Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách.

Narodil se v Třebíči, vystudoval brněnskou JAMU, po angažmá v Divadle v 7 a půl bylvíce než sedm let členem souboru kultovního Divadla Husa na provázku. Za souborné uvedení jevištní tetralogie Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka byl v r. 2007 nominován na Cenu Thálie. Od září 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí, kde nezaměnitelně ztvárňuje Wericha v Korespondenci V + W, Juráčka ve Zlatých šedesátých, Vronského v Anně Karenině, dále vystupuje v inscenaci Europeana, v Buržoazii, v Kabaretu Kafka a dalších.

Jeho tvář známe i z televizních obrazovek, zazářil například v rolích Klementa Gottwalda v seriálu České století či obchodníka Jaroslava Valenty v První republice. Ve filmu se představil v komedii Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, kde vytvořil postavu fotografa Karla či v titulu Muži v říji.

Datum aktualizace:

20.3.2023

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní. V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Bogota, New York, Petrohrad

V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život. Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách. Zahraje i nám?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení