Václav Berka
ico osobonost cestovatelských střed

Václav Berka

sládek Pilsner Urquell

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.

Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích. Jaké jsou cesty V. Berky a piva Pilsner Urquell  kolem světa? Ochutnáme pivko největšího znalce?

Starší obchodní sládek pivovaru Pilsner Urquel má v popisu práce především péči o kvalitu piva, která musí být vynikající nejenom v pivovaru, ale i na stole před hostem v restauraci. Podílí se na marketingu i na školení výčepního personálu. Cílem jeho práce je mimo jiné zajistit co nejlepší podmínky pro cestu piva z pivovarských sklepů na stůl ke spotřebiteli.

Vaření piva si užívá především v minipivovaru, kde připravuje některé speciály a kam jsou zváni obchodní partneři, kteří si pod odborným dohledem mohou uvařit vlastní várku.

S plzeňským pivovarem je srostlý od dětství, neboť zde pracoval jak jeho otec, tak i dědeček. První várku uvařil již v r. 1971 jako brigádník. Do pivovaru nastoupil v r. 1980 a postupně prošel rozmanitým pracovním zařazením  -  působil jako manažer závodu Plzeň, sládek závodu Plzeň, vrchní sládek závodu Plzeň, ředitel pivovaru Gambrinus, vedoucí pivovaru Gambrinus, technolog závodu Plzeň, vedoucí pivovaru Prazdroj („pan starý“, „sládek“), vedoucí sklepa Prazdroj („sklepmistr“), zástupce vedoucího sklepa Prazdroj, samostatný technolog -podnikové ředitelství, praktikant. Nyní působí jako Starší obchodní sládek. V roce 1998 získal cenu redakce Pivní kurýr „Sládek roku“. Napsal dvě knížky o pivovaru Prazdroj. Je ženatý a má jednu dceru. Rád hraje golf.

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Severní Amerika

Datum přednášky 22.4.2015

Téma přednášky: Severní Amerika

Dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky. Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích.

Vystoupili: sládek Pilsner Urquell Václav Berka – téma Severní Amerika a diplomat Hynek Kmoníček – téma Islámský stát

Videogalerie

Severní Amerika

Jaké jsou cesty Václava Berky a piva Pilsner Urquell kolem světa? Ochutnáme pivko největšího znalce?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Václav Neužil

Václav Neužil

Držitel Ceny Thálie i herec, který se nebojí přijmout roli v televizním seriálu.

Jiří Pavlica

Jiří Pavlica

Vystudoval muzikologii v Olomouci, uměleckým vedoucím souboru Hradišťan je od roku 1978.

Josef Pleskot

Josef Pleskot

Inspiroval se českou moderní tradicí, v 80. letech zkoumal možnosti postmodernismu a neofunkcionalismu.

Milan Cais

Milan Cais

Zapsal se do obecného povědomí především jako zpěvák, bubeník, textař, skladatel a scénograf skupiny Tata Bojs, kterou založil společně s Mardošou.

Ha Thanh Špetlíková

Ha Thanh Špetlíková

Exotická kráska pochází z Hanoje, v Česku žije od pěti let. Stihla scénografii na DAMU i katedru loutkového alternativního divadla, věnuje se kostýmní tvorbě.

Jan Čenský

Jan Čenský

Chlap vyhraněných názorů podepsal petici Několik vět. Mapa zámořských objevů byl herecký debut, následoval seriál Zkoušky z dospělosti.