Palo Barabáš

Palo Barabáš

režisér

Režisér Nejlepší dokumentarista sklízí úspěchy na světových festivalech. Žádný jeho film není slabý, většina je výjimečná.

Točí v divočině, dravých řekách, Himálaji, tropech Guineje, ledech Antarktidy, jeskyních... Pavol Barabáš je autorem široké škály horských a dobrodružných filmů. Rád vyhledává příběhy, ve kterých se člověk dostává až za hranici svých možností.

Přitahují ho území tibetského buddhismu, přírodní lidé ukrytí hluboko v neprobádané džungli. Natáčel splavy divokých řek horské výstupy na nejvyšší pohoří planety. Jeho filmy jsou o tom, jakoby se člověk měl chovat k Zemi. Má za sebou několik objevných expedic - od nalezení civilizací nedotčených lidí doby kamenné v pralesích v Nové Guineji, přes nalezení nových jeskyní na stolních horách Chimantá, Kukenam a Roraima, až po absolvování prvního přechodu Ellsworthovho pohoří i Země královny Maud v Antarktidě.

Pěšky dosáhl Severní i Jižní pól, lovil s přírodními Pygmejů v Kongu, prošel nejtěžší kaňon světa Trou de fer na ostrově Reunion. Za svých 30 filmů získal řadu mezinárodních ocenění, mezi jinými i Grand Prize od Mezinárodní aliance horských filmů v italském Trentu za světový přínos a kameramanské práci v dokumentárním filmu s vysokohorskou, horolezeckou a objevitelskou tématikou v extrémních částech světa.

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.