Libor Dušek
ico osobonost cestovatelských střed

Libor Dušek

etnograf

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu. Vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice obor sociální antropologie, spolupracuje s Krkonošským národním parkem i s časopisem Krkonoše. A mimo jiné napsal scénář k dokumentu o českém horolezci Miroslavu Šmídovi.

Libor Dušek přednáší, učí, leze po skalách, účastní se náročných zahraničních expedicí a na lyžích dokázal sjet i z šestitisícového vrcholu v Tádžikistánu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Afghánistán a Peru 1970

Datum přednášky 10.2.2021

Téma přednášky: Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek  etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš. V rozhovoru poutavě vypráví o Vácháncích - etniku, které žije ve Váchánském koridoru, na násilně rozděleném území Tádžikistánu, Afghánistánu a Pákistánu, oslní vás vědomostmi, darem prezentace, slovní zásobou. Jste zvědaví kdo jsou Váchánci, jak žijí? Libor skvěle zprostředkuje,  mnoho cestovatelů se na toto místo nevydá - odlehlý kus světa, trochu nebezpečný a hodně nedostupný. Ovšem nádherný!Bude také vyprávět o Peru, o tragické československé výpravě PERU 1970, kde pod Huascaránem zahynulo 14 československých horolezců. Libor o tom napsal knihu a scénář k filmu BOYS 1970.

Etnograf Libor Dušek – téma Afghánistán a Peru 1970

Videogalerie

Afghánistán a Peru 1970

Bouřlivák Libor Dušek etnolog, etnograf, spisovatel, skialpinista a horolezec z Krkonoš.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Libor Dušek není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Radkin Honzák

Radkin Honzák

Psychiatr se zájmem o psychoterapii a psychosomatiku (starosti, s nimiž si hlava neví rady), čtyřiapadesátiletou praxí a radostí ze života.

Jan Burian

Jan Burian

Písničkář, muzikant, hudební skladatel, básník, publicista, spisovatel a moderátor.

Petr Horký

Petr Horký

Polárník a režisér dokumentarista, producent, spisovatel, moderátor a youtuber jako první Čech došel na tři póly světa.

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer

První český vítěz Ligy mistrů v dresu Liverpoolu, držitel poháru UEFA a fotbalista roku 2005 si vyzkoušel nádherné repre góly i nelehké „manažování“ české reprezentace.

Ondřej Hejma

Ondřej Hejma

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, dříve i dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.

Andor Šándor

Andor Šándor

Náčelník zpravodajské služby je odborník na bezpečnost i hrozby terorismu. Hraje v kalepách...