Všechny jmenované atributy jsou charakteristické pro vedoucího expedic, průkopníka, publicistu, fotografa a spisovatele Leoše Šimánka.

Narodil se v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě. Jeho cestu životem doprovázejí fakta, vedle kterých může náš osud vypadat nezajímavě a všedně. Je občan tří států, ale ze všech tří pasů nejraději používá ten kanadský, který je údajně nejuniverzálnější. Má také dva domovy: český v Podkrkonoší a kanadský v Severozápadních Teritoriích, ve vlastnoručně postaveném srubu u jezera, pronajatém od státu na devadesát devět let.

Nyní bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami planety. Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf.

Je známý v mnoha zemích svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem. V televizi, rozhlase a ve svých Action-Vision-Diashows se dělí s veřejností o neobyčejné zážitky i dobrodružství z cest. O jedinečných zážitcích za svých cest a expedic napsal už sedmnáct knih.

Datum aktualizace:

21.3.2023

Cestovatelem se může stát téměř každý. Ne každý se však vydá do míst, kde před ním ještě nikdo nebyl, zvolí netradiční způsob přepravy či s sebou na expedici vezme jako doprovod celou rodinu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Nový Zéland

Emigrace roku 1968 otevřela cesty k poznání velkého světa.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení