Libor Dušek
ico osobonost cestovatelských střed

Libor Dušek

etnograf

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu. Vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice obor sociální antropologie, spolupracuje s Krkonošským národním parkem i s časopisem Krkonoše. A mimo jiné napsal scénář k dokumentu o českém horolezci Miroslavu Šmídovi.

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Afghánistán a Peru 1970

Datum přednášky 10.2.2021

Téma přednášky: Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek  etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš. V rozhovoru poutavě vypráví o Vácháncích - etniku, které žije ve Váchánském koridoru, na násilně rozděleném území Tádžikistánu, Afghánistánu a Pákistánu, oslní vás vědomostmi, darem prezentace, slovní zásobou. Jste zvědaví kdo jsou Váchánci, jak žijí? Libor skvěle zprostředkuje,  mnoho cestovatelů se na toto místo nevydá - odlehlý kus světa, trochu nebezpečný a hodně nedostupný. Ovšem nádherný!Bude také vyprávět o Peru, o tragické československé výpravě PERU 1970, kde pod Huascaránem zahynulo 14 československých horolezců. Libor o tom napsal knihu a scénář k filmu BOYS 1970.

Etnograf Libor Dušek – téma Afghánistán a Peru 1970

Videogalerie

Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Libor Dušek není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Anna Geislerová

Anna Geislerová

Milující máma hraje přirozeně a excelentně. Nejzajímavější a nejžádanější herečka současna okouzluje publikum dokonale propracovanými rolemi.

Halina Pawlovská

Halina Pawlovská

Vyniká vtipem, verbální obratností a schopností dělat si legraci i ze sebe. Smějeme se s ní v TV pořadech Banánové rybičky, V žitě i Zanzibar.

Karel Holas

Karel Holas

Houslista, zpěvák a tahoun skupiny Čechomor spoluzakládal České srdce, hrál ve skupině ZOO, Tři sestry i Dobrohošť.

Pavel Klener

Pavel Klener

Špičkový onkolog a hematolog sbírá významná ocenění i v zahraničí. Uznávaný lékař získal Národní cenu vlády Česká hlava 2012.

Vlasta Čiháková Noshiro

Vlasta Čiháková Noshiro

Je předsedkyní Sdružení výtvarných kritiků. Publikuje v oboru moderního a současného umění. Nakladatelství JOTA jí vydalo knihu Mitsuko.

Viktor Dyk

Viktor Dyk

Podílel se na činnosti kapel Božská těla, Dorota B.B., WAW!?, Plavalaguna, Autsider a naposledy Gaia Mesiah.