Karel Vágner
ico osobonost cestovatelských střed

Karel Vágner

hudebník

Jedná se o zakladatele vydavatelské firmy Multisonic, majitele dvou nahrávacích studií a bývalého hoteliéra.

Karel Vágner se od mládí vrcholově věnoval atletice. Jeho snem byla účast na olympiádě. Při nešťastném okamžiku v nástrojářské dílně mu rámová pila téměř uřízla ruku, a životní plány mladého nadějného sportovce vzaly za své.

Na vojně se začal naplno věnovat muzice a ještě jako student konzervatoře nastoupil první profesionální angažmá v orchestru Karla Duby. Na léto 1968 měl orchestr naplánované dvouměsíční turné po Mongolsku a SSSR.

O několik let později dostal Vágner nabídku vést orchestr Evy Pilarové. Hudební cesta Karla Vágnera byla lemována mimořádnými úspěchy, populárními hity, zlatými deskami natočenými při dlouholeté spolupráci s Hanou Zagorovou, ale i poznamenána tragédiemi jeho nejbližších kamarádů – muzikantů. Dnes už Vágner s kapelou nejezdí, ale k pomyslnému Olympu vede své děti.

Karel Vágner je český kontrabasista, baskytarista, textař, hudební producent, skladatel, kapelník a podnikatel, otec zpěváka Josefa Vágnera.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Brazílie, hudba i fotbal

Datum přednášky 29.1.2014

Téma přednášky: Brazílie, hudba i fotbal

Vystoupili: hudebník Karel Vágner a fotbalista Antonín Panenka – téma Brazílie, hudba i fotbal

Videogalerie

Brazílie, hudba i fotbal

Hudebník, textař, producent, skladatel, zpěvák a kapelník podmanivě ovládá naši hudební scénu. U výjimečné osobnosti vás asi překvapí, čeho všeho je autorem...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Kuba Ryba

Kuba Ryba

Český hudební skladatel, textař, spisovatel.

Jan Trávníček

Jan Trávníček

Úspěšný sumitter a prima společník má pestrou minulost – manažer hudební skupiny Znouzecnost, stále geodet. Jako pátý Čech vystoupil na vrchol K2. Vrchní bavič expedic si potrpí na kvalitní dýmky...

Miloš Michlovský

Miloš Michlovský

Narodil se 1953 v Hustopečích, absolvoval Zahradnickou fakultu Moskevské zemědělské univerzity, šlechtitelskou praxi v Moldavském vinařském výzkumném ústavu a v Magarači.

Roman Šmucler

Roman Šmucler

Po absolutoriu stomatologie na Karlově univerzitě nastoupil na zdejší Stomatologickou kliniku, kde pracuje dodnes ve funkci vedoucího lékaře Centra fotonické medicíny.

Miroslav Náplava

Miroslav Náplava

Spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů.

Slávek Janoušek

Slávek Janoušek

Písničkář známý hlavně folkovému publiku již od poloviny 80. let.