Jiří Vyorálek
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Vyorálek

herec

Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách.

Narodil se v Třebíči, vystudoval brněnskou JAMU, po angažmá v Divadle v 7 a půl bylvíce než sedm let členem souboru kultovního Divadla Husa na provázku. Za souborné uvedení jevištní tetralogie Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka byl v r. 2007 nominován na Cenu Thálie. Od září 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí, kde nezaměnitelně ztvárňuje Wericha v Korespondenci V + W, Juráčka ve Zlatých šedesátých, Vronského v Anně Karenině, dále vystupuje v inscenaci Europeana, v Buržoazii, v Kabaretu Kafka a dalších.

Jeho tvář známe i z televizních obrazovek, zazářil například v rolích Klementa Gottwalda v seriálu České století či obchodníka Jaroslava Valenty v První republice. Ve filmu se představil v komedii Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, kde vytvořil postavu fotografa Karla či v titulu Muži v říji.

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní. V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Bogota, New York, Petrohrad

Datum přednášky 18.2.2015

Téma přednášky: Bogota, New York, Petrohrad

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní.

Vystoupili: mim Boris Hybner – téma Mexiko a herec Jiří Vyorálek – téma Bogota, New York, Petrohrad

Videogalerie

Bogota, New York, Petrohrad

V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život. Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách. Zahraje i nám?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Tomki Němec

Tomki Němec

Fotografii se začal věnovat v 80. letech na neoficiální fotografické scéně. Spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách.

Bruno Baumann

Bruno Baumann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

Olga Růžičková

Olga Růžičková

Na podzim 2016 proběhla expedice ELBRUS 2016. Cílem byl nejen vrchol, ale především cesta.

Josef Rakoncaj

Josef Rakoncaj

Lézt začínal na turnovských pískovcích, brzy ho ale zlákaly velehory. Během své kariéry dvaašedesátiletý Josef Rakoncaj absolvoval více než 30 expedic.

Milan Kňažko

Milan Kňažko

Skvělý herec a výjimečný chlap. Uměl vrátit titul zasloužilého umělce. Užil si role poradce prezidenta, ministra kultury, ministra zahraničních věcí... Jaký je dnes?

Pavel Bém

Pavel Bém

Jako první a dosud jediný Čech vystoupil na obě nejvyšší hory světa, Everest i K2. Na obávanou K2 navíc bez kyslíku.