Michal Novotný

Michal Novotný

fotograf

Svou fotografickou kariéru odstartoval v osmnácti letech cestou stopem do začínající srbsko-chorvatské války. Následně absolvoval několik cest do zemí bývalého Sovětského svazu, zejména na Kavkaz.

Jeho reportáže v té době otiskoval nejčastěji časopis Respekt. V roce 1995 nastoupil do týdeníku Reflex, kde však z větší části působil jako píšící partner Jana Šibíka.

O tři léta později přešel na místo fotografa v magazínu Pátek Lidových novin, kde vydržel do roku 2009. Od té doby působí jako reportér na volné noze, jehož snímky otiskují The New York Times, GEO, Time, Stern, DAYS JAPAN, Focus, L’Expres, L’Equipe, International Herald Tribune nebo El Mundo.

K Novotného nejvýznamnějším oceněním patří třetí místo v soutěži World Press Photo v kategorii Každodenní život v roce 2006 za fotografie slepých lidí v Libérii, 1. místo v soutěži Best of Photojournalism 2007 v kategorii Každodenní život za fotografie dětí ulice v Oděse a čestné uznání ve stejné soutěži v roce 2004 za reportáž o indických zápasnících. Jeho snímky dostaly od roku 1997 celkem dvacet dva ocenění v soutěži Czech Press Photo včetně fotografie roku 2001. Od roku 2010 se této soutěže neúčastní.

Michal Novotný je zastupován agenturou GETTY IMAGES GLOBAL ASSIGNMENT (Londýn) a jeho snímky jsou v distribuci agentury POLARIS (New York).

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.