Český horolezec a automechanik žijící v Palkovicích. Dne 20. července 2007 jako druhý Čech v historii, při expedici na osmitisícovky K2 a Broad Peak vedené Leopoldem Sulovským, vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa. Při sestupu z vrcholu měl problémy s dehydratací a omrznutím pravé ruky.

Přežil pravděpodobně jen díky pomoci americké expedice. Sám se později vyjádřil, že na K2 se již nikdy nebude snažit vystoupit. V roce 2008 měl těžký pád ve Vysokých Tatrách na Gerlachovském štítu. O dva roky později dokázal během 12 dnů vystoupit na Gašerbrum II a Gašerbrum I. Je ženatý, má tři děti a mezi jeho koníčky patří extrémní sporty. Je členem reprezentačního teamu Tilak/Opavanet v Adventurerace a mistrem republiky v extrémním závodě jednotlivců Jesenický Tvrdák 2004 absolutně a v roce 2006 ve své kategorii. Od roku 2010 pořádá extrémní závod v Moravskoslezských Beskydech nazvaný Beskydská sedmička.

Datum aktualizace:

30.3.2023

Jako druhý Čech v historii, při expedici na osmitisícovky K2 a Broad Peak vedené Leopoldem Sulovským, vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

K2, nejtěžší hora

Po J. Rakoncajovi jediný Čech, který zdolal obávanou K2. V super výkonech bravurně pokračuje…

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Libor Uher není v žádné fotogalerii.