Václav Berka
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Berka

sládek Pilsner Urquell

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.

Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích. Jaké jsou cesty V. Berky a piva Pilsner Urquell  kolem světa? Ochutnáme pivko největšího znalce?

Starší obchodní sládek pivovaru Pilsner Urquel má v popisu práce především péči o kvalitu piva, která musí být vynikající nejenom v pivovaru, ale i na stole před hostem v restauraci. Podílí se na marketingu i na školení výčepního personálu. Cílem jeho práce je mimo jiné zajistit co nejlepší podmínky pro cestu piva z pivovarských sklepů na stůl ke spotřebiteli.

Vaření piva si užívá především v minipivovaru, kde připravuje některé speciály a kam jsou zváni obchodní partneři, kteří si pod odborným dohledem mohou uvařit vlastní várku.

S plzeňským pivovarem je srostlý od dětství, neboť zde pracoval jak jeho otec, tak i dědeček. První várku uvařil již v r. 1971 jako brigádník. Do pivovaru nastoupil v r. 1980 a postupně prošel rozmanitým pracovním zařazením  -  působil jako manažer závodu Plzeň, sládek závodu Plzeň, vrchní sládek závodu Plzeň, ředitel pivovaru Gambrinus, vedoucí pivovaru Gambrinus, technolog závodu Plzeň, vedoucí pivovaru Prazdroj („pan starý“, „sládek“), vedoucí sklepa Prazdroj („sklepmistr“), zástupce vedoucího sklepa Prazdroj, samostatný technolog -podnikové ředitelství, praktikant. Nyní působí jako Starší obchodní sládek. V roce 1998 získal cenu redakce Pivní kurýr „Sládek roku“. Napsal dvě knížky o pivovaru Prazdroj. Je ženatý a má jednu dceru. Rád hraje golf.

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Severní Amerika

Datum přednášky 22.4.2015

Téma přednášky: Severní Amerika

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky. Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích.

Vystoupili: sládek Pilsner Urquell Václav Berka – téma Severní Amerika a diplomat Hynek Kmoníček – téma Islámský stát

Videogalerie

Severní Amerika

Jaké jsou cesty Václava Berky a piva Pilsner Urquell kolem světa? Ochutnáme pivko největšího znalce?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jan Révai

Jan Révai

V mládí obdivoval kluky, co jezdili motokros a tiše záviděl všem, co jezdili do školy na mašině, na kterou balili holky.

Bohdan Holomíček

Bohdan Holomíček

Perfektně zachycuje osoby a dění v kultuře nezávislé na komunistickém režimu. Svět kolem je velké téma k focení, dokumentuje výtečně divadelní scénu, ale i další kulturní aktivity.

Om Dance Academy

Om Dance Academy

Bollywoodský tanec vypráví příběh, vychází ze slov a nálady písně.

Olga Sommerová

Olga Sommerová

Ve svých filmech se zabývá sociálními tématy a mezilidskými vztahy, později významnými osobnostmi a fenomény společenského a uměleckého života, feminismem a nedávnou historií naší země.

Karel Janeček

Karel Janeček

Úspěšný matematik zajímavě vstupuje do kulturní sféry, bojuje proti korupci. Podnikatel, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš v roce 1995 založil společnost RSJ.

Jefim Fištejn

Jefim Fištejn

Nejvíce je znám pro své dlouholeté redakční působení v Rádiu Svobodná Evropa. Dva roky rovněž zastával post šéfredaktora Lidových novin.