Libor Dušek
ico osobonost cestovatelských střed

Libor Dušek

etnograf

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu. Vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice obor sociální antropologie, spolupracuje s Krkonošským národním parkem i s časopisem Krkonoše. A mimo jiné napsal scénář k dokumentu o českém horolezci Miroslavu Šmídovi.

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Afghánistán a Peru 1970

Datum přednášky 10.2.2021

Téma přednášky: Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek  etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš. V rozhovoru poutavě vypráví o Vácháncích - etniku, které žije ve Váchánském koridoru, na násilně rozděleném území Tádžikistánu, Afghánistánu a Pákistánu, oslní vás vědomostmi, darem prezentace, slovní zásobou. Jste zvědaví kdo jsou Váchánci, jak žijí? Libor skvěle zprostředkuje,  mnoho cestovatelů se na toto místo nevydá - odlehlý kus světa, trochu nebezpečný a hodně nedostupný. Ovšem nádherný!Bude také vyprávět o Peru, o tragické československé výpravě PERU 1970, kde pod Huascaránem zahynulo 14 československých horolezců. Libor o tom napsal knihu a scénář k filmu BOYS 1970.

Etnograf Libor Dušek – téma Afghánistán a Peru 1970

Videogalerie

Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Libor Dušek není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Daniela Drtinová

Daniela Drtinová

Jedna z nejlepších moderátorek slaví úspěchy na DVTV.

Ivan Hlas

Ivan Hlas

Hudební génius je autor přehršle hitů, které si zpíváme už podvědomě, zdomácněly u barů, oslav i táboráků.

Jan Homola

Jan Homola

Český hudebník, výtvarník, fotograf a průkopník skateboardingu v České republice.

Miloslav Stingl

Miloslav Stingl

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů.

Martin Nikodým

Martin Nikodým

Skvělý „Čecho - Slovák" studoval DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Už za studií moderuje první soukromé rádio na Slovensku.

Janek Kroupa

Janek Kroupa

Dlouholetý investigativní novinář a vedoucí Investigace Seznam zpráv vedl pořad Na vlastní oči a investigativní tým ČRo.