Martin Vačkář
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Vačkář

japanolog

Z Japonska zamířil do Curychu, pokračoval s japonštinou a začal se učit čínsky. Po návratu píše pro kulturní rubriku Lidových novin. Roku 1980 odešel na volnou nohu a živil se jako koordinátor pro japonské televizní týmy natáčející v ČR. Na základě povídek Woodyho Allena vytvořil divadelní scénář Tenhleten Manhattan, scénář k muzikálu Má férová Josefína, Láska je fata morgána a scénář k muzikálu o Marlene Dietrichové.

Povahu Japonců charakterizuje: „Jsou strašně milí a pracovití. Samozřejmě, že mají i své zlozvyky. Umějí pomlouvat a vytvářet místní fámy. Jsou ale hlavně komunitou, která své vzájemné soužití vnímá strašně poctivě a vážně. Také ale mají své individuální pocity a umějí žít samostatně. Komunita je na jejich žebříčku nad potřebami jednotlivce. To je největší rozdíl proti životu v Evropě.“

V šedesátých letech studoval angličtinu a japonštinu na FF UK v Praze, studium přerušil a vstoupil rovnou do praxe – tedy do Japonska.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Japonsko

Datum přednášky 8.3.2017

Téma přednášky: Japonsko

Vystoupili: japanolog Martin Vačkář – téma Japonsko a hudebník Jiří Pavlica – téma Jižní Afrika

Videogalerie

Japonsko

Zvládá bravurně exotické jazyky, předvede japonštinu i čínštinu. Zemi vycházejícího slunce miluje, rozumí odlišné mentalitě a působivým rituálům, odhalí i fenomén kamikadze. K cestě na východ inspiruje i vás!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Martin Vačkář není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Romek Hanzlík

Romek Hanzlík

Kytarista kapely Už jsme doma hraje i ve skupinách Psí vojáci, Jablkoň či Echt! Manažer a „otec“ festivalu Trialog.

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek

Narodil se v Rumcajsově Jičíně, genius loci Českého ráje nasměroval jeho cestu životem. V zimě lyžuje, v létě si užívá skály.

Jan Rejžek

Jan Rejžek

Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze, v 70. letech přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie.

F. A. Brabec

F. A. Brabec

Filmový kouzelník 3x získal Českého lva za nejlepší kameru filmů Jízda, Král Ubu a Kytice.

Václav Dejčmar

Václav Dejčmar

Václav Dejčmar je ekonom a významný akcionář brokerské firmy RSJ, která je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích.

Eva Jiřičná

Eva Jiřičná

Architektka českého původu již 45 let žije a pracuje v Londýně, kde v roce 1984 založila vlastní ateliér Eva Jiricna Architects Limited.