Karel Wolf
ico osobonost cestovatelských střed

Karel Wolf

cestovatel

Na setkání jsme strávili čtrnáct dní, potom jsme jeli na Yucatán a do Guatemaly… a cestování mě naprosto nadchlo. Byla to pro mě velká exotika, bavilo mě dokumentovat všechno, co jsem viděl, a po návratu o tom vyprávět svým vrstevníkům, kterým jsem připadal jako velký cestovatel.“ ... říká o svých začátcích Karel Wolf, kterému označení cestovatel právem přísluší. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a po Mexiku následovala Indonésie, Guatemala, Bolívie, Peru, Ekvádor, Argentina, Chile, Kambodža, Bangladéš, Indie, Nepál, Barma, Laos, Čína, Malajsie, Thajsko, Maroko, Kuba, Malawi, Antarktida, Austrálie,...

O roční cestě jsme přemýšleli dlouho. Prvotním impulsem byl náš kamarád David Kučera, který v roce 1998-9 podnikl roční cestu kolem světa. My jsme se rozhodli, že cestu kolem světa rozdělíme do několika etap a první z nich bude rok strávený v Asii. Pro Asii mluvilo několik věcí: jsou tam přátelští obyvatelé, na cestovatele jsou zvyklí a v neposlední řadě je to nejlevnější exotická destinace. I tak jsme na cestu šetřili tři roky, protože jsme v té době ještě dokončovali vysokoškolská studia. Další etapa naší cesty kolem světa vedly do jižní Ameriky a třetí do Austrálie a na Nový Zéland.

„Chodil jsem do skautu a jednou mi kamarád navrhl, abychom se vydali na moot, což je mezinárodní setkání starších skautů konané jednou za čtyři roky, do Mexika. A tak jsme jeli na "expedici".

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha

Teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut

Michal Thoma

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost.

Pavel Anděl

Pavel Anděl

Pavel Anděl je český herec, hudebník, hudební publicista, televizní dramaturg a moderátor.

Radim Fiala

Radim Fiala

V dětství toužil být kovbojem či policistou, avšak v osmé třídě při rozhodování, na jakou střední školu se přihlásí, zvítězila konzervatoř, kde se nevyučují technické předměty.

Jan Potměšil

Jan Potměšil

Už v 21 letech se stal hvězdou v kultovním snímku BONY A KLID, následuje odvážný film PROČ?

Miroslav Karas

Miroslav Karas

Akční zpravodaj působil pro ČT v polsku a Rusku.