Václav Dejčmar
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Dejčmar

analytik

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Hedge fondy RSJ mají zásadní podíl na objemech obchodů s deriváty na burzách v Londýně, Chicagu a Frankfurtu. Aktivně se však účastní i mnoha dalších podniků včetně byznys akcelerátoru TechSquare či neziskového centra současného umění DOX Prague, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě. Vystudoval matematické gymnázium a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. V roce 2011 režíroval film I am Fishead ("Ryba smrdí od hlavy"), který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás.

Jeho celoživotní vášní je filosofie a psychologie. V roce 2007 objevil Peru, kam se stále rád vrací. Fascinující diverzita této země zahrnuje odkaz a pozůstatky mnoha původních civilizací. Během několika dnů lze navštívit bájné stavby Inků, mystické jezero Titicaca vysoko v horách i tropickou džungli kolem vod Amazonky. Právě tam lze podle některých tvrzení najít nejvíc šamanů na kilometr čtvereční, potože Peru představuje jednu z mála zemí na světě, kde lze v rámci státem uznaného dědictví původních indiánských kultur užívat legálně psychedelické látky a pracovat s rozšířenými stavy vědomí. Povídání tom, proč je důležité racionalitu vyvažovat sněním, jak historie ovlivňuje současnost, o hledání sama sebe na cestách, o ayahuasce a Universo Shipibó.

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Peru a šamanismus

Datum přednášky 10.2.2016

Téma přednášky: Peru a šamanismus

Vystoupili: analytik Václav Dejčmar – téma Peru a šamanismus a zpěvák Ondřej Hejma – téma Stopem do Nepálu

Videogalerie

Peru a šamanismus

Miluje rozmanitost, zakládá Klub excentriků. Má modelingovou agenturu, galerii DOX i byznysový akcelerátor TechSquare. Renesanční přístup podtrhují zvláštní zájmy. Podporuje vědecké expedice s přínosem pro současné poznání.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Tereza Ramba

Tereza Ramba

Hraje už v klipu MEDVÍDEK skupiny LUCIE, nastartoval ji film RAFŤÁCI, posunuly britské a americké seriály, stihla Českého lva.

Jan Trávníček

Jan Trávníček

Úspěšný sumitter a prima společník má pestrou minulost – manažer hudební skupiny Znouzecnost, stále geodet. Jako pátý Čech vystoupil na vrchol K2. Vrchní bavič expedic si potrpí na kvalitní dýmky...

Libor Dušek

Libor Dušek

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu.

Viliam Poltikovič

Viliam Poltikovič

V osmé třídě vymyslel teorii izolovaného atomu, kterou později vědci potvrdili jako pravdivou.

Karel Poborský

Karel Poborský

Do dějin fotbalu vstoupil drzým obloučkem v národním týmu, kterým ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 1996 pokořil portugalského brankáře Baíu.

Václav Bělohradský

Václav Bělohradský

Netradiční sociolog je řazen k postmoderním myslitelům a žákům Jana Patočky. Vystudoval na Filozofické fakultě UK v Praze češtinu a filosofii.