Jako devatenáctiletý založil v roce 1974 fotbalový klub osobností AMFORA, který v roce 2009 oslavil 35 let činnosti. Od roku 1980 doposud profesionální diskžokej. Odehrál již přes 5.500 diskoték, ale poslední roky uvádí diskotéky už jen sporadicky.

V letech 1989-1996 působil v Čs. rozhlase, uváděl především oblíbený Noční proud. Od roku 1985 spolupracuje s Čs. televizí. Uváděl Hitparádu ČST, Hity roku 1988,1989, Popkoktejl, Sportovce roku, soutěž Věčná hra a další pořady. Od roku 1994 spolupracuje s TV Nova. Moderoval pořady Gólparáda, Český bodygard, Babeta, Derby, Fotbalista roku a Miss aerobik. Na TV Prima moderoval opakovaně vyhlášení Nejlepší fotbalové XI. ČR a soutěžní pořad Bezva rodina. Na řadě projektů se podílel i jako scénárista a producent.

V letech 1985-89 uváděl hokejové studio pražské Sparty a první u nás uplatnil a naučil slavné "mexické vlny". Několikrát moderoval Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku. Od roku 1993 spolupracuje s ČMFS a "žhaví" diváky při utkáních fotbalové reprezentace.

Je autorem slavného pokřiku a následného skákání „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop“. Už 3x zažil postup na ME a MS. V roce 1996 se s mikrofonem dostal až na slavný Old Trafford, stadion Manchesteru United, kde zdravil české diváky v hledišti před semifinále s Francií. Naše fotbalisty,vicemistry Evropy, potom vítal v Praze na Staroměstském náměstí. Dalším byl rok 1997 a postup do Francie a naposledy zápas s Holandskem v Praze na Letné, který znamenal postup na ME 2004 v Portugalsku. Společně s Martinem Dejdarem uváděl v roce 1998 10-ti hodinový pořad připravený pro několik desítek tisíc fanoušků opět na Staroměstském náměstí v Praze. Slavil se příjezd našich hokejistů, olympijských vítězů z Nagana.

Agentura Amfora, kterou Petr založil v roce 1991 a která začala fungovat od roku 1992, produkuje ročně okolo 120 sportovních a kulturních akcí. Častá spolupráce s TK PLUS Prostějov přinesla i setkání s Jaromírem Jágrem, Sergejem Bubkou, Janem Železným, Romanem Šebrlem, Pete Samprasem a dalšími hvězdami.

S fotbalovým klubem Amfora navštívil 26 zemí světa včetně Brazílie, Japonska, Austrálie, Thajska, Ruska, Indonésie, Jihoafrické republiky, Kostariky, Spojených Arabských Emirátů, USA, Chile, Paraguaye, Kambodže (kde byl klub Amfora přijat králem Norodomem Sihamonim), Finska, Keni, Švýcarska, Polska a dalších.

Petr společně s Josefem Koktou a Vlastislavem Přečkem uvedl v roce 2001 v život tenisové turné ATT 2001 - Amfora Tenis Tour. Toto turné, kde soupeří 36 tenistů ze světa kultury a podnikatelů si získalo velkou oblibu a je nachystáno už desáté turné ATT PerDormire 2010. Petr rád běhá, hraje tenis a fotbal a v zimě lyžuje. Životním sportovním úspěchem je pro něj dvojnásobné dokončení slavných Běchovic ve více, jak průměrném čase. Baví ho tradiční i nové projekty a práce je pro něj velkým koníčkem.

Petr se často věnuje charitě a spolu s klubem Amfora podporuje např. Hamzovu odbornou léčebnu Luže Košumberk, Klub opuštěných maminek Trutnov, ZOO Chleby a všeobecně pak dětský a mládežnický fotbal.

Datum aktualizace:

22.3.2023

Narodil se v roce 1955 v Nymburce. Původně chtěl být elektrotechnikem, ale zlákal ho jiný svět…

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Z Austrálie do Brazílie

Prezident fotbalové AMFORY hraje fair play, fotbal je silnou vášní. Divákům servíruje nezapomenutelnou show.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Petr Salava není v žádné fotogalerii.