Široce rozkročený umělec má přesah do mnoha zajímavých směrů.

Syn grafika Vladimíra Kintery, mladší sestra Markéta je vizuální umělkyně a fotografka. Studoval na AVU v ateliérech Jiřího Lindovského, Aleše Veselého, Michaela Bielického a Milana Knížáka, postgraduálně Rijksakademie v Amsterdamu.

Samostatně vystavuje od poloviny 90. let, 3 x nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého. Vůdčí osobnost divadelně-performativní skupiny Jednotka. 1999 zakládají Univerzální prostor NoD (dnes Experimentální prostor NoD) nad hudebním klubem ROXY, kurátor tamní galerie. Spolupracuje na divadelním festivalu 4+4 dny v pohybu. 2006 tvoří koncept pro festival Jeden svět. Podílí se na kontroverzní sochařské instalaci Entropa 2009 s Davidem Černým pro Brusel. S životní partnerkou Denisou Václavovou, kulturní organizátorkou a dramaturgyní festivalu 4+4 dny v pohybu, stály 2012–2017 za instalací Galerie ProLuka ve Vršovicích. 2009–2011 je vedoucí pedagog Ateliéru sochařství na VŠ uměleckoprůmyslové. 2007 kurátor kolektivní výstavy Hrubý domácí produkt Galerie hlavního města Prahy v Městské knihovně. Tam má 2012 i zásadní samostatnou výstavu. Druhá klíčová výstava Nervous Trees je 2017 v Rudolfinu. Vystavuje i v Museu Tinguely v Basileji (2014), Kunstal Rotterdam (2015) či Kunstalle Bratislava (2016).

Datum aktualizace:

17.1.2023

Široce rozkročený umělec má přesah do mnoha zajímavých směrů. Studoval na AVU v ateliérech Jiřího Lindovského, Aleše Veselého, Michaela Bielického a Milana Knížáka.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Island

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Krištof Kintera není v žádné fotogalerii.