Václav Koubek

Václav Koubek

hudebník

Svou kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově.

Od té doby odehrál bezpočet koncertů, složil kolem stovky písniček, o něco méně povídek a nasbíral spoustu příznivců.Je i autorem knih Teď je to čistý, Vesnické povídky, Hospodské povídky a Karí povídky. Pracoval pro televizi, jako herec se objevil i ve filmu.

V posledních letech se Václav Koubek prosazuje i jako nápaditý organizátor. V jihočeských Chotěmicích vytvořil Vesnický klub, který je jakousi oázou naší nezávislé kultury. Sjíždějí se sem umělci a diváci z celé republiky. Rušno je zde zvláště v létě. Návštěvníci Chotěmic mohou o víkendu chodit na koncerty a na různá divadelní představení. Dále buduje i síť tzv. Hudebních sklepů, v nichž Václav Koubek organizuje nezávislým hudebníkům a skupinám koncerty.

Zpočátku Koubek zpíval vkleče, mačkal „držky“, sténal, křičel, plakal a lidi s ním. Jeho desky byly snímané při koncertu nasyrovo i piplané ve studiu. Tváří se jako lehce posmutnělý kejklíř, šibal nebo snílek. Jako by nepatřil do tohoto světa, pouze jím jen tak prochází... Pořád ho to táhne zpátky do Indie. Nechat tady všechno a jít. Konzum je agresívní, přichází a koroduje duše. V Indii nic z toho nepotřebujete....

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.