Václav Koubek
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Koubek

hudebník

Svou kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově.

Od té doby odehrál bezpočet koncertů, složil kolem stovky písniček, o něco méně povídek a nasbíral spoustu příznivců.Je i autorem knih Teď je to čistý, Vesnické povídky, Hospodské povídky a Karí povídky. Pracoval pro televizi, jako herec se objevil i ve filmu.

V posledních letech se Václav Koubek prosazuje i jako nápaditý organizátor. V jihočeských Chotěmicích vytvořil Vesnický klub, který je jakousi oázou naší nezávislé kultury. Sjíždějí se sem umělci a diváci z celé republiky. Rušno je zde zvláště v létě. Návštěvníci Chotěmic mohou o víkendu chodit na koncerty a na různá divadelní představení. Dále buduje i síť tzv. Hudebních sklepů, v nichž Václav Koubek organizuje nezávislým hudebníkům a skupinám koncerty.

Zpočátku Koubek zpíval vkleče, mačkal „držky“, sténal, křičel, plakal a lidi s ním. Jeho desky byly snímané při koncertu nasyrovo i piplané ve studiu. Tváří se jako lehce posmutnělý kejklíř, šibal nebo snílek. Jako by nepatřil do tohoto světa, pouze jím jen tak prochází... Pořád ho to táhne zpátky do Indie. Nechat tady všechno a jít. Konzum je agresívní, přichází a koroduje duše. V Indii nic z toho nepotřebujete....

Svou kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Indie

Datum přednášky 25.5.2016

Téma přednášky: Indie

Odehrál bezpočet koncertů, složil stovku písniček, o něco méně povídek a nasbíral spoustu příznivců.

Vystoupili: cestovatel Miloslav Stingl – téma Dobrodružství na všech rovnoběžkách a hudebník Václav Koubek – téma Indie

Videogalerie

Indie

Vyhlášený harmonikář je i režisér, herec, produkční a spisovatel. Vymykal se od počátku. Jeho písně voní hospůdkou a zkušenostmi tuláka. Pořád ho to táhne zpátky do oblíbené Indie.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Václav Koubek není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Milan Kovanda

Milan Kovanda

Absolvent zahraničních vojenských kurzů působil tři roky na oddělení speciálních sil na zahraničním velitelství NATO.

Jiří Mádl

Jiří Mádl

V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.

Lejla Abbasová

Lejla Abbasová

Lejla Abbasová je dcerou Súdánce a Češky. Vystudovala osmileté gymnázium a pokračovala ve studiu na vyšší odborné škole, kde se zabývala sociální prací a teologií.

Miroslav Donutil

Miroslav Donutil

Geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje.

Jan Saudek

Jan Saudek

Narodil se v roce 1935 v Praze jako mladší dvojče Karla, dnešního známého kreslíře.

Vilém Rudolf

Vilém Rudolf

Jako první Čech stanul na Severním i Jižním pólu, potápí se v Antarktidě…