Michael Kocáb
ico osobonost cestovatelských střed

Michael Kocáb

hudebník i politik

Hudebník , bývalý ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny, a podnikatel. Po maturitě na gymnáziu v Mladé Boleslavi absolvoval v roce 1979 pražskou konzervatoř v oboru skladba a varhany. Během studia na konzervatoři založil hudební skupinu Pražský výběr. V roce 1989 stál u zrodu Občanského fóra. V letech 1990 - 1992 působil jako poslanec Federálního shromáždění ČSFR.

Mezi roky 1990 - 1991 byl předsedou parlamentní komise pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa. V roce 1991 patřil k zakladatelům všeobecného investičního fondu Trend. V letech 1993 - 2003 působil jako externí poradce prezidenta Václava Havla. Od roku 1992 se věnuje především poradenství a podnikání v mediální oblasti. V letech 1994 - 2008 figuroval mj. jako spoluvlastník produkční agentury ART PRODUCTION K./2, filmové společnosti EXTREMES či místopředseda představenstva společnosti AZ Media.

Od roku 2002 spoluvlastní postprodukční společnost CINEMASOUND. V roce 2008 neúspěšně kandidoval za SZ do Senátu. V letech 2009-2010 byl ministrem pro lidská práva a menšiny.

V klíčové chvíli revoluční Letné přivedl policajty z Národní s omluvou. Okamžik lámající dějiny je nezapomenutelný!

Hudebník , bývalý ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny, a podnikatel.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Klikatá cesta životem

Datum přednášky 18.4.2012

Téma přednášky: Klikatá cesta životem

Výčet aktivit je ohromující: varhaník, převratný Pražský výběr, založení OF, iniciativa Most s M. Horáčkem komunikuje s premiérem a vede ke svržení vlády, na jeho návrh V. Havel zvolen prezidentem, poradce prezidenta, politik s největším počtem preferenčních hlasů po Dubčekovi, strůjce odchodu Sovětských vojsk, schopný podnikatel, zakladatel firmy Bonton, kupónová privatizace a fondy Trend, citlivý zpěvák, ministr pro lidská práva... V klíčové chvíli revoluční Letné přivedl policajty z Národní s omluvou. Okamžik lámající dějiny je nezapomenutelný!

Vystoupil: hudebník i politik Michael Kocáb – téma Klikatá cesta životem

Videogalerie

Klikatá cesta životem

Známý varhaník a zakladatel převratného Pražského výběru je aktivní i v politice a byl u klíčových okamžiků historie naší republiky. Povypráví o svém pohnutém životě a určitě zaujme nejen pamětníky...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jan Čenský

Jan Čenský

Chlap vyhraněných názorů podepsal petici Několik vět. Mapa zámořských objevů byl herecký debut, následoval seriál Zkoušky z dospělosti.

David Sís

David Sís

Absolvent katedry režie pražské FAMU je syn režiséra Vladimíra Síse a bratr výtvarníka Petra Síse.

Pavel Klener

Pavel Klener

Špičkový onkolog a hematolog sbírá významná ocenění i v zahraničí. Uznávaný lékař získal Národní cenu vlády Česká hlava 2012.

Miloš Michlovský

Miloš Michlovský

Narodil se 1953 v Hustopečích, absolvoval Zahradnickou fakultu Moskevské zemědělské univerzity, šlechtitelskou praxi v Moldavském vinařském výzkumném ústavu a v Magarači.

Lukáš Rittstein

Lukáš Rittstein

Multikulturní vizionář s širokým záběrem plní galerie šokujícími objekty.

Petr Fiala

Petr Fiala

Oblíbený zpěvák je od roku 1987 autor písniček valašskomeziříčské kapely Mňága a žďorp.