Soňa Ticháčková
ico osobonost cestovatelských střed

Soňa Ticháčková

castingová režisérka

Nejznámější projekty jsou pro režiséry Jana Svěráka včetně oscarového Kolji, Filipa Renče - Román pro ženy, Rebelové..., Radima Sedláčka - České století, Bohemia, Davida Ondříčka - Samotáři, Jedna ruka netleská, Bohdana Slámy, Radima Špačka... Ze zahraničních filmů je nejznámější Lazebník Sibiřský Nikity Michalkova nebo „bondovka" Casino Royal s Danielem Graigem. Je vášnivá cestovatelka, rotuje po celém světě včetně poutních míst jako Santiago de Compostela, Izrael... Průvodcovala Turecko. Z každé cesty má deník a chystá se vydat knihu. Letos vydala knihu "Padesát a jeden text". Žije naplno filmem a cestováním.

Vystudovala FAMU, má za sebou desítky filmů českých i zahraničních. Spolupracuje s režiséry na výběru herců do filmů, seriálů a reklam.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Mexiko

Datum přednášky 21.3.2018

Téma přednášky: Mexiko

Ve Filmovém studiu Barrandov dělala pro zahraniční filmy. Setkává se při natáčení s osobnostmi jako Klaus Maria Brandauer, Faye Dunaway... Co poodhalí ze zákulisí slavných filmových hvězd?

Vystoupili: fotograf Jiří Kolbaba – téma Himálajské dobrodružství a castingová režisérka Soňa Ticháčková – téma Mexiko

Videogalerie

Mexiko

Byla první castingovou režisérkou po revoluci. Má srovnání naší i světové filmové scény.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Miroslav Bobek

Miroslav Bobek

Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1993 až 2009 působil v Českém rozhlase.

Ondřej Hejma

Ondřej Hejma

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, dříve i dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.

Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov

Český novinář, komentátor a publicista ruského původu, věnující se např. tematice Ruské federace nebo sociálně-politickému dění v České republice.

Jaroslav Hutka

Jaroslav Hutka

Slavné písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák... Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Popularizoval lidové písně

Leopold Sulovský

Leopold Sulovský

Horolezec roku 1991 má nej český výstup nejvyšší hory světa.

Peter Habeler

Peter Habeler

Jeden z nejznámějších horolezců světa přijede v lednu do ČR! Rakouského matadora nesmazatelně proslavily výjimečné výkony v Alpách i nejvyšších horách světa.