Václav Neužil

Václav Neužil

herec

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

Pravda, ten poslední – Čtvrtá hvězda – nesl zřetelný rukopis tvorby jeho současné mateřské scény, Dejvického divadla. A právě tam Václav Neužil exceluje v inscenacích jako Ucpanej systém, Racek nebo Kafka ’24. Absolvent JAMU hrál mimo jiné pár měsíců v brněnském divadle pro děti Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl i v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Jeho první role v Dejvickém divadle byla postava Oty v dramatu Spříznění volbou (režie J. A. Pitínský).

V roce 2011 získal cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v oblasti činohry. Hrál také ve filmových snímcích Maharal, Strážce duší, Zoufalci, jako věčný student pedagogické fakulty Radim, a Muži v říji. Diváci kabelové televize HBO ho mohli vidět v kultovním pořadu Na stojáka!

V současnosti dotočil film Andělé režisérky Alice Nellis podle předlohy Michala Viewegha a zároveň exceluje vedle Ivana Trojana a dalších kolegů z Dejvického divadla v televizním komediálním seriálu Čtvrtá hvězda.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.