Václav Neužil
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Neužil

herec

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

Pravda, ten poslední – Čtvrtá hvězda – nesl zřetelný rukopis tvorby jeho současné mateřské scény, Dejvického divadla. A právě tam Václav Neužil exceluje v inscenacích jako Ucpanej systém, Racek nebo Kafka ’24. Absolvent JAMU hrál mimo jiné pár měsíců v brněnském divadle pro děti Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl i v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Jeho první role v Dejvickém divadle byla postava Oty v dramatu Spříznění volbou (režie J. A. Pitínský).

V roce 2011 získal cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v oblasti činohry. Hrál také ve filmových snímcích Maharal, Strážce duší, Zoufalci, jako věčný student pedagogické fakulty Radim, a Muži v říji. Diváci kabelové televize HBO ho mohli vidět v kultovním pořadu Na stojáka!

V současnosti dotočil film Andělé režisérky Alice Nellis podle předlohy Michala Viewegha a zároveň exceluje vedle Ivana Trojana a dalších kolegů z Dejvického divadla v televizním komediálním seriálu Čtvrtá hvězda.

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Portugalsko

Datum přednášky 11.5.2016

Téma přednášky: Portugalsko

Vystoupili: režisér Petr Horký – téma Století Miroslava Zikmunda a herec Václav Neužil – téma Portugalsko

Videogalerie

Portugalsko

Proslavil se díky rolím na prknech Dejvického divadla, ve Vyprávěj, Zázraky života či ve filmech Muži v říji a Alois Nebel. Po boku Ivana Trojana exceluje v seriálu Čtvrtá hvězda. Získal cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v činohře.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Václav Neužil není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Markéta Irglová

Markéta Irglová

Jediná Češka dosáhla na nejvyšší hudební ocenění, hvězdného Oscara. Písně filmu Once zná celá planeta. Žila v Irsku, New Yorku, Islandu…a přijde do Národního!

Imran Musa Zangi

Imran Musa Zangi

Perkusionista, oční lékař, krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých osob, ale jedna. Válel s Yo Yo Bandem a dalšími legendami. Zajímavá persona má zajímavá sdělení!

Richard Santus

Richard Santus

Propagátor odkazu exilových letců řídí společnost Aeropartner na Ruzyni.

Bolek Polívka

Bolek Polívka

Herec, mim a dramatik se po studiích herectví na brněnské JAMU (1972) stal spoluzakladatelem Divadla Husa na provázku.

Vladimir 518

Vladimir 518

Široce rozkročený hudebník a výtvarník stojí za kvalitní knihou o Zanzibaru i monumentální publikací Architektura 58–89.

Rudolf Krautschneider

Rudolf Krautschneider

Český publicista, vydavatel a ilustrátor, námořník a dobrodruh (postavil několik lodí, plavil se po všech mořích, mj. na plachetnici obeplul Antarktidu).