Tomáš Sedláček
ico osobonost cestovatelských střed

Tomáš Sedláček

ekonom

Vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií, přednáší na dalších univerzitách včetně University of New York in Prague. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu. Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém YaleEconomicReview zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů (YoungGuns: 5 Hot Minds in Economics). V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla. V roce 2004 přijal post expertního poradce ministra financí, kde se věnoval reformám a snižování schodku veřejného rozpočtu. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření.V březnu 2011 se stal členem správní rady Nadačního fondu proti korupci, ze všeho nejraději jezdí na kole a lyžuje.Za svoji hlavní publikaci Ekonomie dobra a zla, která byla již vydána mj. v angličtině a němčině, obdržel Tomáš Sedláček v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu (DeutscherWirtschaftsbuchpreis 2012).

Část svého dětství prožil ve Finsku (pět let) a Dánsku (čtyři roky), kde byl jeho otec reprezentantem Československých aerolinií (dnes ČSA).

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Za světem po světě

Datum přednášky 8.6.2016

Téma přednášky: Za světem po světě

Stipendista Yale University a hlavní makroekonomický stratég ČSOB působil jako poradce prezidenta Václava Havla, radil i ministru financí. Přednáší filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií, hostuje na dalších univerzitách.

Vystoupili: ekonom Tomáš Sedláček – téma Za světem po světě a výtvarník David Černý – téma S uměním po světě

Videogalerie

Za světem po světě

Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a správní rady Nadačního fondu proti korupci ze všeho nejraději jezdí po Praze na kole.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Libor Dušek

Libor Dušek

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu.

Vilém Rudolf

Vilém Rudolf

Jako první Čech stanul na Severním i Jižním pólu, potápí se v Antarktidě…

Vlasta Redl

Vlasta Redl

Písničkář, zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista (hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje).

Martin Glaser

Martin Glaser

Narodil se v roce 1974 v Sokolově. Během gymnaziálních studií snil o dráze vědce, nakonec však vystudoval obor činoherní režie a dramaturgie na pražské DAMU.

Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslový virtuóz a jeden z nejžádanějších českých umělců: díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví Pavel Šporcl úspěchy na významných pódiích, u všech generací posluchačů.

Viliam Poltikovič

Viliam Poltikovič

V osmé třídě vymyslel teorii izolovaného atomu, kterou později vědci potvrdili jako pravdivou.