Ladislav Snopko
ico osobonost cestovatelských střed

Ladislav Snopko

exministr kultury Slovenska

V letech 1976 až 1988 vede archeologický výzkum. V říjnu 1989 mluvčí za Slovensko Evropského kulturního klubu, předseda Gerulata, sdružení výtvarných umělců a teoretiků. V listopadu 1989 spoluzakládá Veřejnost proti násilí a stává se protagonistou sametu. 1990 až 1992 je ministr kultury Slovenska, poslanec SNR a koordinátor kultury, vzdělání, sportu a turistiky zemí Středoevropské iniciativy (Itálie, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Jugoslávie, Československo). Realizuje novou koncepci správy věcí veřejných v kultuře na Slovensku. 1996 až 2011 ředitel Kulturních zařízení v Petržalce. 2001 - 2017 poslanec Bratislavského kraje a předseda kulturní komise. 2012 až 2014 ředitel Slovenského institutu v Praze. Nyní ředitel Paláce Lucerna.

Autor multimediálních projektů zajímavě organizuje alternativní uměleckou scénu.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Francie a Bibracte

Datum přednášky 25.4.2019

Téma přednášky: Francie a Bibracte

Vystoupili: herečka Vášáryová – téma Rakousko, Polsko a Slovensko, exministr kultury SR Snopko – téma Francie a Bibracte a moderátor Nikodým – téma 50 nej světa

Videogalerie

Francie a Bibracte

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Ladislav Snopko není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Radim Jančura

Radim Jančura

Student Agency je dnes největší prodejce letenek, vlastní Dům pánů z Lipé, ovládá dopravu Praha-Brno, úspěšně konkuruje ČD a proniká i na německé železnice.

Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Herecká diva se silným sociálním cítěním realizuje odvážnou charitu. Nemoc motýlích křídel se snaží tlumit pomocí společnosti Debra. Pomáhá na všech frontách, spolupracuje s UNICEF.

Igor Chaun

Igor Chaun

Podílel se na celovečerních filmech a seriálech včetně mezinárodních koprodukcí po boku režisérů Karla Steklého, Karla Smyczka, Antonína Moskalyka, Edouarda Molinara nebo Jesuse Garcii de Duenas.

Jana Paulová

Jana Paulová

Pochází z umělecké rodiny, manžel je hudebník Milan Svoboda. Hrála v Divadle Semafor i Hudebním divadle Karlín, je členka Městských divadel pražských, hostuje v dalších scénách.

Václav Bělohradský

Václav Bělohradský

Netradiční sociolog je řazen k postmoderním myslitelům a žákům Jana Patočky. Vystudoval na Filozofické fakultě UK v Praze češtinu a filosofii.

Vlasta Čiháková Noshiro

Vlasta Čiháková Noshiro

Je předsedkyní Sdružení výtvarných kritiků. Publikuje v oboru moderního a současného umění. Nakladatelství JOTA jí vydalo knihu Mitsuko.