Miloslav Šmídmajer
ico osobonost cestovatelských střed

Miloslav Šmídmajer

režisér

Už na gymnáziu se věnoval největší zálibě, filmu.

Po studiu bohemistiky a germanistiky na FFUK v Praze pracoval jako redaktor v ČST, kde natočil filmový debut, celovečerní dokument o Miloši Formanovi Drž se toho snu. Navázal dalšími dokumenty s netradičním pojetím.

Procestoval s významnými osobnostmi při natáčení řadu zemí - s B. Hybnerem Tahiti, s M.Formanem USA i Francii, se skupinou Narazeth Skotsko, s Bohemia saxofon Jordánsko a Izrael, s velvyslancem M.Staškem Srí Lanku a Bhútán, s přírodovědcem Hagerem Vietnam... Cestování je vedle filmu druhou vášní. Pocestoval Quadeloupe, Havaj, Fidži, Malajsii... Pracovně jezdí na festivaly do Berlína, Cannes...

Točil i další dokumenty o Miloši Formanovi (Chuť slávy, Co tě nezabije...), M. Ondříčkovi (Povolání: Kameraman), oscarovém kostýmním návrháři (Prostory Theodora Pištěka), oscarovém producentovi (Návraty Saula Zaentze), ale také o Lucii Bílé, Magdaleně Kožené a dalších. Režíruje pohádku Peklo s princeznou a komedie Probudím se včera či Miluji tě modře. Jeho produkční společnost Bio Illusion natočila 14 celovečerních snímků. Další filmy realizuje jako producent – Pojedeme k moři - debut Jiřího Mádla...

Založil Filmový klub náročného diváka, kde s rizikem promítal zakázané filmy, zval na besedy skvělé filmaře - Miloše Formana, Miroslava Ondříčka a další.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Vietnam

Datum přednášky 1.3.2017

Téma přednášky: Vietnam

Vystoupili: režisér Miloslav Šmídmajer – téma Vietnam a horolezec Josef Šimůnek – téma Himálaj

Videogalerie

Vietnam

Producent, režisér, scénárista a dokumentarista chtěl natočit i celovečerního Krtečka. Založil Filmový klub náročného diváka a promítal zakázané filmy. Rozumí filmové alchymii, cestoval s Milošem Formanem, Ondříčkem... Má co sdělovat!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Miloslav Šmídmajer není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Břetislav Rychlík

Břetislav Rychlík

Skvělý herec, scénárista, pedagog a dokumentarista hrál ve většině inscenací Arnošta Goldflama.

Oldřich Vacek

Oldřich Vacek

I seriozní ředitel botanické zahrady Praha může být dobrý horolezec, drsný cestovatel… a nadšený pěstitel vín.

Helena Třeštíková

Helena Třeštíková

Oblíbená dokumentaristka točí časosběrnou metodou. Protagonisty sleduje i desetiletí. Výsledky fascinují! I její povídání.

Adam Gebrian

Adam Gebrian

Týdně tvoří seriál o současné architektuře pro Respekt, dříve pro Lidové noviny. Veřejný prostor komentoval v pořadu Gebrian vs. na Stream.cz.

Šimon Pánek

Šimon Pánek

Český politický aktivista a humanitární manažer. Je jedním ze zakladatelů humanitární organizace Člověk v tísni. V současnosti je i jejím ředitelem.

Stanislav Mayer

Stanislav Mayer

Standa Mayer promítne nejtěžší adventure závod světa Red Bull X -Alps, kde dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii závodu.