Jedná se o zakladatele vydavatelské firmy Multisonic, majitele dvou nahrávacích studií a bývalého hoteliéra.

Karel Vágner se od mládí vrcholově věnoval atletice. Jeho snem byla účast na olympiádě. Při nešťastném okamžiku v nástrojářské dílně mu rámová pila téměř uřízla ruku, a životní plány mladého nadějného sportovce vzaly za své.

Na vojně se začal naplno věnovat muzice a ještě jako student konzervatoře nastoupil první profesionální angažmá v orchestru Karla Duby. Na léto 1968 měl orchestr naplánované dvouměsíční turné po Mongolsku a SSSR.

O několik let později dostal Vágner nabídku vést orchestr Evy Pilarové. Hudební cesta Karla Vágnera byla lemována mimořádnými úspěchy, populárními hity, zlatými deskami natočenými při dlouholeté spolupráci s Hanou Zagorovou, ale i poznamenána tragédiemi jeho nejbližších kamarádů – muzikantů. Dnes už Vágner s kapelou nejezdí, ale k pomyslnému Olympu vede své děti.

Datum aktualizace:

27.3.2023

Karel Vágner je český kontrabasista, baskytarista, textař, hudební producent, skladatel, kapelník a podnikatel, otec zpěváka Josefa Vágnera.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Brazílie, hudba i fotbal

Hudebník, textař, producent, skladatel, zpěvák a kapelník podmanivě ovládá naši hudební scénu. U výjimečné osobnosti vás asi překvapí, čeho všeho je autorem...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení