Vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií, přednáší na dalších univerzitách včetně University of New York in Prague. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu. Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém YaleEconomicReview zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů (YoungGuns: 5 Hot Minds in Economics). V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla. V roce 2004 přijal post expertního poradce ministra financí, kde se věnoval reformám a snižování schodku veřejného rozpočtu. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření.V březnu 2011 se stal členem správní rady Nadačního fondu proti korupci, ze všeho nejraději jezdí na kole a lyžuje.Za svoji hlavní publikaci Ekonomie dobra a zla, která byla již vydána mj. v angličtině a němčině, obdržel Tomáš Sedláček v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu (DeutscherWirtschaftsbuchpreis 2012).

Datum aktualizace:

9.2.2023

Část svého dětství prožil ve Finsku (pět let) a Dánsku (čtyři roky), kde byl jeho otec reprezentantem Československých aerolinií (dnes ČSA).

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Za světem po světě

Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a správní rady Nadačního fondu proti korupci ze všeho nejraději jezdí po Praze na kole.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení