Václav Dejčmar

Václav Dejčmar

analytik

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Hedge fondy RSJ mají zásadní podíl na objemech obchodů s deriváty na burzách v Londýně, Chicagu a Frankfurtu. Aktivně se však účastní i mnoha dalších podniků včetně byznys akcelerátoru TechSquare či neziskového centra současného umění DOX Prague, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě. Vystudoval matematické gymnázium a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. V roce 2011 režíroval film I am Fishead ("Ryba smrdí od hlavy"), který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás.

Jeho celoživotní vášní je filosofie a psychologie. V roce 2007 objevil Peru, kam se stále rád vrací. Fascinující diverzita této země zahrnuje odkaz a pozůstatky mnoha původních civilizací. Během několika dnů lze navštívit bájné stavby Inků, mystické jezero Titicaca vysoko v horách i tropickou džungli kolem vod Amazonky. Právě tam lze podle některých tvrzení najít nejvíc šamanů na kilometr čtvereční, potože Peru představuje jednu z mála zemí na světě, kde lze v rámci státem uznaného dědictví původních indiánských kultur užívat legálně psychedelické látky a pracovat s rozšířenými stavy vědomí. Povídání tom, proč je důležité racionalitu vyvažovat sněním, jak historie ovlivňuje současnost, o hledání sama sebe na cestách, o ayahuasce a Universo Shipibó.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.