Jiří Vyorálek
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Vyorálek

herec

Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách.

Narodil se v Třebíči, vystudoval brněnskou JAMU, po angažmá v Divadle v 7 a půl bylvíce než sedm let členem souboru kultovního Divadla Husa na provázku. Za souborné uvedení jevištní tetralogie Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka byl v r. 2007 nominován na Cenu Thálie. Od září 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí, kde nezaměnitelně ztvárňuje Wericha v Korespondenci V + W, Juráčka ve Zlatých šedesátých, Vronského v Anně Karenině, dále vystupuje v inscenaci Europeana, v Buržoazii, v Kabaretu Kafka a dalších.

Jeho tvář známe i z televizních obrazovek, zazářil například v rolích Klementa Gottwalda v seriálu České století či obchodníka Jaroslava Valenty v První republice. Ve filmu se představil v komedii Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, kde vytvořil postavu fotografa Karla či v titulu Muži v říji.

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní. V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Bogota, New York, Petrohrad

Datum přednášky 18.2.2015

Téma přednášky: Bogota, New York, Petrohrad

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní.

Vystoupili: mim Boris Hybner – téma Mexiko a herec Jiří Vyorálek – téma Bogota, New York, Petrohrad

Videogalerie

Bogota, New York, Petrohrad

V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život. Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách. Zahraje i nám?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Marian Jelínek

Marian Jelínek

Hokejový trenér, kouč, manažer a spisovatel se proslavil dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem.

Jefim Fištejn

Jefim Fištejn

Nejvíce je znám pro své dlouholeté redakční působení v Rádiu Svobodná Evropa. Dva roky rovněž zastával post šéfredaktora Lidových novin.

Bohumil Vurm

Bohumil Vurm

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche.

Palo Barabáš

Palo Barabáš

Režisér Nejlepší dokumentarista sklízí úspěchy na světových festivalech. Žádný jeho film není slabý, většina je výjimečná.

Michal Prokop

Michal Prokop

Rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy. Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

Jiří Menzel

Jiří Menzel

Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala