Václav Dejčmar
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Dejčmar

analytik

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Hedge fondy RSJ mají zásadní podíl na objemech obchodů s deriváty na burzách v Londýně, Chicagu a Frankfurtu. Aktivně se však účastní i mnoha dalších podniků včetně byznys akcelerátoru TechSquare či neziskového centra současného umění DOX Prague, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě. Vystudoval matematické gymnázium a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. V roce 2011 režíroval film I am Fishead ("Ryba smrdí od hlavy"), který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás.

Jeho celoživotní vášní je filosofie a psychologie. V roce 2007 objevil Peru, kam se stále rád vrací. Fascinující diverzita této země zahrnuje odkaz a pozůstatky mnoha původních civilizací. Během několika dnů lze navštívit bájné stavby Inků, mystické jezero Titicaca vysoko v horách i tropickou džungli kolem vod Amazonky. Právě tam lze podle některých tvrzení najít nejvíc šamanů na kilometr čtvereční, potože Peru představuje jednu z mála zemí na světě, kde lze v rámci státem uznaného dědictví původních indiánských kultur užívat legálně psychedelické látky a pracovat s rozšířenými stavy vědomí. Povídání tom, proč je důležité racionalitu vyvažovat sněním, jak historie ovlivňuje současnost, o hledání sama sebe na cestách, o ayahuasce a Universo Shipibó.

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Leoš Válka

Leoš Válka

Majitel největší české soukromé galerie původně úspěšně podnikal v Austrálii. Po návratu domů se rozhodl změnit svůj život a věnovat se podpoře umění.

Karel Poborský

Karel Poborský

Do dějin fotbalu vstoupil drzým obloučkem v národním týmu, kterým ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 1996 pokořil portugalského brankáře Baíu.

Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová

Kniha Řízkaři o sexu, vztazích a tápání patří mezi nejprodávanější. Kniha Bestiář je nejvíce půjčovaná v knihovnách. Podle ní natočen stejnojmenný film. Proč je tak úspěšná...?

Pavla Jazairi

Pavla Jazairi

Pavla Jazairiová, známá rozhlasová reportérka, spisovatelka a cestovatelka, cítila už od narození neukotvenost a nestálost.

Eva Samková

Eva Samková

Pochází z Vrchlabí a sportuje odmalička. Lezla po skalách, jezdila na vodu, na koních, tancovala...

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela

Miroslav Šebela je jedním z vědců, kteří vypracovali projekt na záchranu Galapážských ostrovů.