Martin Vačkář
ico osobonost cestovatelských střed

Martin Vačkář

japanolog

Z Japonska zamířil do Curychu, pokračoval s japonštinou a začal se učit čínsky. Po návratu píše pro kulturní rubriku Lidových novin. Roku 1980 odešel na volnou nohu a živil se jako koordinátor pro japonské televizní týmy natáčející v ČR. Na základě povídek Woodyho Allena vytvořil divadelní scénář Tenhleten Manhattan, scénář k muzikálu Má férová Josefína, Láska je fata morgána a scénář k muzikálu o Marlene Dietrichové.

Povahu Japonců charakterizuje: „Jsou strašně milí a pracovití. Samozřejmě, že mají i své zlozvyky. Umějí pomlouvat a vytvářet místní fámy. Jsou ale hlavně komunitou, která své vzájemné soužití vnímá strašně poctivě a vážně. Také ale mají své individuální pocity a umějí žít samostatně. Komunita je na jejich žebříčku nad potřebami jednotlivce. To je největší rozdíl proti životu v Evropě.“

V šedesátých letech studoval angličtinu a japonštinu na FF UK v Praze, studium přerušil a vstoupil rovnou do praxe – tedy do Japonska.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Japonsko

Datum přednášky 8.3.2017

Téma přednášky: Japonsko

Vystoupili: japanolog Martin Vačkář – téma Japonsko a hudebník Jiří Pavlica – téma Jižní Afrika

Videogalerie

Japonsko

Zvládá bravurně exotické jazyky, předvede japonštinu i čínštinu. Zemi vycházejícího slunce miluje, rozumí odlišné mentalitě a působivým rituálům, odhalí i fenomén kamikadze. K cestě na východ inspiruje i vás!

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Martin Vačkář není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jaroslav Samson Lenk

Jaroslav Samson Lenk

Je bývalým členem folkové skupiny Máci, členem trampské skupiny Hop Trop a kapelníkem své skupiny Samson a jeho parta.

Jiří Šorm

Jiří Šorm

Žil dobrodružně se kmeny Himbů a Křováků, pomáhal po tsunami na Srí Lance, poznal pralesy Amazonie, Nové Guineje i Bornea, Austrálii, Mexiko, Peru, Bolívii…

Lenka Klicperová

Lenka Klicperová

Novinářka a fotografka je uznávanou reportérkou v „první linii“.

Bára Štěpánová

Bára Štěpánová

Vždy svá, originálně výstřední a upřímná. Miluje staré věci, ráda hraje a zpívá, ale zásadně netančí.

Otakar Chochola

Otakar Chochola

Původně architekt, horolezec a humanista. Umění Feng Shui se věnuje od roku 1997, kdy jej zaujala možnost léčit prostor a lidi ve vzájemné souvislosti.

Martin Koukal

Martin Koukal

Martin Koukal je bývalý český reprezentant a mistr světa v běhu na lyžích. Od svých pěti do deseti let hrál hokej, poté se soustředil na lyžování.