Pavla Gomba
ico osobonost cestovatelských střed

Pavla Gomba

ředitelka UNICEF ČR

Pomoc bere jako poslání. Přitahovala ji vždy Afrika, práce v Zimbabwe rozhodla o životní dráze.

Sympaticky nevládne z pohodlí kanceláře, navštěvuje citlivé oblasti osobně. Projela s charitou planetu, troufá si na riziková místa. Když se zahledí velká kukadla...

(*1974) vystudovala Vysokou školu ekonomickou – obor finance a řízení lidských zdrojů. Po studiu pracovala půl roku v Zimbabwe. Tento pobyt řízením náhod udal směr její další cesty. Po návratu nastoupila do organizace UNICEF a od roku 2000 je ředitelkou její české pobočky. UNICEF vznikla roku 1946 v reakci na utrpení dětí po druhé světové válce a od té doby pečuje o veškeré aspekty zdraví dětí – od narození až po dospělost. Přestože osudovým kontinentem Pavly Gomby je jednoznačně Afrika, procestovala řadu rozvojových zemí v celém světě. Napsala a vydala knihu o mezinárodní rozvojové pomoci s názvem Slyšíte nás?, která vyšla v roce 2004 v nakladatelství NEWFINANCES.

Pomoc bere jako poslání. Přitahovala ji vždy Afrika, práce v Zimbabwe rozhodla o životní dráze.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Afrika

Datum přednášky 1.4.2015

Téma přednášky: Afrika

Vystoupili: spisovatel Michal Viewegh – téma Sierra Leone a ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba – téma Afrika

Videogalerie

Afrika

Pomoc bere jako poslání. Přitahovala ji vždy Afrika, práce v Zimbabwe rozhodla o životní dráze. Projela s charitou planetu, troufá si na riziková místa. Když se zahledí velká kukadla...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Peter Hámor

Peter Hámor

Obdiv, pokora, respekt i úchvatné scenérie a chvíle absolutní harmonie. Zelený klid himalájských údolí, chladný labyrint trhlin i magický bílomodrý svět závratných hřebenů a obrovských stěn.

Václav Cílek

Václav Cílek

Střední školu studoval také v Tanzanii, poté vystudoval hornickou průmyslovku v Příbrami a přírodovědeckou fakultu – obor geologie na UK v Praze.

Soňa Ticháčková

Soňa Ticháčková

Vystudovala FAMU, má za sebou desítky filmů českých i zahraničních. Spolupracuje s režiséry na výběru herců do filmů, seriálů a reklam.

Martin Myšička

Martin Myšička

Vystudoval DAMU a Matematicko-fyzikální fakultu sub nukleární fyziky.

Pavel Bém

Pavel Bém

Jako první a dosud jediný Čech vystoupil na obě nejvyšší hory světa, Everest i K2. Na obávanou K2 navíc bez kyslíku.

Petr Mašek

Petr Mašek

Výstup roku 2004 za Šiša Pangmu získal s dobrou partou, jeho jistota a výkonost je v lezeckém světě oblíbená. Spolehlivý borec táhne i velké výpravy.