Václav Dejčmar
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Dejčmar

analytik

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Hedge fondy RSJ mají zásadní podíl na objemech obchodů s deriváty na burzách v Londýně, Chicagu a Frankfurtu. Aktivně se však účastní i mnoha dalších podniků včetně byznys akcelerátoru TechSquare či neziskového centra současného umění DOX Prague, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě. Vystudoval matematické gymnázium a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. V roce 2011 režíroval film I am Fishead ("Ryba smrdí od hlavy"), který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás.

Jeho celoživotní vášní je filosofie a psychologie. V roce 2007 objevil Peru, kam se stále rád vrací. Fascinující diverzita této země zahrnuje odkaz a pozůstatky mnoha původních civilizací. Během několika dnů lze navštívit bájné stavby Inků, mystické jezero Titicaca vysoko v horách i tropickou džungli kolem vod Amazonky. Právě tam lze podle některých tvrzení najít nejvíc šamanů na kilometr čtvereční, potože Peru představuje jednu z mála zemí na světě, kde lze v rámci státem uznaného dědictví původních indiánských kultur užívat legálně psychedelické látky a pracovat s rozšířenými stavy vědomí. Povídání tom, proč je důležité racionalitu vyvažovat sněním, jak historie ovlivňuje současnost, o hledání sama sebe na cestách, o ayahuasce a Universo Shipibó.

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Peru a šamanismus

Datum přednášky 10.2.2016

Téma přednášky: Peru a šamanismus

Vystoupili: analytik Václav Dejčmar – téma Peru a šamanismus a zpěvák Ondřej Hejma – téma Stopem do Nepálu

Videogalerie

Peru a šamanismus

Miluje rozmanitost, zakládá Klub excentriků. Má modelingovou agenturu, galerii DOX i byznysový akcelerátor TechSquare. Renesanční přístup podtrhují zvláštní zájmy. Podporuje vědecké expedice s přínosem pro současné poznání.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jan Révai

Jan Révai

V mládí obdivoval kluky, co jezdili motokros a tiše záviděl všem, co jezdili do školy na mašině, na kterou balili holky.

Soňa Ticháčková

Soňa Ticháčková

Vystudovala FAMU, má za sebou desítky filmů českých i zahraničních. Spolupracuje s režiséry na výběru herců do filmů, seriálů a reklam.

Ester Kočičková

Ester Kočičková

Pro Českou televizi skvěle moderovala pořady Ženský hlas, Dvojhlas, Nejhorší vyhrává, Pavlač...

Karel Svoboda

Karel Svoboda

Politolog, působí na Katedře ruských a východoevropských studií IMS FSV UK.

Radim Špaček

Radim Špaček

Velkou výzvou pro něj byla nabídka natočit film Pouta. Strašně se bál, že zklame. Moc mu záleželo na tom, aby to dopadlo výborně.

Anna Geislerová

Anna Geislerová

Milující máma hraje přirozeně a excelentně. Nejzajímavější a nejžádanější herečka současna okouzluje publikum dokonale propracovanými rolemi.