Miloslav Šmídmajer
ico osobonost cestovatelských střed

Miloslav Šmídmajer

režisér

Už na gymnáziu se věnoval největší zálibě, filmu.

Po studiu bohemistiky a germanistiky na FFUK v Praze pracoval jako redaktor v ČST, kde natočil filmový debut, celovečerní dokument o Miloši Formanovi Drž se toho snu. Navázal dalšími dokumenty s netradičním pojetím.

Procestoval s významnými osobnostmi při natáčení řadu zemí - s B. Hybnerem Tahiti, s M.Formanem USA i Francii, se skupinou Narazeth Skotsko, s Bohemia saxofon Jordánsko a Izrael, s velvyslancem M.Staškem Srí Lanku a Bhútán, s přírodovědcem Hagerem Vietnam... Cestování je vedle filmu druhou vášní. Pocestoval Quadeloupe, Havaj, Fidži, Malajsii... Pracovně jezdí na festivaly do Berlína, Cannes...

Točil i další dokumenty o Miloši Formanovi (Chuť slávy, Co tě nezabije...), M. Ondříčkovi (Povolání: Kameraman), oscarovém kostýmním návrháři (Prostory Theodora Pištěka), oscarovém producentovi (Návraty Saula Zaentze), ale také o Lucii Bílé, Magdaleně Kožené a dalších. Režíruje pohádku Peklo s princeznou a komedie Probudím se včera či Miluji tě modře. Jeho produkční společnost Bio Illusion natočila 14 celovečerních snímků. Další filmy realizuje jako producent – Pojedeme k moři - debut Jiřího Mádla...

Založil Filmový klub náročného diváka, kde s rizikem promítal zakázané filmy, zval na besedy skvělé filmaře - Miloše Formana, Miroslava Ondříčka a další.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Vietnam

Datum přednášky 1.3.2017

Téma přednášky: Vietnam

Vystoupili: režisér Miloslav Šmídmajer – téma Vietnam a horolezec Josef Šimůnek – téma Himálaj

Videogalerie

Vietnam

Producent, režisér, scénárista a dokumentarista chtěl natočit i celovečerního Krtečka. Založil Filmový klub náročného diváka a promítal zakázané filmy. Rozumí filmové alchymii, cestoval s Milošem Formanem, Ondříčkem... Má co sdělovat!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Miloslav Šmídmajer není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jan Šibík

Jan Šibík

Unikátně dokumentuje okolní dění.

Anna Hogenová

Anna Hogenová

Má mnoho titulů, před i za jménem, ale ten zásadní druh respektu vzbudí její slova.

Vlastimil Harapes

Vlastimil Harapes

Dlouholetý sólista baletu Národního divadla účinkoval v padesáti představeních první scény.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

Štěpán Rak

Štěpán Rak

Koncertoval prakticky po celém Finsku, hostoval ve Finském rozhlasu a televizi. Do Československa se vrátil roku 1980, jako pedagog pokračoval s výukou kytarové hry na pražské konzervatoři.

Jiří Přibáň

Jiří Přibáň

Hostoval na řadě univerzit po celém světě: Berkeley, Brusel, Florencie, Pretorie, Sydney...