Michal Címala
ico osobonost cestovatelských střed

Michal Címala

sochař a designer

Po škole se zaměřil na design a sochařství. Získal stipendia v Miláně, Berlíně. Absolvoval stipendium v San Franciscu a ve Španělsku.

Samostatně vystavuje od roku 2004. Dělal interiéry butiku Myrnyx tyrnyx v Praze, Hip-hop klubu v Karlových Lázních a Diskotéky v Karlových Varech.

Nyní se Cimala také věnuje street artu a konceptuální tvorbě. Minulý rok, k příležitosti výročí světové výstavy Expo 58 a založení Laterny magiky, spolu s Janem Loukotou režíroval Code 58.08. Od 13. 3.- 18. 4. 2009 probíhá jeho výstava Tuzemský export v Ostravě.

Michal Cimala je však také hudebníkem, spolu s Petrem Voříškem založili skupinu Roxor.[Cimala pro tuto skupinu vytvořil několik originálních nástrojů.

Nyní se věnuje street artu a konceptuální tvorbě

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Sochy ve světě

Datum přednášky 20.4.2022

Téma přednášky: Sochy ve světě

Vystoupili: výtvarník F. Skála – téma San Francisco, historik a rusista M. Příhoda – téma Realita Východu a sochař a designér M. Címala – téma Sochy ve světě

Videogalerie

Sochy ve světě

Zajímavě lze cestovat i s uměním

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Michal Címala není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Pavla Gomba

Pavla Gomba

Pomoc bere jako poslání. Přitahovala ji vždy Afrika, práce v Zimbabwe rozhodla o životní dráze.

František Skála

František Skála

Kreativní „showman“ slaví velké úspěchy právem. Exceluje od muziky po komiks... Ilustrátor dětských knih, hudebník i tanečník.

Ladislav Kříž

Ladislav Kříž

Léčitelské generace Křížů působí sto let. Fytodiagnostik a absolvent FTVS UK je nositel 6. Danu v karate, Mistr Evropy a vicemistr světa.

Lenka Dusilová

Lenka Dusilová

Originální osobnost české hudby získala Anděla jako „Nejlepší zpěvačka“. Andělské zjevení naší hudební scény má velký přesah, putuje mezi žánry, popovou slávu nechává jiným...

Romek Hanzlík

Romek Hanzlík

Kytarista kapely Už jsme doma hraje i ve skupinách Psí vojáci, Jablkoň či Echt! Manažer a „otec“ festivalu Trialog.

Jan Rak

Jan Rak

I jaderná fyzika může být zajímavá. Když někdo opravdu umí...30 let pracuje v oboru ultra-relativistické jaderné fyziky v Cernu a na univerzitách v Německu, USA, Finsku...