalitu.

Jan Hnízdil

Jan Hnízdil

Celostní a rehabilitační průkopník komplexní medicíny. Silné charisma má i silné výsledky.